# Nowości w mojej biblioteczce - wrzesień


posted by Sardegna on

12 comments

Nie mogę uwierzyć, że właśnie minął wrzesień! Przecież ledwo co wróciłam z urlopu, dosłownie wczoraj zaczęłam nowy rok szkolny, a teraz już jest październik? Nie wiem, jak Wam, ale mnie strasznie szybko minął ten miesiąc, choć nie było łatwo wpaść w rytm szkolnych obowiązków i dojazdu na wszystkie zajęcia dodatkowe. Dałam na szczęście radę organizacyjnie, a i czytelniczo wrzesień był dla mnie łaskawy. 

Udało mi się przeczytać 6 książek, co uważam za bardzo dobry wynik. Prawie do końca przesłuchałam też jednego audiobooka. Jeśli chodzi o wydarzenia bądź spotkania okołoksiążkowe, w ubiegłym miesiącu udało mi się zorganizować wymianę ŚBKów w mikołowskiej MBP, przy okazji akcji Narodowego Czytania. Wraz ze Śląskimi Blogerami spotkaliśmy się też na początku miesiąca na kawie w katowickiej Synergii, gdzie omawialiśmy nadchodzące Targi Książki. Co do krakowskich, TK, wybieram się prywatnie. Wprawdzie nie przejrzałam jeszcze dokładnie wydarzeń towarzyszących (szczegółu TUTAJ), ale prawie na pewno będę w sobotę. Jeśli chodzi o targi katowickie, pojawię się tam "służbowo". Wraz z blogerami będziemy mieli stoisko z wymianą książkową,  organizujemy też panel tematyczny, ale o tym dokładnie napiszę w późniejszym terminie.

Jeśli chodzi o nowości wrześniowe, nie jest ich zbyt wiele, skupiłam się bowiem na książkach, które mam już na stosie. Skusiłam się tylko na najgorętsze tytuły:


"Oskarżenie" Remigiusz Mróz
"Kryptonim Frankenstein" Przemysław Semczuk
"Dance. Sing. Love" Layla Wheldon

Z czego "Kryptonim Frankenstein" dotarł do mnie wraz z całym pakietem materiałów pochodzących wprost ze śledztwa, łącznie z zaproszeniem do dyskusji o książce do Chorzowa (z którego niestety nie mogłam skorzystać, a szkoda).


 

Kolejno coś dla dzieci:

 
Dwa tomy nowych przygód "Hani Humorek", komiks "Oskar i Fabrycy. Straszne smoczysko" Mieczysława Fijał , drugi tom przygód Zuli Nataszy Sochy oraz młodzieżówka "Ty przeciwko mnie" Jenny Downham.

Na koniec stos, o którym zupełnie zapomniałam, bo prawie wszystko z niego przeczytałam (moje opinie na ich temat pojawią się na blogu niedługo):


"Porzuć swój strach" Robert Małecki
"Za zakrętem" Anna Kasiuk
"Niekochana" Madeline Sheehan
"Dzień czwarty" Sarah Lotz

Październik szykuje się pod hasłem ciekawych wydarzeń. Przede wszystkim Targi Książki w Krakowie, ale oprócz tego festiwal wysokogórski i może jedno spotkanie autorskie w Empiku Silesia (jeśli dobrze pójdzie). Mam nadzieję, że uda mi się zrealizować wszystkie plany czytelnicze w tym miesiącu i przede wszystkim ogarnąć książki, które od tygodni kurzą się na stosie "przeczytane - nie opisane".

Sardegna

12 komentarzy:

 1. Mnie również wrzesień minął ekspresem...
  Widzimy się zatem - mam nadzieję choć w przelocie - w sobotę w Krakowie :) Szkoda że do Katowic nie mam jak przybyć, ale za parę lat może się uda.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obowiązkowo zatem w Krakowie! Może się uda trafić bez umawiania, tak jak zresztą na zeszłych targach :)

   Usuń
 2. Nie czytałam żadnej, ale ciekawi mnie "Ty przeciwko mnie", dlatego czekam na Twoje wrażenia.
  Pozdrawiam!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podobno to mocna książka dla młodzieży, ale jeszcze do niej nie dotarłam

   Usuń
 3. Mróz, Semczuk, Małecki i Lotz są też u mnie. Dwie ostatnie książki już czytałam. Małecki super, Lotz trochę mniej. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O Lotz już napisałam, podobało mi się bardziej niż "Troje", choć faktycznie niezły chaos to jest ;) Małecki świetny, czeka na opisanie

   Usuń
 4. Tyle ciekawych tytułów. Moja dusza porzeraczki książek odczuwa zazdrość:) Udanych spotkań z książką życzę☺
  kocieczytanie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam Cię w Książkach Sardegny Agnieszko, mam nadzieję, że zagościsz u mnie na dłużej :)

   Usuń
 5. O kilka pozycji chętnie bym podkradła:)

  OdpowiedzUsuń