Pages

środa, sierpnia 30, 2023

Blogowe podsumowanie miesiąca - sierpień 2023

Dzień dobry! Wakacje zmierzają do końca, i choć jak zwykle o tej porze, jest mi przykro, że to już, to naprawdę czuję się wypoczęta. Pierwsza połowa sierpnia minęła mi pod hasłem urlopu w dziczy, w którym w tym roku towarzyszyła nam całkiem spora grupa znajomych. Dwa ostatnie tygodnie miesiąca były czasem załatwiania zaległych tematów i łapania ostatnich chwil wolnego. Przeczytałam sporo książek, nieco mniej obejrzałam filmów, wzięłam udział w kilku fajnych wyjazdach.

Lista przeczytanych:



1. "Błękitny labirynt" Douglas Preston, Lincoln Child - 6
2. "In(sekta)" Maxime Chattam - 4
3. "Mimo wszystko, Wiktoria" Renata Kosin - 4
4. "Ta, którą znam" Małgorzata Warda - 6
5. "To wszystko dla ciebie" Louise Jensen - 6
6. "Wielicki. Piekło mnie nie chciało" Dariusz Kortko, Marcin Pietraszewski - 5
7. "Performance" Karolina Wilczyńska - 4
8. "Ekstradycja" Remigiusz Mróz - 5
9. "Drzewko szczęścia" Magdalena Witkiewicz - 6
10. "Szepty spoza nicości" Remigiusz Mróz - 5
11. "Tam, gdzie nie sięga już cień" Hanna Kowalewska - 6
12. "Pan Samochodzik i Zagadki Fromborka" Zbigniew Nienacki - 5 
13. "Dom ech" Barbara Erskine - 3
14. "Karmazynowy brzeg" Douglas Preston, Lincoln Child - 6
15. "Rzeka zimna" Magdalena Kawka - 5

Imprezy kulturalne:

Na początku sierpnia wraz z moją Córką byłyśmy na Summer Festivalu w Łodzi, świetnym koncercie Okiego, Young Igiego i Otsochodzi. Miałam też okazję wybrać się z dzieciakami na spontaniczny wypad do Krakowa i do kina na "Meg 2". Oprócz tego, spędziliśmy dwa tygodnie nad jeziorem. To był bardzo dobry, rodzinny czas.


Nowości:


"Zew nicości" Maxime Chattam
"Obrazy z przeszłości" Remigiusz Mróz
"Inna wersja życia" Hanna Kowalewska
"Grzesznik" Artur Urbanowicz
"Czarny Wygon. Słoneczna Dolina", "Starzyzna", "Biesy I", "Biesy II" Stefan Darda

Serialowo:

W sierpniu obejrzałam tylko trzy odcinkowy mini serial dokumentalny "Deep kontra Heard", opowiadający o kulisach procesu rozwodowego Johny'ego Deepa i Amber Heard. Produkcja daje nieco inne spojrzenie na szczegóły ich relacji i porusza trudną kwestię zbadania autentyczności obustronnych oskarżeń o przemoc domową.


[zdjęcia okładek pochodzą ze strony Filmweb]

Filmowo:

W sierpniu obejrzałam 9 filmów, co daje mi ostatecznie 85 filmów w ciągu ośmiu miesięcy (styczeń 18 + luty 9 + marzec 3 + kwiecień 9 + maj 11 + czerwiec 13 + lipiec 13 + sierpień 9 = 85)  

[zdjęcia okładek pochodzą ze strony Filmweb]

1. "Zaginięcie Lucy Blackman" reż. Huoe Yamamoto - film dokumentalny ukazujący szczegóły śledztwa związanego z zaginięciem młodej i atrakcyjnej stewardessy Lucy Blackman. Dziewczyna przebywała w Japonii i prawdopodobnie padła ofiarą jakiegoś seryjnego zabójcy. Oprócz śledztwa film zawiera takze rozmowy z policjantami i rodziną ofiary. 

2. "Spider-Man: Bez drogi do domu" reż. Jon Watts - najnowsza produkcja Spider-Mana w fajny sposób łącząca bohaterów dwóch innych uniwersum. Na jednej scenie spotyka się Spider-Man Tom Holland, Andrew Garfield i Tobey Maguire a także cała gama ich wrogów. A wszystko na skutek błędnego zaklęcia, które na życzenia najmłodszego Spider-Mana rzuca Doktor Strange.

3. "Dziewczyna ze zdjęcia" reż. Skye Borgman - kolejna dokumentalna produkcja Netflixa. Tym razem poznajemy losy młodej kobiety znalezionej na poboczu drogi, której mimo hospitalizacji nie udaje się uratować. Kobieta pozostawia małego synka i dużo starszego od siebie męża, jednak w trakcie śledztwa okazuje się, że mężczyzna nie był tym, za kogo się podawał, a przeszłość zmarłej jest bardziej tragiczna, niż może się wydawać.
 
4. "Klub miłośników kryminałów" reż. Carlos Alonso-Ojea - hiszpański horror dla starszej młodzieży bazujący na pomyśle kultowego "Krzyku". Grupa znajomych z klubu książki przypadkowo doprowadza do śmierci profesora. Kiedy próbują ukryć swój postępek zaczynają otrzymywać wiadomości od tajemniczego "autora" horroru, będące rozdziałami książki, w której obnaża ich zbrodnię i po kolei morduje winnych.

5. "Szczęście dla początkujących" reż. Vicky Wight - sympatyczna komedia romantyczna. Młoda rozwódka, która nigdy nie zrobiła nic szalonego, rusza na wielokilometrową, pieszą wyprawę wraz z grupą amatorów, alby odzyskać równowagę i spróbować czegoś nowego w życiu. Towarzyszy jej przyjaciel młodszego brata, który ma za zadanie pilnować, aby nie zrobiła nic głupiego.

6. "Miłość do kwadratu. Bez granic" reż. Filip Zylber -  nie wiem, dlaczego robię to sobie po raz trzeci. Kontynuacja "Miłości do kwadratu" jest nieco lepsza od poprzedniczek, choć wybór i obowiązki dyrektorki szkoły mnie zabiły. Bohaterowie chcą się pobrać, ale niespodziewanie pojawia się przeszkoda w postaci byłej dziewczyny Enzo i jego nieślubnego syna.

7. "Curve" reż. Iain Softley - młoda kobieta postanawia przedłużyć sobie trasę powrotu do domy przez rzadko uczęszczaną trasę widokową. Po drodze zabiera sympatycznego autostopowicza, który okazuje się niebezpiecznym psychopatą. Dziewczyna stawia wszystko na jedną kartę i kieruje auto w przepaść, niestety sama zostaje unieruchomiona i musi walczyć o przetrwanie. 

8. "Meg 2. Głębia" reż. Ben Wheatley - produkcja, którą bardzo dobrze się ogląda ze względu na efekty specjalne, a w kinie to już w ogóle, i choć fabułą nie powala, to zapewnia 2h niezłej rozrywki. Kontynuacja części pierwszej z 2018 roku. Kolejny raz naukowcy swoimi badaniami naruszają strefę głębi, uwalniając na powierzchnię megalodony.

9. "Wyjść na prostą" reż. James Ponsoldt - młode małżeństwo żyje według swoich zasad. Sporo imprezują, piją, ale też dobrze się bawią i są autentycznie zakochani. Alkohol zaczyna jednak być obecny w każdej chwili ich życia, w czym Kate zaczyna dostrzegać problem. Kobieta postanawia zawalczyć o trzeźwość, co stawia jej związek pod znakiem zapytania.   

Muzycznie:

Muzyka w sierpniu to przede wszystkim przeboje naszego urlopu nad jeziorem, czyli "Supermoce" Męskie Granie Orkiestra 2023 (Igo, Mrozu, Vito Bambino)

oraz hit radiowy tegorocznych wakacji, czyli Doda i Smolasty "Nim zajdzie słońce"



A jak Wam minął sierpień?

Sardegna

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz