"Cukiereczek" Diablo Cody


posted by Sardegna on , , , ,

No comments

Wydawnictwo : Sonia Draga
Liczba stron : 252
Moja ocena : 4/6

"Cukiereczek czyli rok z życia nietypowej striptizerki" - tematyka dość swawolna. Zainteresował mnie opis, i mimo stosu czekającego cierpliwie na przeczytanie w domu, wypożyczyłam powyższego "cukiereczka" z biblioteki.
Książka została napisana w oparciu o bloga autorki, która sama "przetestowała" wszystkie aspekty bycia striptizerką.

Tytułowy "Cukiereczek" to dziewczyna przeciętna choć z nutką szaleństwa, pracująca na cały etat copywritterka. Pewnego dnia postanawia zmienić coś w swoim statecznym życiu i dla hecy zapisuje się na "Wieczór Amatorek" w tandetnym nocnym klubie. Początkowo przerażona i zestresowana swa śmiałością, powoli wtapia się w tłum striptizerek. Kolejno, zachęcona dodatkowymi pieniędzmi, zamienia spelunę na "lepsze" a co za tym idzie lepiej wypłacalne lokale. Jednak w każdym z nich striptizerka otrzymuje "nowe obowiązki". Wbrew oczekiwaniom, jej samej nic nie wydaje się zbyt gorszące, niestosowne czy niewłaściwe. W końcu rzuca swoją "normalną" pracę i poświęca się na 100% nocnym klubom. Striptiz staje się dla niej zajęciem pozwalającym żyć na wysokim poziomie i swoistym nałogiem.

Książka napisana bezpośrednim językiem, zawiera dużo wulgaryzmów, może niektórych szokować. Zawiera dużo czarnego humoru a dystans autorki do siebie i swej pracy, powoduje że czyta się ja lekko a do samej bohaterki czuje się pewną sympatię. Lekka lektura na wieczór.
Sardegna

Leave a Reply