O wszystkim


posted by Sardegna on

15 comments

Czerwcowe czytanie jakoś słabo mi idzie. Pewnie jest to związane z nawałem pracy i ładną pogodą, którą staram się maksymalnie wykorzystać. Mam masę zaległości książkowych i wiele pomysłów. Jestem jednak dobrej myśli, że wraz z przyszłym tygodniem uda mi się wejść w tryb wakacyjny i dobrze wykorzystać wolny czas.
Póki co, mam cztery lektury pozaczynane ("Zemsta jest kobietą", "Felix, Net, Nika i gang niewidzialnych ludzi", "Historia Alejandra Mayty" i "Krwawe wino"). Niektóre z nich na pewno skończę w tym miesiącu, mimo to, nie jestem zadowolona z mojego książkowego wyniku. Niektórzy mają przesilenie czytelnicze w marcu, a moje wypadło chyba w czerwcu.

Póki co, będzie post informacyjny, bo na moją kolejną książkową opinię trzeba trochę poczekać. Na początek przypomnienie o Trójeczce (został jeszcze tydzień).

Zapraszam do konkursu na stronie autora książki "Marzyciele i pokutnicy", Pana Krzysztofa Spadło. Zasady są bardzo proste, a nagrodą jest egzemplarz powieści z autografem. Myślę, że warto wziąć udział.


W sobotę odbyło się kolejne spotkanie BiblioNetkowiczów z Katowic i okolic. Jak zwykle było cudownie, gwarno i wesoło. Mimo usilnych starań, że nic pożyczonego nie przywiozę, dałam plamę. Pocieszam się tym, że przywiozłam tylko trzy pożyczki, a  to właściwie żaden stos (taka jest oficjalna wersja). Bardzo wszystkim dziękuję za mile spędzony czas i niekończące się dyskusje o książkach i tematach z nimi związanych. Oto co ze sobą przywiozłam:


Mam też ambitny plan skatalogowania w wakacje swojej biblioteczki. Czy możecie polecić mi jakiś fajny program do katalogowania księgozbioru? (coś innego niż Exel?) 

Sardegna

15 komentarzy:

 1. Mnie całkiem kiepsko idzie, ale niestety przetwory na tapecie, ale iberyjska przeczytałam tylko0 jeszcze moje wrażenia i od jutro biorę się za Reymonta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Coś ten czerwiec z jego wszystkimi urokami nie służy czytelnictwu :) Czekam na dalsze linki :)

   Usuń
 2. Ciekawe pozycje przygarnęłaś. ;)
  Ja niestety się nie łapię na biblioNETkowe spotkania. Zawsze za daleko! :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teraz szykuje się spotkanie ogólnopolskie. Zerknij do wątku na BNetce, a nuż ci termin i miejsce będzie pasować :)

   Usuń
 3. ten miesiąc jest dla Ciebie słabszy, ale kolejny pewnie Ci wszystko zrekompensuje :) każdy ma słabsze momenty :)
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie liczę na to, że w wakacje nadrobię wszelkie zaległości :)

   Usuń
 4. Pocieszę cię, że może być jeszcze gorzej - ja w tym miesiącu przeczytałam zaledwie dwie książki, i na wyzwanie Trójkowe też się raczej nie załapię, bo wisi nade mną egzamin jak burza gradowa. Ale skoro kosztem książek korzystasz z pogody to w sumie nic nie tracisz, co nie?

  W Krakowie spotkanie biblionetkowe planujemy na początek lipca, już się nie mogę doczekać, zwłaszcza, ze podłapałam bakcyla nie tylko pożyczania książek od kogoś, ale i zapodawania własnych zdobyczy na forum publicznym :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spotkania BNetki uzależniają i ładują niesamowicie pozytywną czytelniczą energią :) Co do Trójki, rozumiem. Sesja jest ważniejsza. Ale mam nadzieję, że w lipcu nie odpuścisz?

   Usuń
  2. Nie tylko nie odpuszczę, ale nadrobię zaległości z poprzednich! :)

   Usuń
  3. No to trzymam Cię za słowo ;)

   Usuń
 5. Hah, czuję się wyróżniona, że aż dwie z trzech są ode mnie :) Gdyby nie vichi, wcisnęłabym Ci jeszcze Szeptem ;]

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co to znaczy: "wcisnęłabym". Jak Vichi przeczyta, sama się o "Szeptem" upomnę :)

   Usuń
 6. och, no i znów mnie zachęciłaś ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ant Book Catalog - takie coś mam, katalogowałam, ale zarzuciłam przez brak czasu.

  OdpowiedzUsuń