Kolekcja Najpiękniejsze bajki świata


posted by Sardegna on ,

5 comments

Kolekcja DZIECKA Najpiękniejsze Bajki Świata
20 części + płyty CD ze słuchowiskiem, czytanym przez znane osoby
Moja ocena: 5/6
Liczba stron ok. 25-35
Czas trwania słuchowiska ok. 10-15 minut


Anusia jest w posiadaniu czterech, z dwudziestu części, powyższej kolekcji. Książeczki te zawierają klasyczne bajki, w nieco oryginalnej interpretacji. Narrator opowiada historię z własnej perspektywy. Często wplata własne komentarze do toczącej się opowieści, podsumowuje opowiastkę morałem. Przez to znane bajki  nabierają jakby nieco innej treści, a czytanie ich odbiega od klasycznej formy bajek.
Powiem szczerze, że w pierwszym kontakcie bardzo drażniła mnie ta "inność" klasycznych historyjek. No ale w końcu to nie mnie mają się one podobać. Grunt, że Anusia podchodzi do nich bardzo naturalnie i często wyciąga je z półeczki.
Do książeczek dołączone są płyty z interpretacją bajki, prezentowaną przez znane osoby. My posiadamy tylko dwie płyty. "Calineczkę", którą czyta Magda Umer i "Czterech muzykantów z Bremy", odtwarzanych przez Wojciecha Manna.  Pozostałe dwie bajeczki kupiłam na targu staroci, więc płyty nie były do nich dołączone. Zdecydowanie bardziej przypadła mi do gustu wersja Wojciecha Manna. Jest zabawna, z charakterystycznym poczuciem humoru dziennikarza.
Książeczki posiadają fajne okładki i sympatyczną grafikę. Nie wiem jaka jest cena oryginalna tej kolekcji, ale jeśli książeczki będą dołączone do jakiegoś czasopisma, to na pewno je dokupię, żeby skompletować serię.


Sardegna

5 komentarzy:

 1. Same bajki jak bajki. Ale jak się to pięknie układa na półce. Aż miło popatrzeć :)

  OdpowiedzUsuń
 2. mam całą serię i nie wszystkie lubimy równie bardzo - chyba wolę też interpretacje Manna :) Niektóre teksty bardzo zabawne i odbiegające od oryginału - np. Czerwony kapturek.
  moje dzieci wyrosły ale już bratowa ostrzy zęby na tę serię

  OdpowiedzUsuń
 3. książkoholiczka, Agnieszka - zgadzam się, kolekcja ładnie się prezentuje na półce. Niestety nie mamy wszystkich części,także u nas efektu wizualnego nie ma :) ale trzeba dodać, że poza estetyką książki są naprawdę fajne :)

  przynadziei - to pewne, że nie wszystkie interpretacje zachwycają. Z tych co znam, Magda Umer jakoś mnie nie przekonuje... A w całej serii, na pewno trafią się perełki i mniej fajne wersje :)

  OdpowiedzUsuń
 4. To coś co misie lubią najbardziej. Szczególnie jeśli są moim bratem:)

  OdpowiedzUsuń