ŚBK: Reaktywacja Złotej Zakładki


posted by Sardegna on

2 comments

Dzisiejszy post tematyczny dotyczyć będzie głośnej ostatnio sprawy, reaktywacji Złotej Zakładki, czyli nagrody przyznawanej przez Blogerów Książkowych,  książkom wydanym w roku 2014.
Idea ZZ powstała w roku 2011, a nagroda po raz pierwszy, przyznana została na katowickich Targach Książki. Miałam okazję w tym uczestniczyć, oczywiście jako obserwator, bo cztery lata temu nawet do głowy by mi nie przyszło, że będę członkiem grupy, która tą nagrodę będzie reaktywować po latach.
Jeżeli interesuje Was ówczesne wydarzenie, zapraszam do zerknięcia do mojego starego WPISU. Nie pamiętam wszystkich nagrodzonych autorów i książek, ale najbardziej w pamięci utkwiła mi nagroda dla Marty Kisiel i jej "Dożywocia", pana Marka Krajewskiego oraz Pani Małgorzaty Gutowskiej - Adamczyk. Rok później,j w 2012, nagroda ZZ została rozdana po raz drugi i jednocześnie ostatni. Osoby nagrodzone również otrzymały wyróżnienia na TK w Katowicach, a ja ponownie brałam w tym udział (szczegóły znajdziecie TU)

Po trzech latach nasza grupa ŚBK, za zgodą pierwszych organizatorów i pomysłodawców nagrody, postanowiła reaktywować Złotą Zakładkę, której wręczenie odbędzie się częściowo na Festiwalu Pióro i Pazur w Siedlcach, a częściowo na TK w Krakowie.I teraz Wasze zadanie:

Drodzy blogerzy książkowi! Możecie oddawać swoje głosy w plebiscycie na Złotą Zakładkę. Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się na stronie ŚBKów www.silesiaczyta.pl ale kategorie mogę Wam już zdradzić: 

 • Najlepsza literatura kobieca.
 • Najzabawniejsza książka.
 • Najlepsza literatura faktu.
 • Najlepsza książka dla dzieci i młodzieży.
 • Najciekawsza książka z przeszłością w tle.
 • Najbardziej wzruszająca powieść.
 • Najlepsza powieść fantastyczna.
 • Najciekawsza intryga.
 • Najmroczniejsza powieść.
 • Najbardziej apetyczna książka.
 •  
  Książki, jakie można nominować, muszą spełniać jedno podstawowe kryterium: muszą być wydane po raz pierwszy w 2014 roku. Głosować mogą blogerzy z półrocznym stażem, publikujący posty nie rzadziej niż raz na miesiąc. Do 20 sierpnia możecie przesyłać nominacje na zlotazakladka@silesiaczyta.pl


  Sama mam kilka typów, może nie do wszystkich kategorii, ale na pewno zgłoszę swoich faworytów. Ze swojej strony zachęcam do oddawania głosu. Złota Zakładka będzie głosem blogerskiego ludu, więc do dzieła!

  Sardegna

  2 komentarze:

  1. To wspaniała sprawa i bardzo się cieszę, że nagroda została reaktywowana. Ciesze się też, że spełniam wszystkie warunki żeby wziąć udział w nominacji i głosowaniu :D Na pewno zgłoszę swoje typy :)

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. To super, ze weźmiesz udział! Mogę Cię prosić o przekazanie informacji dalej? Żebyś zachęciła znajomych? Im więcej głosów, tym większy wybór w 2 etapie :)

    Usuń