To nie może się tak skończyć, czyli wspierajmy Świat Książki


posted by Sardegna on

7 comments

O akcji wycofania się Weltbildu z rynku na terenie Polski, a co za tym idzie, zamknięcie działalności wydawnictwa Świata Książki, głośno w sieci. I dobrze, bo ja osobiście nie wyobrażam sobie, aby tak miało się zakończyć istnienie jednego z najbardziej znanych i prężnych wydawnictw w naszym kraju.
Sporo artykułów pojawiło się w fachowej prasie, sporo oficjalnych informacji i prognoz. Ale ja nie o tym chciałam pisać.


Chciałam napisać o moim poparciu dla grupy pracowników wydawnictwa, którzy zorganizowali na FB stronę Ratujmy Świat Książki i starają się robić co w ich mocy. Do grupy przyłączyło się już ponad 1000 osób, a ich liczba ciągle rośnie. Ja również w pełni przyłączam się do ich działań i będę w miarę możliwości angażować się we wszelkie akcje wspomagające.
I dlatego dzisiaj proszę Was o to samo. Kto jeszcze nie polubił tej strony i nie udostępnił linka na swojej tablicy, niech przyłączy się do akcji. Można napisać też na stronie napisać parę słów od siebie lub wypowiedzieć się na temat konkretnych książek.
Wszelkie przejawy sympatii i poparcia dla wydawnictwa są mile widziane

Jeżeli ktoś ma wątpliwości co do sensu tej akcji, namawiam. Być może nic nie zmienimy w tej kwestii i  nie mamy wpływu na to co się z wydawnictwem stanie, ale pokażmy, że los Świata Książki i jego pracowników nie jest nam obojętny.
Będę wdzięczna za wszystkie udostępnienia na FB i polubienia strony

Co do mojej przygody ze ŚK, trwa ona tak długo, że nie jestem w stanie określić dokładnie, kiedy trafiła do mnie pierwsza książka z tego wydawnictwa. Wiem tylko, że obecnie, kiedy moja biblioteczka to kilkaset tytułów, książki z logo ŚK zajmują jej sporą część.

Od czasu prowadzenia bloga, napisałam o 20 pozycjach ze Świata Książki:

"Pij, graj, używaj" Andrew Gottlieb

"Zazdrość i medycyna" Michał Choromański

"Pierwszy raz" Joy Fielding

"Dziewczynki ze świata maskotek" Anja Snellman

"Po nie swoich stronach łóżka" Alix Giirod de l'Ain

"Ogród letni" Paullina Simons

"Małe trzęsienia ziemi" Jennifer Weiner

"Kroki" Mariusz Maślanka

"Alicja w Krainie Czarów" Lewis Carroll

"Kolacja z Anną Kareniną" Gloria Goldreich

"Księga bez tytułu" Anionim

"Matylda" Roald Dahl

"Mariola, moje krople." Małgorzata Gutowska - Adamczyk

"Cząstki elementarne" Michael Houellebecq

"Fanaberie" Jolanta Wrońska

"Wędrówka przez słońce" Corban Addison

"Hanka" Vaclav Ctvrtek

Atlas anatomiczny. Ciało człowieka: budowa i funkcjonowanie

"Cyrk nocy" Erin Morgenstern

"Zabawy plastyczne dla dzieci" Joanna Tołłoczko

 

Ostatnie sześć książek miałam okazję przeczytać dzięki nawiązaniu współpracy z tymże wydawnictwem. A wszystko za sprawą nieocenionej Agnieszki, która jest właściwą osobą we właściwym miejscu i świetnie reprezentuje Świat Książki.
Trzymam kciuki za wydawnictwo i jego pracowników. Oby cała sytuacja znalazła pozytywne rozwiązanie, a Nowy Rok przyniósł w tym temacie dobre nowiny.
 
Sardegna

7 komentarzy:

 1. Ja też trzymam kciuki, szkoda, bo mają cudne książki !

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że akurat w tej sprawie takie rzeczy jak fajpejdże czy posty na blogach mogą bardzo wiele zdziałać - faktem jest, że kliknięcie "like" nie pomoże wyżywić dzieci a Afryce, ale kiedy problemem jest znalezienie nabywcy i kontynuatora marki, darmowa reklama i zwrócenie uwagi na to, jak wiele ma ona klientów i jak ważne miejsce zajmuje w zbiorowej świadomości może bardo wiele zdziałać. I oby tak się stało!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się, w tym przypadku taka akcja może wypromować i rozpropagować informację, że Świat Książki można kupić i dzięki temu może znajdzie się inwestor:) A w końcu FB to jedno z najskuteczniejszych narzędzi marketingowych:)

   Usuń
 3. Nie słyszałam o tej akcji, ale zaraz polubię tę stronę na fejsie. Bardzo fajna inicjatywa!

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam nadzieję, że wszystko się dobrze skończy, bo nie wyobrażam sobie że Świat Książki przestanie istnieć ;(

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam nadzieję, że jednak Świat Książki nie przestanie istnieć. Tym bardziej że to naprawdę kultowe wydawnictwo...

  OdpowiedzUsuń
 6. też ich lubię - nie znikajcie!!!

  OdpowiedzUsuń