"A między nami ocean" Susan Wiggs


posted by Sardegna on , , , ,

13 comments

Wydawnictwo: Harlequin/Mira
Liczba stron:  460
Moja ocena: 5/6

Kolejna powieść z mojej ulubionej kolekcji, serii Wydawniczej New York Timesa.
Tym razem miałam okazję zapoznać się z historią zaprezentowaną przez pisarkę Susan Wiggs. Mam w prawdzie na półce inne powieści autorki tj. "Obudzić szczęście" i "Droga nad jezioro", ale jeszcze ich nie czytałam. Mogę więc stwierdzić, iż powyższa powieść jest moim pierwszym spotkaniem z twórczością Pani Wiggs, ale na pewno nie ostatnim.

Powyższa książka mnie po prostu urzekła. Począwszy od okładki, poprzez pomysł na fabułę, na języku i stylu autorki skończywszy.
Jest to wielowątkowa historia, niosąca ze sobą wielkie pokłady ciepła, wartości rodzinnych, pokazująca, co jest w życiu ważne i do czego trzeba dążyć. Grace i Steve Bennett są szczęśliwym małżeństwem z trójką dorastających dzieci. Steve jest oficerem marynarki Stanów Zjednoczonych i pnie się po szczeblach kariery, Grace poświęciła się dzieciom i domowi, tworząc dla rodziny ciepły azyl, miejsce, do którego mąż zawsze z radością wraca po wyczerpujących misjach.

Jak każdą rodzinę, i tą nie omijają problemy. Po wielu latach poświęceń, Grace czuje się zaniedbana i nic nie warta. Pragnie uwagi męża i odmiany monotonnego życia. Impulsem do zmian okaże się zatajenie przez Steve'a pewnych faktów z jego przeszłości. Dlatego kiedy mąż wyrusza w następną wojskową eskapadę, Grace postanawia zrewolucjonizować swoje życie i poświęcić więcej uwagi samej sobie. A wtedy, niespodziewanie spada na nią wiadomość o tragicznym wypadku na lotniskowcu Steve'a...

Powieść ma charakter wielowątkowy, gdyż poza historią małżeństwa Bennettów,  będziemy mogli śledzić także pierwsze, trudne, dorosłe wybory ich dzieci: Emmy, Briana i Katie. Pierwsze miłości, poważne przyjaźnie i wybory dalszej drogi życiowej. Poza tym poznamy historię innych kobiet oficerów marynarki, które również mierzą się z pracą swych partnerów na morzu i samotnie zmagają się z trudami życia codziennego.

Książka jest fantastyczną powieścią obyczajową, pełną rodzinnego ciepła, szacunku i poświęcenia. Pokazuje co jest w życiu naprawdę ważne, ale uświadamia też, że warto walczyć o swoje marzenia i nie bać się zmian, bo nie zawsze muszą być one gorsze od stagnacji.

Wartościowa i odprężająca lektura, zasługuje na piątkę z plusem. Polecam.

Sardegna

13 komentarzy:

 1. Niestety, ale brzmi to trochę zbyt zwyczajnie i tendencyjnie, bo takich powieści jest na pęczki. Nie zmienia to jednak faktu, że kiedy będę potrzebowała miłej powieści obyczajowej, z ciekawością bym po nią sięgnęła.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktem jest, że fabuła nie jest może super oryginalna. Jednak powieść jest przyjemną lekturą, a problemy w niej przedstawione są jak najbardziej aktualne.

   Usuń
 2. nie jestem do końca przekonana do tej książki, poczytam może jeszcze troszkę innych recenzji i wówczas ewentualnie zdecyduję, czy poświęcę książce swój czas
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skoro nie czujesz tej książki, nie będę Cię namawiać

   Usuń
 3. Zwyczajne historie też są piękne, a życie pisze czasem zaskakujące scenariusze. Książka wydaje się naprawdę ciekawa, a Ty swoją recenzją zachęciłaś mnie, aby dopisać ją do mojej listy lektur :-)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, czasami proste historie są lepsze od takich, które starają się być oryginalne na siłę.

   Usuń
 4. Już niedługo książka i u mnie :)
  Nie mogę się doczekać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kolejna pozytywna recenzja. Myślę że w końcu i ja się za nią zabiorę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zapowiada się lekko czyli idealnie na letnie dni :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękna historia. Warto byłoby poznać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aleksandra, Barwinka, Inulec, Maytea - zostaje mi tylko życzyć Wam miłej lektury :)

   Usuń
 8. Czytałam tej autorki "Obudzić szczęście" - nic specjalnego, ale dla relaksu - jak najbardziej:)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Obudzić szczęście" mam na półce. Czytała ją ostatnio nawet moja mama. Na pewno po nią sięgnę.

   Usuń