Kalendarz Książkowych Wydarzen #8


posted by Sardegna on

8 comments

Ósmy Kalendarz Książkowych Wydarzeń powstawał w bólu. Znowu sporo u mnie prywatnych zawirowań, a co za tym idzie, mało czasu na bloga. Na szczęście czytam dość sporo, tylko nie mam siły na opisywanie tego, co przeczytałam. Oby do wiosny, bo nagromadzenie pewnych spraw bardzo mnie przytłacza, a nie wiem czy mam na tyle w sobie energii, żeby się z tym mocować.
W marcu dość sporo się na Śląsku będzie działo. Osobiście nie wiem, czy uda mi się wziąć w czymkolwiek udział, pewnie nie, ale może ktoś inny skorzysta.

"Ludzie w nienawiści" - spotkanie z autorem - kryminału - Krzysztofem A. Zajasem i promocja książki będącej pierwszym tomem "trylogii grobiańskiej". Organizatorzy: Wydawnictwo Sonia Draga i Biblioteka Śląska.

Borneo i Australia – na końcu świata – spotkanie z Grzegorzem Gawlikiem - podróżnikiem, alpinistą, dziennikarzem i fotografem, autorem książki "Kamień zagłady", połączone z otwarciem wystawy Z plecakiem przez świat.

Spotkanie autorskie z Piotrem Kowalczykiem "Kobiety na trzech kontynentach" Warsztaty genealogiczne w Antykwariacie i Księgarni Kocham Książki.
"Idzie wiosna, odśwież swój regal z książkami" - Wymiana Książkowa Ślaskich Blogerów Książkowych


Podpisywanie książki Franciszka Kacyniak "Osiem"

Poemat o czasie przeżytym – spotkanie z Piotrem Tenczykiem – literatem, aktorem, reżyserem, autorem książek "Wiersze o ludziach", "Poemat o czasie przeżytym".

 • 12 marca.2015, godz.17.00,  MBP Katowice, Filia nr 20
Piękno Kirgistanu – spotkanie kulturoznawcze Mieczysława Bieńka - emerytowanego górnika, globtrotera, autora książek podróżniczych  i propagatora niskokosztowego podróżowania

Spotkanie autorskie z Jakubem Żulczykiem, dziennikarzem, pisarzem, autorem powieści "Instytut", "Zmorojewo", "Radio Armageddon", "Ślepnąc od świateł"

Góry płaczą miłością – spotkanie z Ryszardem Zawadą - podróżnikiem, himalaistą, skoczkiem spadochronowym, autorem książek "Czas gór, czas miłości",  "Góry płaczą miłością" oraz "Saga o dziadku Ludwiku"
Spotkanie autorskie z Magdaleną Witkiewicz – autorką powieści dla kobiet "Opowieść niewiernej", "Szkoła żon", "Pensjonat marzeń"

Spotkanie autorskie z Beatą Gołembiowską-Nawrocką
Tradycyjnie, proszę o podsyłanie linków o innych ciekawych, śląskich wydarzeniach. Wpis będę aktualizować, gdyż informacje o pięciu ostatnich, nie maja jeszcze odnośników do strony organizatora albo nie znalazłam o nich dostatecznie wiele informacji (zrobione!).

Sardegna

8 komentarzy:

 1. Może uda się zawitać, na któreś z wydarzeń :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też bym sobie tego życzyła. Piszę o tych wydarzeniach, a praktycznie nigdzie nie udaje mi się zawitać :)

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Zgadzam się :) Fajnie, że w książkowym światku, też coś sie dzieje

   Usuń
 3. Ciekawy miesiąc się zapowiada :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakbym jeszcze wpadła tu i ówdzie, byłabym w pełni usatysfakcjonowana :)

   Usuń
 4. Z pierwszym gościem miałam pamiętny egzamin z powieści Kinga. Pamiętny, bo byłam jedyna. ;) Ma pasję i na pewno warto go posłuchać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poważnie? Ty to jednak znasz tych książkowych celebrytów ... ;)

   Usuń