"Szkolnik Superdziewczyny. Zorganizuj się z Emi" Agnieszka Mielech


posted by Sardegna on , , , ,

No comments

Moja dziesięcioletnia Córka, podobnie zresztą, jak i ja, kiedy byłam w jej wieku, lubi gromadzić wokół siebie wszelkiego rodzaju notesy, plannery, czy zeszyty z pięknymi okładkami. Zapisuje potem w nich swoje pomysły, coś maluje, tworzy pamiętniki, używa na codzienne zapiski. Miałam w dzieciństwie bardzo podobnie, teraz w prawdzie nieco z tego wyrosłam, ale śledząc modę na Bullet Journal i pięknie prowadzone plannery, mające uporządkować codzienność, ulegam czasem pokusie i sprawiam sobie jakiś cudny notes, który wykorzystuję potem do zapisania ważnych spraw. Nie potrafię prowadzić zapisków tak starannie, jak miłośniczki BuJo, ale podoba mi się sama idea.

Moja Córka ma wiele takich notesów, ale żaden z nich nie pomaga jej w jakiś szczególny sposób zapanować na codziennymi zadaniami do wykonania. Pomyślałam więc, że "Szkolnik" może jej się spodobać, a jeżeli do tego połknie bakcyla planowania, to może z tego wyjść całkiem fajna sprawa. 

Radość Mojej Młodej po otrzymaniu "Szkolnika" była bezcenna. Od razu zabrała się za jego uzupełnianie i zapisywanie wszystkiego, co tylko przyszło jej na myśl. Co ciekawe jednak, od momentu otrzymania (a było to gdzieś miesiąc temu) codziennie nosi go ze sobą do szkoły i coś w nim zapisuje. To naprawdę dobry znak! Poprosiłam ją, aby napisała o nim parę słów i tak oto poniżej możecie przeczytać, co o "Szkolniku Superdziewczyny" myśli moja Dziesięciolatka (tradycyjnie, tekst został napisany w 100% przez moją Córkę):

Tytuł: Szkolnik Superdziewczyny!
Ilość stron: 176
Moja ocena: 6/6

"Szkolnik Superdziewczyny" to inaczej planer, w którym każde dziecko może zapisać sobie wszystkie ważne zdarzenia ze swojego życia. Mogą to być zdarzenia przeszłe, teraźniejsze a także przyszłe. Pierwsze kilka stron poświęcone jest różnym danym (imię, nazwisko, pseudonim, kolor oczu, włosów, wzrost, e-mail, ulubiony przedmiot, sport itd.),  jest miejsce na opisanie swojej rodziny, informacji o szkole, plan lekcji i roczny planer urodzin. 

W książce tej jest też miejsce na marzenia, zapisanie swoich planów czy celów. Właściwie, "Szkolnik" nie może się po prostu nie spodobać. Uczy odpowiedzialności i dzięki niemu na pewno nie człowiek nie zapomni, co jest zadane na jutro. Oczywiście w naszym planerze nie zabraknie także ważnych świąt. W tej kategorii znajdziemy miejsce na zaplanowanie imprezy, upominków czy listy gości. Oprócz tego, w tej książce znajdziemy kilka Superdziewczyn i ich BIO. Są to takie osoby, jak Emma Watson, Beyonce, Maria Skłodowska - Curie, Martyna Wojciechowska czy Księżna Diana. 

Właściwie, głównym celem tej książki jest to, aby zaplanować więcej czasu na naukę czy zajęcia pozalekcyjne, ale także mieć chwilę na zabawę czy wyjście na dwór. Mnie osobiście ta książka naprawdę bardzo się spodobała i noszę ją codziennie do szkoły, planując kartkówki czy sprawdziany. Teraz nie zapominam, że mam projekt z historii czy prezentację z języka polskiego. Moja ocena to bez dwóch zdań sześć. Polecam dzieciom w wieku szkolnym.

Ania 10 lat

***

Szkolnik nawiązuje luźno do serii książeczek "Emi i Tajny Klub Superdziewczyn", wydanych przez Wilgę, przeznaczonych dla czytelniczek w wieku 6 - 8 lat. To nawiązanie jednak wynika bardziej z grafiki, czyli kilkukrotnego przedstawienia wizerunku tytułowej Emi na kartach planera, niż samej formie zapisywania notatek, czy planowania obowiązków. Te są już zupełnie neutralne i można ją wykorzystywać według własnego pomysłu. Mini biografie znanych kobiet, stanowią ciekawe urozmaicenie Szkolnika i przy okazji pokazują dziewczynkom, w jaki sposób mogą się tymi bohaterkami zainspirować. 

Jeśli chodzi o grupę docelową, której taki Szkolnik może się spodobać, myślę, że waha się w granicach 8 - 12 lat. Starsze dziewczyny mogą już nie odnajdywać się w formie tego planera. 

Do mikołajek został niecały miesiąc, może więc mój dzisiejszy wpis pomoże podjąć decyzję, co ciekawego kupić na tę okoliczność. Upominek sprawdzony i przetestowany. Polecam

Sardegna

Leave a Reply