Różności czerwcowe


posted by Sardegna on

7 comments

W moim życiu, jak zwykle zamęt. Jedną nogą jestem jeszcze na krakowskich Targach Książki, drugą na długim weekendzie, który zaczyna się dla mnie w środę po pracy.  Mam masę pomysłów,  milion spraw do załatwienia, książki do przeczytana...

Dlatego będzie jeden post informacyjno - przypominający i tyle.

Na początek Złota Zakładka - nagroda blogerów książkowych

W zeszłym roku odbyła się pierwsza edycja tegoż konkursu. Wybraliśmy, zagłosowaliśmy, a nasze decyzje zostały ogłoszone na katowickich TK we wrześniu. Wiem coś o tym, bo byłam, dumnie uczestniczyłam i cieszyłam się razem z organizatorami, że nasza blogerska inicjatywa doszła do skutku i znalazła uznanie.
A teraz rusza II edycja projektu. Możemy znowu wziąć aktywny udział w wyborze książek ważnych dla nas, przeczytanych i wydanych w zeszłym roku. Wszelkie potrzebne informacje znajdziecie TUTAJ, na stronie organizatorów.

Ze swojej strony szczerze zachęcam. Ja już swoje typy wysłałam. Najlepsze w nominacjach jest to, że nie trzeba wysyłać swoich propozycji we wszystkich kategoriach. Ja na przykład, jestem na bakier z nowościami, więc nominowałam tylko w czterech kategoriach. Zachęcam Was do dołożenia swoich "trzech gorszy" do naszego wspólnego dzieła i przyłączenia się do rozdania Złotej Zakładki.
Jeżeli macie ochotę wspomnieć o projekcie na swoich blogach, dziękuję w imieniu organizatorów i swoim oczywiście.

No i nie wspomniałam o najważniejszym! Dla uczestników przewidziane są nagrody. Bardzo atrakcyjne, dodam. Jeszcze raz zachęcam.

***

Z początkiem miesiąca ruszyła nowa Trójka e-pik. Jeśli ktoś ma ochotę na czerwcowe wyzwanie czytelnicze, zapraszam do przyłączenia się. Zapisywać można się pod tym linkiem.


***

Z bieżących informacji, czytam "Śmierć za cukiernią", świetny babski kryminał. Będzie dobra ocena, to pewne. W samochodzie odsłuchuję "Felix, Net , Nika i gang niewidzialnych ludzi" Rafała Kosika. To moje pierwsze spotkanie z autorem i serią. Jak na razie mam bardzo pozytywne odczucia. Czy ktoś może mi powiedzieć, czy części tej serii można czytać nie po kolei? Nawet nie jestem świadoma, którą w kolejności serii jest powyższa? Będę wdzięczna za podpowiedzi.

Moje lektury zaplanowane do czerwcowej Trójki leżą jeszcze nie rozpoczęte, ale jestem dobrej myśli.
A jak tam wasze aktualne lektury?
Pozdrawiam Was serdecznie
Sardegna

7 komentarzy:

 1. Ja jeszcze za trójkę się nie zabrałam. Nawet typów nie podałam :p
  A co do Zakładki - świetna inicjatywa, ale ja się chyba nie łapie. Brakuje mi kilku dni, żeby zmieścić się w progu, w którym akceptują blogi. Szkoda.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki za informację o Złotych zakładkach. Nie spotkałam się z tym wcześniej, z chęcią poznam bliżej.

  Trójka e-pik w tym miesiącu jest u mnie priorytetem. Dziś zabieram się za pierwszą lekturę :)

  Już teraz życzę udanego weekendu. Sama również wyjeżdżam na te cztery dni i już nie mogę się doczekać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ceisha - jeżeli nie w tym, to w przyszłym roku. W ubiegłym roku też sporo osób się nie załapało, a w tym roku już z radością zaczęli przysyłać nominacje :) To nie ma być jednoroczna impreza, więc okazja się powtórzy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Też się nie załapuję, a szkoda...
  Jeśli chodzi o wyzwanie, kobiece czytadło jest już przeczytane.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam takie pytanie, czy "dziewczęta z Nowolipek" Poli Gojawiczyńskiej mogę zaliczyć jako "babskie czytadło"? :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kończę "Tortillę Flat" to ostatnia z zaplanowanych książek.

  OdpowiedzUsuń