Pages

sobota, lipca 29, 2023

Blogowe podsumowanie miesiąca - lipiec 2023

Pierwszy miesiąc wakacji to był naprawdę wspaniały czas! Przede wszystkim moja Ósmoklasistka przeszła pomyślnie wszystkie etapy rekrutacji i dostała się do wymarzonej szkoły pierwszego wyboru. Po drugie, lipiec to był czasem tego, co lubię najbardziej: miłych spotkań, wyjazdów, czytania, pisania o książkach, aktywności sportowej i hektorlitrów dobrej kawy. 

Lista przeczytanych:


1. "Fu#k up" Paulina Świst - 5
2. "Trucizna" Andrzej Pilipiuk - 5
3. "Pan Samochodzik i Fantomas" Zbigniew Nienacki - 4
4. "Ogon Kici" Ewa Nowak - 4
5. "Pogo" Jakub Sieczko - ?
6. "Klin" Joanna Chmielewska - 4
7. "Małe Licho i krok w nieznane" Marta Kisiel - 6
8. "Szum" Małgorzata Oliwia Sobczak - 5
9. "Glukozowa rewolucja" Jessie Inchauspe - ?

Wydarzenia kulturalne:

Lipiec to przede wszystkim spotkania z rodziną i przyjaciółmi. Z dzieciakami wybraliśmy się na cały dzień do Energylandii. Nie jest to moja ulubiona rozrywka ze względu na chorobę lokomocyjną, dlatego i tak nie wzięłam udziału w większości atrakcji, ale pilnie obserwowałam poczynania mojej rodzinki i kibicowałam im z dołu. Razem z Eweliną thefairlady spędziłyśmy przemiły dzień w Krakowie, a z moimi kochanymi Dziewczynami z #girlsgang miałyśmy weekend życia w górach.  

Nowości:


"Fuc#k up" Paulina Świst
"Krwawa kąpiel nad Krutynią" Marta Matyszczak
"Czarny Wygon. Słoneczna Dolina" Stefan Darda

Serialowo:

W lipcu obejrzałam dwa seriale: fragment 1 sezonu "Śmiertelnego pożądania", którego pozostałe odcinki Netflix wprowadzi do serwisu do końca roku, oraz zaległy 3 sezon "New Amsterdam".

[zdjęcia okładek pochodzą ze strony Filmweb]

1 sezon "Śmiertelne pożądanie - wykładowczyni akademicka, żona szanowanego adwokata wplątuje się w niebezpieczny romans ze swoim studentem. W tym samym czasie jej najlepsza przyjaciółka popełnia samobójstwo, a do nastoletniej córki ktoś zaczyna wysyłać anonimowe wiadomości. Wszystkie te niepokojące sytuacje w jakiś sposób wiążą się z młodym kochankiem kobiety i jego przeszłością. Do tego mąż i szwagier zaczynają podejrzewać, że nie jest ona uczciwa względem swojej rodziny. Tajemnice się mnożą, a niewinny romans przeradza się w niebezpieczną intrygę zagrażającą nie tylko spokojowi rodziny, ale także jej bezpieczeństwu.

3 sezon "New Amsterdam" - obejrzenie pierwszych dwóch sezonów przygód załogi z nowojorskiego szpitala New Amsterdam było dla mnie prawdziwą przyjemnością, chociaż nie przepadam za serialami o lekarzach i chorobach. Sezon 2 skończył się momencie zaczęcia się lockdownu i pandemii, stąd też ekipa serialu postanowiła przerwać zdjęcia do kolejnego sezonu, aby nie wykorzystywać tego motywu w celach rozrywkowych. I bardzo dobrze się stało, bowiem obejrzenie kontynuacji perypetii pracowników szpitala, już na spokojnie, robi zdecydowanie lepsze wrażenie na widzu.                                
Filmowo: 

W lipcu obejrzałam 13 filmów, co daje mi ostatecznie 76 filmów w ciągu siedmiu miesięcy (styczeń 18 + luty 9 + marzec 3 + kwiecień 9 + maj 11 + czerwiec 13 + lipiec 13= 76)  

[zdjęcia okładek pochodzą ze strony Filmweb]

1. "Spider-Man: Daleko od domu" reż. Jon Watts - kolejna część przygód super bohatera, a druga część z Tomem Hollandem i Zendayą. Tym razem przygoda toczy się w Europie, gdzie na wycieczkę szkolną wyrusza Peter wraz z przyjaciółmi. Ta część mocno nawiązuje do Marvelowskiego uniwersum, więc nie wszystkie wątki są dla mnie jasne. Muszę sobie zrobić kiedyś maraton poprzednich części i poznać bliżej innych bohaterów.

2. "Dzisiaj śpisz ze mną" reż. Robert Wichrowski - polski film obyczajowy z Romą Gąsiorowską i Maciejem Musiałem w rolach głównych. Mężatka z dwójką dzieci , która czuje się bardzo samotna w swoim małżeństwie, spotyka nieoczekiwanie dawnego, młodszego od siebie kochanka. Czy zaryzykuje swoje dotychczasowe życie dla dawnej miłości? 

3. "Co się zdarzyło w Las Vegas" reż. Tom Vaughan - komedia romantyczna z Cameron Diaz i Ashtona Kutchera. Para, która spotyka się pierwszy raz w życiu, po imprezie bierze ślub w Las Vegas. Rano, kiedy planują rozejść się definitywnie, wygrywają w Black Jacka 3 miliony dolarów, co wiąże się ze skomplikowanym rozwodem. Sędzia decyduje, że para musi zamieszkać razem i po pół roku podjąć ostateczną decyzję, co do podziału pieniędzy.  

4. "Moda na miłość" reż. Numa Perrier - sympatyczna komedia romantyczna. Czterdziestoletnia projektantka mody, która wraca do branży po burzliwym rozstaniu z wieloletnim chłopakiem, zakochuje się z wzajemnością w młodszym o dwadzieścia lat, synu szefowej. Ten związek generuje jednak wiele problemów.

5. "Teściowie poszukiwani" reż. Tyler Spindel - komedia, w której pan młody, szef ochrony banku podejrzewa rodziców swej narzeczonej o to, że dokonali rabunku w jego placówce. Rodzice Parker to dość ekscentryczni ludzie, którzy nie uczestniczyli w dorosłym życiu córki, ale postanawiają wziąć udział w jej ślubie. Ich powrót do miasta zbiega się z kradzieżą w banku. Czy w takiej sytuacji ślub w ogóle dojdzie do skutku?

6. "Ciche miejsce 2" reż. John Krasinski - kontynuacja pierwszej części, w której rodzina ocalała z inwazji kosmicznych istot, znalazła sobie ostoję i sposób na odstraszanie potworów. Niestety ojciec rodziny ginie ratując swych bliskich, stąd też matka i trójka dzieci szuka pomocy poza doliną.

7. "Krzyk VI" reż. Matt Bettinelli - Olpin, Tyler Gillett - kontynuacja kultowego horroru, moim zdaniem jedna z ciekawych części. Siostry Carpenter stają się celem człowieka z masce, a wraz z nimi ich grupa przyjaciół ocalała z poprzedniej masakry.

8. "Noc oczyszczenia" reż. James DeMonaco - horror, który jako nieliczny ostał się jeszcze na Netflixie przeze mnie nieobejrzany. A to dlatego, że unikam takich filmów, gdzie zwykli ludzie ukazują swoje mroczne oblicze, za bardzo kojarzy mi się to z "normalną" sytuacją, mogąca nastąpić właściwie tu i teraz. W USA raz w roku obowiązuje Noc Oczyszczenia, czyli 12 godzin, podczas których można dokonywać wszelkich przestępstw, z morderstwem włącznie. Pewna rodzina musi zawalczyć o życie, kiedy grupa zamaskowanych złoczyńców wkracza do ich willi.

9. "Noc oczyszczenia: Czas wyboru" reż. James DeMonaco  - horror będący kontynuacją powyższego filmu. Nadchodzi kolejna Noc oczyszczenia, w której o życie walczą głównie najbiedniejsi. W kraju następuje jednak przełom i nie wszyscy zgadzają się z ideą Nocy oczyszczenia. Główną jej przeciwniczką jest charyzmatyczna pani Senator, i to na nią planują zapolować zwolennicy masakry.

[zdjęcia okładek pochodzą ze strony Filmweb]

10. "Nie otwieraj oczu: Barcelona" reż. David Pastor, Alex Pastor - druga część filmu "Nie otwieraj oczu", choć lepiej byłoby powiedzieć, że akcja tej części dzieje się w tym samym momencie, co historia z Sandrą Bullock, tyle, że w Barcelonie. 

11. "Bezsenność we dwoje" reż. Sofia Alvarez - młodzieżowa historia miłosna, którą bardzo przyjemnie się ogląda. Auden jest poukładaną nastolatką z planem na przyszłość. Racjonalna do bólu nigdy chyba nie zrobiła nic szalonego. Wakacje po maturze spędza u ojca i jego żony pracując w sklepie nad oceanem, a ponieważ cierpi na bezsenność sporo czasu spędza na przystani. Pewnej nocy poznaje tajemniczego chłopaka Eliego, który pokaże jej, jak może wyglądać beztroskie życie młodych ludzi. 

12. "Bezpieczeństwo" reż. Peter Chelsom - dość leniwie toczący się włoski thriller. W małym, uroczym miasteczku letniskowym dochodzi do brutalnego pobicia nastolatki. Dziewczyna nie pamięta, co się stało, ale mieszkańcy z góry wydają wyrok na jej ojca alkoholika. Właściciel lokalnej firmy ochroniarskiej zmierzy się z niewygodną dla wszystkich zainteresowanych, prawdą.

13. "Pogromcy duchów. Dziedzictwo" reż. Jason Reitman - kontynuacja kultowych komedii "Ghostbusters". Samotna matka z problemami finansowymi i lokalowymi przyjeżdża z dwójką nastoletnich dzieci do małego miasteczka, aby przejąć wątpliwy spadek po swoim ojcu. Okazuje się, że ma on coś wspólnego z Pogromcami Duchów, którzy czynnie działali w latach dziewięćdziesiątych. Bardzo fajna produkcja z rozmachem efektów specjalnych i interesującą obsadą młodych aktorów. 

Muzycznie:

W lipcu wpadł mi w ucho letni kawałek Quebonafide feat. Daria Zawiałow - "Bubbletea". Dziecko moje uświadomiło mi, że to stara piosenka, ale ja dopiero teraz ją odkryłam: 


Drugim utworem jest rockowy Goo Goo Dolls - "Iris", pochodzący z 1998 roku. Wspaniały powrót do przeszłości: 
 

Sardegna

1 komentarz:

  1. Całkiem sporo udało Ci się przeczytać i obejrzeć.
    A jeżeli chodzi o lipiec to mi udało się przeczytać kilka książek z czego bardzo się cieszę, bo jeszcze w zeszłym miesiącu nie miałam zbytnio czasu na czytanie.
    Natalia

    OdpowiedzUsuń