"Mgła" i "Koniec" Lisa McMann


posted by Sardegna on , , , ,

11 comments

Wydawnictwo: Amber
Liczba stron:  250 i 227
Moja ocena : 4/6

Niedawno pisałam o młodzieżowej powieści "Sen". Jest to pierwsza część trylogii o nastoletniej Janie, która potrafi wnikać w sny innych ludzi. W bibliotece znalazłam dwie pozostałe części tej historii, no i wypożyczyłam aby dokończyć serię.
Moje odczucia po lekturze "Mgły" i "Końca" są bardzo podobne do "Snu". Seria jest przyjemna w odbiorze, lekka, niby młodzieżówka, chłopak - dziewczyna, ale klimat snu i jawy oraz towarzyszący temu nastrój grozy, powoduje, że nie jest to typowe romansidło.

W drugiej części, Janie i Cabel kontynuują swoją współpracę z policją, podczas której dar wnikania w cudze sny pełni istotną rolę. Policja wpada na trop molestowania seksualnego uczennic. Podejrzenia padają na jednego z nauczycieli. Niestety nie ma na to dowodów. Aby je zdobyć, Janie staje się przynętą w tym dochodzeniu. Jej zadaniem będzie przeanalizowanie snów nauczyciela, ale w związku z tym musi znajdować się blisko niego, w odpowiednim czasie i odpowiednim miejscu. Jak się można domyślić, pociągnie to za sobą nieoczekiwane konsekwencje. W tej części powieści, wyjdą na jaw także straszne konsekwencje posiadania daru wnikania w cudze sny, a Janie będzie musiała się z nimi zmierzyć. Czy Cabel będzie ją w tym wspierał?

W części ostatniej, pojawi się nieznany ojciec dziewczyny. Będzie to miało oczywiście olbrzymi wpływ na rozwój sytuacji, gdyż okaże się, że dar pochłaniania snów jest dziedziczny. Janie i Cabel będą musieli podjąć ostateczne decyzje dotyczące ich wspólnej przyszłości, która nie jawi się szczęśliwie.
Podsumowując, całą serię oceniam na 4. Fajna, wakacyjna lektura, na pewno dla nastolatków ale jak widać na moim przykładzie, nie tylko.

Sardegna

11 komentarzy:

 1. Ksiązki bardzo mi sie podobały, cieszę się, że i tobie przypadły do gustu ;)

  Pozdrawiam ! :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Czasem lubię poczytać troszkę lżejszą lekturę, np. taką dla nastolatków. Chętnie więc przeczytam jeśli kiedyś uda mi się je zdobyć.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kiedyś natrafiłam na cały pakiet Sen, Mgła i Koniec:) Ale wtedy miałam ochotę to przeczytać!
  Teraz muszę polować na każdą część osobno, bo wtedy fundusze mnie zawiodły:P
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam już to jakiś czas temu. Pamiętam, że dobrze po to sięgnąć po ciężkim dniu, nie oczekując jednakże zajmującej lektury. Niemniej, podobało mi się.


  Pozdrawiam,
  Darcy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Tristezza - pozdrawiam również :)

  Taki jest świat, Balbina - miło mi Wam polecić tą serię :)

  Maruda - dziękuję za odwiedziny :)Też tak czasem mam, że nie decyduję się na kupno jakiś książek, a potem żałuję :) Może biblioteka Cię tymczasowo poratuje?

  Ice_Fire - zgadzam się, też potraktowałam serię jako miłą wakacyjną lekturkę :) Dziękuję za odwiedziny :)

  OdpowiedzUsuń
 6. nie czytałam jeszcze tej serii, ale zaintrygowała mnie, więc się za nią rozejrzę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ktos już mi opowiadał o tej serii i bardzo do niej zachęcał, więc prawdopodobne że tez przeczytam ;] Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 8. Twoja opinia bardzo kusi, ale na razie sobie odpuszczę tę serię.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 9. jestem chyba zbyt dojrzały wiekowo na te książki...

  OdpowiedzUsuń
 10. Cyrysia, Lilien - zachęcam :)

  Dusia - rozumiem, może kiedyś?

  Pisany inaczej - :)

  OdpowiedzUsuń