Książka Roku 2018 Plebiscyt lubimyczytać.pl


posted by Sardegna on

2 comments

Podobnie, jak to miało miejsce rok, dwa, a także trzy lata temu, luty rozpoczyna się Plebiscytem na Książkę Roku 2018 organizowaną przez portal lubimyczytać.pl. Tegoroczna akcja jest już czwartą, a ja, jako że brałam udział w każdej poprzedniej edycji oddając swoje głosy na wybranych faworytów, i tym razem postanowiłam się zaangażować. Nie korzystam z serwisu może tak czynnie, jak parę lat temu, ale lubię czasem zerknąć, co nowego na LC słychać i jakie komentarze zbiera interesująca mnie książka.

Wracając jednak do Plebiscytu: w tegorocznym konkursie nominowanych jest 238 książek z 71 wydawnictw w 12 kategoriach: literatura piękna, powieść historyczna, kryminał, sensacja, thriller, literatura obyczajowa, romans, literatura faktu i publicystyka, autobiografia, biografia, wspomnienia; literatura fantastyczna, science - fiction, horror, literatura młodzieżowa, fantastyka młodzieżowa oraz literatura dziecięca.

Każdy internauta ma do dyspozycji 12 głosów po 1 na każdą kategorię. Głosować można pod TYM linkiem, warunkiem jest tylko posiadanie aktywnego konta w serwisie lubimyczytać.pl

Jak głosować? [info ze strony organizatora]

1. Masz 12 głosów - po jednym w każdej kategorii.

2.  Zapoznaj się z nominowanymi książkami.
  
3. Aby oddać swoje głosy, pod wybraną książką w kategorii kliknij przycisk “Głosuję“. Pamiętaj możesz zagłosować w każdej kategorii raz. Po zagłosowaniu nie możesz cofnąć swoich głosów.
  
4. Aby oddać ważne głosy, musisz posiadać konto w serwisie.

Głosowanie trwa do 28 lutego 2019, do godz. 23:59. 


 Ja już swoje głosy oddałam, wprawdzie skorzystałam tylko z 8 głosów na 12 możliwych, ale w pozostałych kategoriach nie znalazłam  książek mi bliskich, stąd też postanowiłam zrezygnować ze strzału w ciemno. 

Poniżej znajdują się moi faworyci.


Zgadzacie się z moimi wyborami? A może zagłosujecie na coś zupełnie innego? Zachęcam do odwiedzenia strony Plebiscytu i oddania swoich cennych głosów.
 
Sardegna

2 komentarze:

  1. Ja tez głosowałam, ale ponieważ nie czytam nowości to głosowałam intuicyjnie....

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Rozumiem, a Twoje wybory pokryły się choć trochę z moimi, czy zupełnie poszłaś w innym kierunku?

      Usuń