# Blogowe podsumowanie miesiąca - październik


posted by Sardegna on

6 comments

Nie mogę uwierzyć, że minął już październik i do końca roku 2018 zostały tylko dwa miesiące. Jakoś ekspresowo przemija mi tegoroczna jesień, chyba dzięki temu, że przez tak wiele dni rozpieszczała nas ładną, słoneczną pogodą. Październik, choć długi, spędziłam bardzo pracowicie i praktycznie nie zauważyłam, kiedy dobiegł końca. Ostatnie tygodnie obfitowały też w największe książkowe wydarzenia, czyli Targi Książki w Katowicach i w Krakowie. Tym pierwszym poświęciłam wiele energii i uwagi ze względu na to, ze wraz ze Śląskimi Blogerami Książkowymi przygotowywaliśmy na nie wiele atrakcji (o ŚTK pisałam dokładnie w TYM poście), te drugie odwiedziłam w targowy czwartek, już bardziej na luzie.

Październik zaskoczył mnie też całkiem sporą ilością książek świątecznych, które miały premierę już w tym miesiącu. W prawdzie do świąt Bożego Narodzenia zostało jeszcze trochę czasu, jednak  wydawnictwa już teraz wprowadzają czytelników w tą niezwykłą atmosferę. I fajnie. W tym miesiącu i do mnie dotarły już pierwsze świąteczne powieści, abym mogła powoli wkręcać się w klimat. I nie zawaham się tego uczynić.

W tym miesiącu przeczytałam tylko 6 książek, ale na swoje usprawiedliwienie mam fakt, że były one dość opasłe.

Lista lektur:

1. "O czym myślą koty" Thomans McNamee - 3
2. "Wszystko za K2" Piotr Trybalski - 6
3. "Podejdź bliżej" Rachel Abbot - 5
4. "365 dni" Bianka Lipińska - ?
5. "Zabójczy pocisk" antologia - 6
6. "Testament" Remigiusz Mróz - 5


Imprezy kulturalne:

Październik był miesiącem Targów Książki. O tych katowickich pisałam TUTAJ, nie będę się więc powtarzać, o krakowskich, wpis jest na razie w fazie tworzenia. 

Nowości:
"Istota zła" Luca D"Andrea
"Obsesja" i"Paranoja" Katarzyna Berenika Miszczuk
"Fracht" Grzegorz Brudnik
"Kołysanka" Bartłomiej Piotrowski
"Skaza" Robert Małecki
"Kroniki portowe" Annie Proulx
"Córka gniewu" Maria Paszyńska
"Spadek" Katarzyna Bulicz - Kasprzak
"Jedwabne rękawiczki" Renata Kosin
"Kontratyp" Remigiusz Mróz
"Dobra - noc" Sabina Waszut
"Przez ciemność" Aleksandra Bracken
"Syreny" Joseph Knox 
"Straceńcy" i "Naśladowcy" Ingar Johnsrud


Filmowo:

Październik nie był w ogóle filmowy. Ech... życie...

Serialowo:

Jeśli chodzi o seriale, w tym miesiącu obejrzałam cały 1 sezon "Riverdale".  Jest to historia utrzymana trochę w konwencji "Pretty little liars". Mamy tu zagadkową śmierć nastolatka i grupę jego przyjaciół, licealistów, którzy próbują dociec prawdy. Oczywiście, jak można się domyślać, istota sprawy leży w zupełnie innym miejscu niż początkowo wszystkim się wydaje. Tak przyjemnie oglądało mi się "Riverdale", że od razu zabrałam się za sezon 2.

Na plus produkcji zasługuje jeszcze obecność Luka Perry'ego, czyli Dylana z kultowego serialu z lat 90 - tych "Beverly Hills 90210", który był dla mnie owego czasu ideałem chłopaka, a teraz wypada fantastycznie w roli czterdziestoletniego ojca nastolatka, którym kiedyś sam był. 

Muzycznie:

W październiku na słuchawkach grała mi głównie Paktofonika. I choć większość jej kawałków nie jest jakoś specjalnie nostalgiczna, to "Chwile ulotne" wzbudzają we mnie niesamowite emocje, wspomnienia i nastrajają mocno refleksyjnie.Drugim kawałkiem października była energetyczna Brodka i jej "Granda". Artystkę odkryły ostatnio moje dzieci, stąd też często towarzyszyła ona nam w wolnym czasie:


A Wam, jak minął październik?

Sardegna

6 komentarzy:

 1. "Testament" uwielbiam, "Kontratyp" kupiłam na KTK i dwa dni później skończyłam, jednak tym razem autor trochę przedobrzył według mnie. Nie zmienia to faktu że kocham tę serię! A dodatkowo zainteresowałam się tematem himalaizmu i kilka książek (jak ta o K2) mam już na mojej prywatnej chciejce :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak, zgadzam się, co do "Kontratypu". Przedobrzył to jest bardzo dobre określenie, przez to chyba oceniłam tę część najsłabiej. Wątek górski mocno nierealny, ale najbardziej zdenerwowało mnie wymienianie w tej historii autentycznych postaci - żyjących lub nieżyjących himalaistów. To zupełnie nie miejscu, moim zdaniem. A "Testament" mi się podobał, ale to nie moja ulubiona część. Zdecydowanie jest nią "Kasacja"

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. A dziękuję! Zawsze robię je z wielką przyjemnością :)

   Usuń
 3. Na Twojej październikowej liście znajdują się naprawdę niezłe pozycje, ale widzimy, że "Zabójczy pocisk" doczekał się wysokiej oceny. Jeśli podobała Ci się ta antologia, polecamy jej kolejną część, czyli "Zabójczy pocisk. Polska krew"!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak wiem! Koniecznie muszę się w nią zaopatrzyć :)

   Usuń