"Zakręty losu" Agnieszka Lingas - Łoniewska


posted by Sardegna on , , , ,

8 comments

Wydawnictwo: Novae Res
Liczba stron: 342
Moja ocena : 4/6

Książki Agnieszki Lingas - Łoniewskiej siedziały w mojej głowie od jakiegoś czasu. A było to tak: na wielu blogach znajdowałam recenzję książek autorki. I oczywiście miałam wrażenie, że wszyscy te powieści znają, poza mną oczywiście. Moja ciekawość sięgnęła zenitu, kiedy dowiedziałam się, że Pani Agnieszka będzie obecna na Targach Książki w Katowicach. Postanowiłam stawić się na posterunku. Ostatecznie do spotkania jednak nie doszło, gdyż praca w targowy czwartek, uniemożliwiła mi ten plan. Pozostało mi zapoznanie się z powieścią i jej bohaterami w zaciszu domu (o ile mój dom można nazwać zacisznym ).

Co do książki: jestem pod wrażeniem. Nie pamiętam, kiedy ostatnio po lekturze tak się czułam. Nie wiem czy sprawił to powrót myślami do czasów mojego liceum. Czy może przypomnienie sobie, jak silna może być nastoletnia miłość. W każdym razie, fabuła urzekła mnie od pierwszej strony i nie mogłam oderwać się od lektury.

Teraz krótko o treści: Życie Kaśki zmienia się z dniem, kiedy przeprowadza się do domu nowej żony ojca. Wraz z pozyskaniem macochy, dziewczyna dostaje też w pakiecie, przyrodnią siostrę, Małgosię. Nastolatki należą do dwóch światów. Kasia jest spokojną, zwyczajną dziewczyną, lubi sport i muzykę. Małgosia jest szkolną królową piękności i ma przystojnego i bogatego chłopaka. Konflikt między dziewczętami narasta, ale problemy zaczynają się dopiero wtedy, kiedy Kaśka poznaje Krzysztofa. Między nastolatkami rodzi się prawdziwe uczucie, a z tym faktem nie umie pogodzić się Małgosia. Sytuacja staje się jeszcze bardziej napięta, kiedy okazuje się, że w przyrodnia siostra Kaśki, nie stroni od narkotyków. Tragedia, wejdzie w życie tej trójki, wielkimi krokami. Nastąpi coś, co zmieni ich życie na zawsze. Nic już nie będzie jak dawniej. Trzeba będzie przewartościować swoje życie i dokonać trudnych wyborów.

Jak potoczą się losy bohaterów, będzie można śledzić w dalszej części powieści, przenosząc się w czasie o dwanaście lat w przód. W dorosłym życiu, Kaśka i Krzysztof, znów będą musieli zmierzyć się z zakrętami losu i zdecydować co jest dla nich najważniejsze. Zdecydować, czy aby osiągnąć cel, warto poświęcić miłość i rodzinę. Czy ważna w ich życiu jest etyka zawodowa i zobowiązania z nią związane. Cy warto kierować się uczuciami czy raczej rozumem...
Jak widać, problemów będzie nie mało i nie ze wszystkimi bohaterowie sobie poradzą. Ale..."Zakręty losu" to pierwsza część trylogii, więc kontynuacja na pewno będzie.

Podsumowując, książka zabrała mi dwa wieczory ale zagościła w moich myślach na znacznie dłużej. Fabuła świetnie stworzona, akcja wartka, bohaterowie wyraziści. Opis pierwszych miłosnych uniesień, i tych romantycznych i tych cielesnych, porusza i wzbudza wiele emocji. Jak dla mnie, książka niesamowita, i z wielką chęcią przeczytam jej kontynuację.

Za możliwość przeczytania książki "Zakręty losu" serdecznie dziękuję Wydawnictwu Novae Res.
Sardegna

8 komentarzy:

 1. Książkę czytałam i również zrobiła na mnie dobre wrażenie:)
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 2. podzielam twoje zdanie - świetna książka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam ją na półce i spokojnie czeka na swoją kolej :)

  OdpowiedzUsuń
 4. To ja będę z tych, o których Ty piszesz na początku nie słyszałam o tej autorce, co nie znaczy że być może za jakiś czas tego nie zmienię.

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj, widzę, że jestem o krok za Tobą jeśli chodzi o książki tej autorki. Tzn. ciągle mam wrażenie, że wszyscy je znają oprócz mnie. Po prostu muszę to nadrobić. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam podobne wrażenie, że wszyscy czytali, a ja nie;)
  Ale to się niedługo zmieni, bo na mojej półce gości od dłuższego czasu książka 'Bez przebaczenia' tej autorki:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kasandra, dm1994 - cieszę się, że mamy podobne gusta :) książka jak dla mnie - rewelacja :)

  Dosiak, Evita - czekam zatem na Wasze recenzje :)

  Edyta, Poduszkowietz - jak najbardziej zachęcam do poznania autorki. Nie wiem jak z innymi powieściami, ale mam nadzieję, że będą równie interesujące :)

  Taki jest świat - jak będę miała okazję, z wielką chęcią przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń