Blogowe podsumowanie miesiąca - czerwiec


posted by Sardegna on

4 comments

W czerwcu nie udało mi się jeszcze wrócić do formy i być dobrym blogerem na 100%. Zakończenie roku, pozamykanie przeróżnych tematów, które się z tym wiążą, spowodowało, że nie byłam systematyczna w blogowaniu, a do tego niezbyt szło mi czytanie, o pisaniu nawet nie wspomnę... Ogarnęłam się pod koniec miesiąca, co zaowocowało tym, że w czerwcu pojawiło się 12 postów, czyli tyle samo, co w maju. Nie było więc źle. Jeśli chodzi o czytanie, miałam siłę tylko na kontynuację SoLL, bo oprócz tego ogarnęłam tylko trzy książki.  

Lista lektur


1. "Saga o Ludziach Lodu. Zemsta" tom 11 - Margit Sandemo - 6
2. "Saga o Ludziach Lodu. Gorączka" tom 12 - Margit Sandemo - 5
3. "Saga o Ludziach Lodu. Ślady szatana" tom 13 - Margit Sandemo - 5
4. "Saga o Ludziach Lodu. Ostatni rycerz" tom 14 - Margit Sandemo - 5
5. "Saga o Ludziach Lodu. Wiatr od Wschodu" tom 15 - Margit Sandemo - 4
6. "Saga o Ludziach Lodu. Kwiat wisielców" tom 16 - Margit Sandemo - 5
7. "Saga o Ludziach Lodu. Kwiat wisielców" tom 16 - Margit Sandemo - 5
8. "Saga o Ludziach Lodu. Ogród śmierci" tom 17 - Margit Sandemo - 5
9. "Saga o Ludziach Lodu. Dom upiorów" tom 18 - Margit Sandemo - 6
10. "Zawód położna. Zapiski z dyżurów" Leah Hazard - 5
11. "Dwie kobiety" Hanna Dikta - 6
12. "Wtajemniczeni. Nie wszystko złoto, co złote" Dorota Suwalska - 4


Imprezy kulturalne

Na początku czerwca byłam z dzieciakami w Teatrze Miejskim w Gliwicach, na ostatnim w tym sezonie spektaklu, "Malutkiej Czarownicy" (szczegóły tego wydarzenia są TUTAJ).
 
21.06 miałam możliwość uczestniczyć w spotkaniu autorskim z panią Hanną Diktą, ale w nieco innym charakterze, bo jako prowadząca spotkanie (relacja z wydarzenia TUTAJ).


Natomiast 25.06 wzięłam udział w szkoleniu "ABC podejmowania działalności gospodarczej" organizowanej przez Urząd Miasta Katowice, a wszystko to w związku z faktem, ze nasze Stowarzyszenie przekształciło się właśnie w taką działalność.


Nowości


"Zawód położna. Zapiski z dyżurów" Leah Hazard (to nowość z maja, ale przez przypadek wylądowała na zdjęciu)
"Penny Pepper. Luzik! Nic się nie stało!" oraz "Penny Pepper. Alarm w wesołym miasteczku" Rylance Ulrike
"Przebudzenie zmarłego czasu" Stefan Darda
"Wada" Robert Małecki
"Umorzenie" Remigiusz Mróz
"Na strunach światła" Krystyna Mirek
"Dwie kobiety" Hanna Dikta

Filmowo i serialowo

 Nadal nie mam weny do seriali. Obejrzałam po jednym odcinku "Czarnego punktu" oraz "Pełnego morza" i na tym się skończyło. Co do filmów, w czerwcu obejrzałam dwa, oba na Netflixie:

 [zdjęcia okładek pochodzą ze strony Filmweb]

1."Zabójczy rejs" reż. Kyle Newacheck - nowa produkcja Netflixa, która premierę miała dosłownie w czerwcu umiliła mi wieczór. Para małżonków udaje się w podróż do Europy z okazji rocznicy ślubu, po drodze zapoznając się z bogatym przedsiębiorcą, który zaprasza ich na swój jacht. Na miejscu okazuje się, że jacht jest miejscem rodzinnego zlotu, a na wieczornym przyjęciu, ktoś morduje seniora rodu. O zabójstwo zostają oskarżeni Amerykanie, jednak sprytni małżonkowie nie poddają się presji i sami zaczynają prowadzić śledztwo, aby odkryć, kto zabił. Komedię kryminalną z Jennifer Anston i Adamem Sandlerem w rolach głównych, przypominającą trochę klimatem klasyczne historie Agathy Christie ogląda się bardzo fajnie, choć uprzedzam, osoby, które nie trawią specyficznego aktora, nie będą zadowolone.

2. "Dzień zagłady" reż. Mimi Leder - miałam ochotę na jakiś dramatyczny film katastroficzny, stąd też wybór padł na "Dzień zagłady". Nie zauważyłam jednak w zapowiedziach, że jest to produkcja sprzed 20 lat, co widać oczywiście bardzo wyraźnie w trakcie oglądania. Nie jest to więc film, w którym efekty specjalne powalają, niemniej jednak ogląda się to całkiem dobrze. Olbrzymich rozmiarów kometa podąża w stronę Ziemi. Czy da się uniknąć katastrofy, czy zagłada jest jednak nieunikniona?

Muzycznie

Czerwiec to przede wszystkim muzyka, którą puszcza na cały regulator moja Córka. Energetyczny "Roar" Katty Perry odsłuchiwany jest ostatnio bardzo często:


Podobnie, jak "Break free" Ariany Grande. Przedziwne to wszystko, czym interesuje się dzisiejsza młodzież, ale co zrobić, ... kiedy do tej muzyki aż tańczyć się chce!A jak Wam minął czerwiec?

  Sardegna

4 komentarze:

 1. Do wyzwania czytelniczego w kwietniu przystąpiłam właściwie przypadkowo, ale bardzo mi się spodobało wyszukiwanie książek o określonych tytułach i tematyce. Postanowiłam nadrobić wyzwania z początku roku.Oto lektury styczniowego wyzwania czytelniczego :
  - o górach "Śmierć w górach " Jose Giovanni to kryminał z serii z jamnikiem
  - z duchami "Clovis La Fay. Magiczne akta Scotland Yardu" Anna Lange
  - komedia kryminalna "Zbrodnia i Karaś" Aleksandra Rumin

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki zapisałam i bardzo się cieszę, że jesteś z nami :)

   Usuń