Katowickie Targi Książki przybywam!


posted by Sardegna on

38 comments

Gdzie byłam, kiedy mnie na blogu nie było? Gdzież ja mogłam w tym czasie być ... w pracy oczywiście. Ostatnie dwa tygodnie mam wyjęte z życiorysu, ale chyba wychodzę na prostą. Jako że do najbliższej mi, książkowej imprezy został już tylko tydzień, czas na parę ważnych informacji.

Tak, tak... już za tydzień Targi Książki w Katowicach. Nie mogę uwierzyć, że to już! Człowiek czeka na ta imprezę cały rok i wiecznie wydaje mu się, że jeszcze tyyyle czasu zostało, a tu psikus ;)
W każdym razie, serdecznie zapraszam do Katowic. Plan targowej imprezy zapowiada się interesująco, zarówno dla blogerów, na których organizatorzy spojrzeli łaskawym okiem, jak i dla czytelników, którzy planują odwiedzić Spodek dla spotkania ze swoimi ulubionymi autorami.

Targi rozpoczynają się już w piątek, ja jednak nie dam rady dotrzeć, ze względów wiadomych. Natomiast sobotę i niedzielę planuję spędzić tylko tam i nigdzie indziej.

Pozwoliłam sobie przekopiować sobotni i niedzielny plan imprezy ze strony TK. Na niebiesko zaznaczyłam sobotnie wydarzenia skierowane dla blogerów. Proszę zwrócić uwagę na dwa panele, których organizatorami jest nasza Śląska Grupa Blogerów Książkowych. Postanowiliśmy zaprosić do dyskusji wszystkich zainteresowanych i porozmawiać o problemach i dylematach związanych ściśle z naszą blogosferą. Zapraszam zatem serdecznie wybierających się blogerów lub osoby zainteresowane prowadzeniem bloga. Będzie okazja do rozmowy i zintegrowania się z naszą grupą.

Na zielono zaznaczyłam wydarzenia, które mnie interesują, i na których w miarę możliwości chciałabym być obecna. Niektóre pokrywają się czasowo z panelami tematycznymi, więc muszę to dobrze ugryźć, w ostateczności poproszę męża, żeby zdobył wpisy do książek od konkretnych autorów.
 
 Sobota, 21 września 2013
 GodzinaWydarzenieMiejsce Organizator
10:00-10:30Planeta Dzieci.Plac zabawMiejska Biblioteka Publiczna w Katowicach
10:00-12:00 Spotkanie z Dariuszem Rekoszem Stoisko Wydawnictwa Dreams Wydawnictwo Dreams
10:30-11:30New Media Novel - ewolucja / re-definicja powieści na przykładzie twórczości amerykańskiego pisarze Steave'a Tomasuli.ScenaWyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej
10:30-11:30Graczki ze ślonskom godkom.Plac zabawGryfnie
10:30-11:00 Anna Piecyk, autorka książek "Pustka" i "Matnia" - czyli kawa z pisarzem.Kawiarnia
11:00-15:00Akcja krwiodawstwaPlac honorowyRCKiK
11:00-13:00 Spotkanie z Jolantą Kwiatkowską Stoisko granice.pl Granice.pl
11:00-13:00 Spotkanie z Renatą Kosin Stoisko granice.pl Granice.pl
11:00-12:00Niezwykłe spotkania – bohaterowie z niepełnosprawnością w bajkach dla dzieci. Spotkanie dla rodziców.Sala nr 1Fundacja Verba
11:00-12:30Tajemnice kościoła, czyli co wspólnego ma szafa z ołtarzem, a aparat fotograficzny ze świecznikiem? Warsztaty o sztuce sakralnej.Sala nr 2Wydawnictwo WAM
11:00-12:00Joanna Krzyżanek – warsztaty plastyczne dla dzieci.Sala nr 3Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach
11:30-12:00E-buka - rozstrzygnięcie konkursu na blog książkowy.ScenaDuże Ka
11:30-12:30Gry i zabawy językowe.Plac zabawProSchool
12:00-13:00"Kobiety w natarciu" czyli literatura popularna zwana kobiecą...ScenaGranice.pl
12:00-13:00 Spotkanie z Ewą Bauer Stoisko granice.pl Granice.pl
12:00-14:00 Spotkanie z Martą Fox Stoisko granice.pl Granice.pl
12:00-13:00 Spotkanie z Barbarą GawrylukStoisko Wydawnictwa Literatura Wydawnictwo Literatura
12:00-13:00Spotkanie autorskie z Marcinem Przybyłkiem. Sala nr 1Śląski Klub Fantastyki
12:30-13:30Marketing wyszukiwarek (pozycjonowanie oraz reklama Adwords w Google, optymalizacja stron). Szkolenie dla blogerów.Sala nr 2 K2
12:30-13:30Chochliki książkowe - warsztaty typograficzno-ilustracyjne.Plac zabaw Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej
13:00-13:30Spotkanie autorskie z Iwoną Banach.ScenaWydawnictwo Nasza Księgarnia
13:00-14:00 Spotkanie z Mariolą ZaczyńskąStoisko Granice.pl Granice.pl
13:00-14:00 Spotkanie z Anną Fryczkowską. Stoisko Granice.pl Granice.pl
13:00-14:00 Spotkanie z Katarzyną Bondą.Stoisko Granice.pl Granice.pl
13:00-14:00 Spotkanie z Manulą Kalicką. Stoisko Granice.pl Granice.pl
13:00-14:00 Spotkanie z Joanną Marat Stoisko Granice.pl  Granice.pl 
13:00-14:00Spotkanie autorskie z Anną Kańtoch.Sala nr 1Śląski Klub Fantastyki
13:00-14:00Piaskiem malowane - Anna Rak i Marek Ryś.Sala nr 3Muzeum Górnośląskie w Bytomiu
13:30-14:00Prezentacja wydawnictwa MG.ScenaWydawnictwo MG
13:30-14:30Afiliacja. Szkolenie dla blogerów.Sala nr 2K2
13:30-14:30Wesoły świat Pipi Langstrumpf.Plac zabawWyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej
13:30-14:00Iwona Banach - czyli kawa z pisarzem.KawiarniaWydawnictwo Nasza Księgarnia
14:00-16:00 Spotkanie z Joanną Opiat-Bojarską Stoisko Granice.pl Granice.pl
14:00-16:00 Spotkanie z Iwoną Walczak Stoisko Granice.pl  Granice.pl
14:00-15:00Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Białasem.ScenaWydawnictwo MG, Kawiarenka Kryminalna
14:00-15:00Spotkanie autorskie z Robertem Wegnerem.Sala nr 1 Śląski Klub Fantastyki
14:00-15:00 Spotkanie z Agnieszką Krawczyk Stoisko Granice.pl Granice.pl
14:30-15:00 Magiczny seans czytania KamishibaiPlac zabaw Wydawnictwo Tibum
14:30-15:15Blogowanie to wyzwanie.Sala nr 2Śląscy Blogerzy Książkowi
15:00-15:30Spotkanie autorskie z Agatą Passent.ScenaMiejska Biblioteka Publiczna w Katowicach
15:00-18:00 Symultana szachowa Szachownica Śląski Związek Szachowy
15:00-16:00O pamiątkach ślubnych.Sala nr 3Muzeum Górnośląskie w Bytomiu
15:00-16:00Zabawki z recyklingu - warsztaty OPAPlac zabawWyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej
15:00-15:30Zbigniew Białas - czyli kawa z pisarzemKawiarniaWydawnictwo MG, Kawiarenka Kryminalna
15:15-16:00Czy na pewno za darmo? Rola współpracy blogerów z wydawnictwami.Sala nr 2Śląscy Blogerzy Książkowi
15:30-16:30Motywy mitologiczne i etniczne w fantastyce: Witold Jabłoński, Paweł Ciećwierz, Ewa Białołęcka, Robert Wegner. Prowadzenie Klaudia Heintze.ScenaŚląski Klub Fantastyki
16:00-17:00 Spotkanie z Ryszardem KleinemStoisko Granice.pl Granice.pl
16:00-17:30Debata   „Czy już istnieje literatura śląska?” z udziałem Dariusza Dyrdy, Zbigniewa Kadłubka, Krzysztofa Karwata, Alojzego
Lyski, Ingmara Villqista, moderacja: Jan F. Lewandowski.
Sala nr 2Fabryka Silesia
16:00-17:30 Camino de Santiago teraz w Polsce Sala nr 1 Przyjaciele Dróg Świętego Jakuba w Polsce
16:00-17:00Graczki ze ślonskom godkom.Plac zabawGryfnie
16:00-16:30Ciekawość prowadzi do wiedzy - konkurs.Stoisko Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie GórniczejWyższa Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej
16:30-17:00Spotkanie autorskie z Rafałem Kosikiem ScenaŚląski Klub Fantastyki
16:30-17:00Witold Jabłoński, Paweł Ciećwierz, Ewa Białołęcka, Robert Wegner - czyli kawa z pisarzemKawiarniaŚląski Klub Fantastyki
17:00-18:00Wampiryzm w historii i literaturze: Witold Jabłoński, Paweł Ciećwierz, Ewa Białołęcka, Anna Kańtoch. Prowadzenie: Klaudia Heitze.ScenaŚląski Klub Fantastyki
17:00-18:00Planeta Dzieci.Plac zabaw Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach
17:00-17:30Rafał Kosik - czyli kawa z pisarzem.Kawiarnia Śląski Klub Fantastyki

Niedziela zapowiada się już spokojniej, pod tym względem, że cały czas będę mogła poświęcić na "kręcenie" się po targach. Ci co byli kiedyś na TK, wiedzą, o czym mówię. Uwielbiam to niespieszne wędrowanie od stoiska do stoiska i rozmowy z autorami, przeglądanie książek, kupowanie ... ach! rozmarzyłam się...:) Na fioletowo zaznaczyłam niedzielne wydarzenia, które mnie interesują:

 Niedziela, 22 września 2013
 GodzinaWydarzenieMiejsce Organizator
10:00-11:00Zmieniają się czasy, ale serca ludzkie pozostają takie same - budowanie prawdziwych emocji w fantastycznym świecie: Rafał Kosik, Marcin Przybyłek, Robert Wegner, Anna Kańtoch. Prowadzenie: Klaudia Heintze.ScenaŚląski Klub Fantastyki
10:00-11:00Od rękopisu do księgarskiej półki - jak powstaje książka: Ewa Białołęcka, Katarzyna Sienkiewicz-Kosik. Prowadzenie Krzysztof Wójcikiewicz.Sala nr 2Śląski Klub Fantastyki
10:00-11:00Warsztaty dziennikarskie - konferencja prasowa.Sala nr 3Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej
10:00-10:30Planeta Dzieci.Plac zabaw Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach
10:30-11:30Graczki ze ślonskom godkom.Plac zabawGryfnie
11:00-12:00 Przyszłość jaka jest nie każdy widzi - odkrycia i wynalazki science fiction: Rafał Kosik, Marcin Przybyłek, Anna Kańtoch. Prowadzenie Klaudia Heintze.Sala nr 2Śląski Klub Fantastyki
11:00-11:30Maggie Moon, autorka książki "Posiadłość"- czyli kawa z pisarzem.Kawiarnia
11:00-13:00 Spotkanie z Marianem NoconiemStoisko Granice.pl Granice.pl
11:30-12:00 Promocja książki "Jak Maciek Szpyrka z dziadkiem po Nikiszowcu wędrowali".ScenaWydawnictwo BIS
11:30-12:30Gry i zabawy językowe.Plac zabawProSchool
12:00-13:00Spotkanie autorskie z Mariuszem Czubajem. ScenaKawiarenka Kryminalna
12:00-13:00 Spotkanie z Agnieszką Lingas-Łoniewską Stoisko Granice.pl Granice.pl
12:00-14:00Bajkowa gimnastyka języka - zajęcia dla dzieci; Jakim zwierzątkiem mógłby być mój język? - konkurs plastyczno-literackie; Korzyści skryte w logopedycznej bajki terapeutycznej - wykład dla rodziców.Sala nr 2Polskie Towarzystwo Biblioterapeutyczne
12:00-13:00Spotkanie autorskie Romualda Pawlaka Stoisko Wydawnictwa Akapit Press Wydawnictwo Akapit Press
12:00-13:00 Paweł Pollak - spotkanie autorskieStoisko Granice.pl Granice.pl
12:30-13:00 Magiczny seans czytania Kamishibai Plac zabaw Wydawnictwo Tibum
12:30-13:30Słowiańska Apokalipsa. Prelekcja Witolda Jabłońskiego.Sala nr 1 Śląski Klub Fantastyki
12:30-13:30Rozważania o Gombrowiczu - dyskusja.Sala nr 3 Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej
12:30-13:00Magdalena Zarębska - czyli kawa z pisarzem.KawiarniaWydawnictwo BIS
13:00-13:30Spotkanie autorskie z Katarzyną Zyskowską-IgnaciakScena Wydawnictwo Nasza Księgarnia
13:00-14:00 Katarzyna Mlek - spotkanie autorskieStoisko Granice.pl Granice.pl
13:00-13:30Jak Maciek Szpyrka z dziadkiem po Nikiszowcu wędrowali - promocja książki. Plac zabawWydawnictwo BIS
13:00-13:30Mariusz Czubaj - czyli kawa z pisarzem.Kawiarnia Kawiarenka kryminalna
13:30-14:30 Każda wojna jest inna i każda jest taka sama - ludzie w sytuacji konfliktu: Witold Jabłoński, Marcin Przybyłek, Robert Wegner, Paweł Ciećwierz. Prowadzenie: Klaudia Heintze.ScenaŚląski Klub Fantastyki
13:30-14:00Katarzyna Zyskowska-Ignaciak - czyli kawa z pisarzemKawiarniaWydawnictwo Nasza Księgarnia
13:30-14:00Warsztaty "Bajkopisarstwo czyli retoryka młodego człowieka" Plac zabaw Mind&Dream
14:00-15:00Nie bójmy się pisać. Rzecz o fanfiction. Spotkanie z Ewą Białołęcką.Sala nr 2Śląski Klub Fantastyki
14:00-15:00Katarzyna Prudło - czytanie dzieciom.Plac zabawMiejska Biblioteka Publiczna w Katowicach
14:30-15:00 Spotkanie autorskie z Romualdem PawlakiemScena Wydawnictwo Akapit Press
14:30-16:30 Spór o liturgię Sala nr 1 Czasopismo Pressje
15:00-16:00Nowozelandczyka opowieści o Antypodach.Sala nr 3 Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej
15:00-16:00 Czary! Warsztaty literacko-plastyczne - w ramach projektu "Opowiadanie na tacy" Plac zabaw Wydawnictwo Tako
15:00-15:30O mitach Września 1939 r. Krzysztof Karwat rozmawia z dr Grzegorzem Bębnikiem. Promocja książki "Wrzesień 1939 r. w Katowicach".ScenaInstytut Pamięci Narodowej
15:00-17:00Ustawa o książce - księgarnia placówką kulturySala nr 2  gólnopolskie Stowarzyszenie Księgarzy
15:30-16:00 Co i kogo upamiętniać na Górnym Śląsku? Panel dyskusyjny z udziałem: dr Jerzego Gorzelika, Piotra Spyry, Sebastiana Rosenbauma i Bogusława Tracza. Moderator: Andrzej Sznajder. Promocja najnowszego numeru "Czasypisma" - półrocznika IPN poświęconego historii Górnego Śląska w XX wieku.Scena Instytut Pamięci Narodowej
16:00-17:00Graczki ze ślonskom godkom.Plac zabawGryfnie

I teraz pytanie zasadnicze: Kto z Was się wybiera? Czy wszyscy zainteresowani zarejestrowali się na stronie TK? To upoważnia do odebrania bezpłatnej wejściówki, więc warto! 

Kiedy już nacieszymy się Targami, zapraszamy na część nieoficjalną! Śląscy Blogerzy Książkowi zapraszają na potargowe AfterParty do kawiarni CafeRock. Lokal znajduje się dość blisko Spodka, więc nie powinno być problemu z dojściem na miejsce. Rezerwacja jest od godziny 18, ale myślę, że spokojnie można pojawić się wcześniej. Gdyby ktoś z zainteresowanych potargowym spotkaniem nie zgłosił swej obecności, może to zrobić tutaj.
Do zobaczenia, oby udało się nam spotkać w jak największym gronie :)
Sardegna
Spotkajmy się na Targach. Już nie mogę się doczekać :)

"Password" Mirjam Mous


posted by Sardegna on , , , ,

6 comments


Wydawnictwo: Dreams
Liczba stron: 326
Moja ocena : 5/6

Z młodzieżówkami jest mi ostatnio po drodze. Nie tak dawno pisałam o "Wszechświatach" wydanych przez Dreams, a dzisiaj kolejna książka, przeznaczona dla tej grupy wiekowej. Powinnam się chyba zastanowić, dlaczego ostatnimi czasy sięgam właściwie tylko po młodzieżową literaturę i kobiece powieści. Nie żebym uważała, że jest w tym coś złego, w trudnych momentach i po stresującym dniu, tylko taka lektura dostarcza mi przyjemności, jednak zaczyna mi brakować trochę poważniejszych i wymagających książek. 
Z pomocą przyjdzie mi chyba "Dostatek" Crummey'a, ale o tym innym razem.

"Password" to rzeczywiście odprężająca lektura. Wciągająca do tego stopnia, że wystarczył mi jeden wieczór, żebym z historią zapoznała się od początku do końca. Jeżeli miałabym jednym zdaniem określić, o czym jest ta książka, powiedziałabym, że o sile przyjaźni. Dobrze poczytać o takiej szczerej relacji dwóch młodych ludzi, opartej na bezgranicznym zaufaniu, bez podtekstów, bez patosu, ot zupełnie normalnej przyjaźni, jakiej chyba trochę brakuje w prawdziwym życiu.
Mick i Jerro są zupełnie różni. Wszystko ich dzieli, począwszy od statusu materialnego rodziny, popularności w szkole, na relacji z bliskimi skończywszy. Łączy ich praktycznie jedna rzecz: miłość do komiksów. jednak na tej wspólnej pasji udaje im się zbudować trwałą przyjaźń, którą pielęgnują i czują się dzięki niej ważni. Chłopaki znają się na tyle dobrze, że w ich rozmowach pojawiają się typowe dla nich sformułowania i powiedzonka. Niby nic nadzwyczajnego, kto miał lub ma bliskiego przyjaciela, wie o czym mówię, jednak w tym przypadku, znajomość jednego, wyjątkowego "hasła" uratuje życie jednemu z nastolatków.

Jakaż to historia przydarzy się chłopakom, że akcja balansować będzie aż na granicy życia i śmierci? Początkowo nic nie zapowiada tragedii, pozory mogą jednak mylić. Jeden z nastolatków ląduje w szpitalu, a jego niegroźna choroba zapoczątkuje szereg niepokojących wydarzeń, których wyjaśnienie nastąpi tylko dzięki użyciu tytułowego "password". Na szczęście siła przyjaźni nie takie trudności jest w stanie pokonać, więc o zakończenie możecie być spokojni.

Poza wątkiem przyjaźni w całej opowieści, istotny jest też temat komiksów i gier wideo. To akurat nie bardzo moja bajka, ale jako że obecność tych dwóch elementów jest kluczowa dla sprawy, czytałam o nich z zainteresowaniem. Cała historia ma też polski akcent, dość typowy, dlatego rozbawił mnie fakt, że w kolejnej powieści został on wykorzystany w taki sposób, jak zawsze.

Sympatyczna to książka, jednak rzeczywiście przeznaczona raczej dla młodszych czytelników. Autorka znana jest już z wcześniejszej, trzymającej w napięciu, młodzieżowki "Boy7", myślę więc, że czytelnicy, którym ta powieść przypadła do gustu, muszą obowiązkowo zaopatrzyć się w "Password".

Sardegna

AKTUALIZACJA - Jakie plany na październik? Wybór trzeciej kategorii Trójki e-pik


posted by Sardegna on

23 comments

Zapraszam do zostawiania komentarzy, co do wyboru trzeciej kategorii, w październikowej Trójce e-pik. Zasady te co zwykle: każdy może zaproponować jedną opcję, pod uwagę wezmę pierwszych dziesięć propozycji. Wasze kategorie zostaną umieszczone w ankiecie. Mam nadzieję, że w tym miesiącu nie będzie już żadnych rewolucji i będziecie mogli śledzić wyniki do ostatniego dnia września.
Zapraszam do zabawy

***
Przepraszam za opóźnienie i ogólny zastój, ale to, co się dzieje w tym momencie w moim życiu zawodowym, pochłania cały mój wolny czas. Mam niejasne wrażenie, że przez najbliższe dwa tygodnie tak właśnie będzie wyglądał mój dzień, a niestety brakuje w nim czasu na przyjemności. Kradnąc czas poswięcony na sprzątanie i ogarnianie domu, nadrabiam zaległości, związane z ankietą i wyborem trzeciej kategorii październikowej Trójki e-pik.
Dziękuję Wam za wszystkie propozycje, bo jak zwykle nie zawiedliście. Oto Wasza dziesiątka:

Powieść młodzieżowa z okresu PRL
Książka Nory Roberts 
Książka wywołująca dreszcz strachu
Książka z serii "Pan Samochodzik" 
Polska powieść historyczna
Książka z motywem jesiennym (w tytule/w treści)
Książka z dwutorową akcją (teraźniejszość/przyszłość/przeszłość)
Książka z motywem starożytnego Rzymu
Książka z motywem sztuki plastycznej
Książka, której akcja dzieje się w Nowym Yorku

Dwóch propozycji nie wzięłam pod uwagę: literatury podróżniczej, która już kiedyś w Trójce e-pik była, oraz książki, po którą nigdy bym nie sięgnęła. Wydało mi się to kategorią zbyt ogólną. Spektrum dodawania książek byłoby za szerokie.

Także ostateczna dziesiątka znajduje się powyżej. Zapraszam do oddawania głosów w ankiecie i proszę o jeszcze trochę cierpliwości dla mojego blogowego zastoju. Pozdrawiam i wracam do pracy

Sardegna

"Wszechświaty" Leonardo Patrignani


posted by Sardegna on , , , , ,

12 comments


Wydawnictwo: Dreams
Liczba stron: 270
Moja ocena : 5/6

Lubię książki, które mnie totalnie zaskakują. Chociaż może w mojej sytuacji, to wcale nie jest takie trudne. Z racji wieku i tego, że już od dobrych kilkunastu lat nie należę do młodzieżowej grupy wiekowej, nie podążam za fantastycznymi opowieściami, w których głównym bohaterom przydarzają się nadnaturalne historie. Może motyw zaprezentowany we "Wszechświatach" już się gdzieś pojawił, może ta powieść wcale nie jest tak innowacyjna, jak mi się wydaje, może nie jest... ale dla mnie historia prezentuje się wyjątkowo świeżo, więc z przyjemnością dałam się wciągnąć tej zakręconej fabule.

Alex mieszka w Mediolanie, ma sympatyczną rodzinę, niezłe wyniki w nauce i sporcie. Jenny mieszka w Melbourne i również nie może narzekać na swoje życie. Ma dobry kontakt z rodzicami, sukcesy pływackie, fajną szkołę. Tych dwoje nastolatków nigdy się nie spotkało, jednak od lat ich losy są ze sobą splecione. W jakiś niewytłumaczalny sposób, potrafią się ze sobą mentalnie komunikować. Moment "nawiązania" kontaktu zawsze owocuje utratą świadomości, jednak dzieciaki zdążyły już przyzwyczaić się do tych krótkich omdleń, a z czasem z niecierpliwością zaczynają ich wyczekiwać. 
Między Jenny i Alexem rodzi się więź, która zaczyna przeradzać się w fascynację i młodzieńczą miłość. Żeby określić, jak właściwie dochodzi do ich kontaktu w stanie nieświadomości, i czy ich uczucie nie jest tylko wytworem wyobraźni, postanawiają spotkać się w "realu". 

Do spotkania dojdzie, ale nie w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Nie zdradzę, jak rozwinie się sytuacja Alexa i Jenny, ale ich relacja znacznie będzie się różnić od typowego młodzieńczego zauroczenia. Podróże z jednego kontynentu na drugi, to nic, w porównaniu z wyprawą wgłąb swojej świadomości i przemieszczaniem się z jednego wszechświata w drugi.  
Spotkanie nastolatków zapoczątkuje rewolucję, która zmieni bieg historii. Młodzi znajdą ukojenie i bezpieczeństwo w Pamięci, ale najpierw będą musieli odkryć, czym ona właściwie dla nich jest.

Strasznie zakręcona historia, nieprawdaż? Jeżeli ktoś się martwi, że zdradziłam za dużo fabuły, spokojnie, to tylko zarys wydarzeń. Prawdziwe smaczki kryją się pomiędzy wierszami.

"Wszechświaty" spodobały mi się za wieloznaczność interpretacji. Zakończenie pozornie jasne i klarowne, ale każdy czytelnik może je zinterpretować dowolnie. Można zastanawiać się, czy to już koniec historii Alexa i Jenny, czy tylko "przedsionek" właściwych wydarzeń?
Co w tej historii jest prawdą, co fikcją, a co wymysłem wyobraźni? W którym momencie kończy się rzeczywistość a zaczyna bajka dla dorosłych? Podobał mi się ten labirynt domysłów i niedopowiedzeń. Poczułam się trochę, jak mała dziewczynka, która słucha opowiadanej bajki i przeżywa ją po swojemu. Nie do końca rozumie,  o co w całej historii chodzi, ale opowieść jest na tyle interesująca, że nie potrafi się od niej oderwać.

Przeczytałam "Wszechświaty" w jeden wieczór. Zapętliłam się w nich na dobre, do czego i Was zachęcam.

Sardegna

"Chustka" Joanna Sałyga, Piotr Sałyga


posted by Sardegna on , , , , ,

16 comments

Wydawnictwo: Znak
Liczba stron: 400
Moja ocena :?/6

Kiedy przyszło mi czytać biografię, w dowolnej formie, z okazji czerwcowej Trójki e-pik, jako trzecią kategorię, wybraną przez czytelników, byłam załamana. Biografie to nie jest literatura, którą lubię najbardziej. Unikam jej jak mogę. Ale  żeby wywiązać się z wyzwania, stwierdziłam, że przeczytam "Chustkę". Powiem szczerze, chciałam szybko książkę przeczytać i mieć "z głowy".

Żeby była jasność, to nie tak, że historia Chustki mnie nie porusza. Po prostu nie chciałam kolejny raz angażować się emocjonalnie. Owego czasu czytałam blog Joanny Sałygi, może nie od samego początku jej zmagań z chorobą, ale do samego końca. I wtedy przepłakałam niejeden wieczór, długo rozmyślając o Chustce i jej rodzinie: Niemężu i Giancarlo, zastanawiając się, jak choroba nowotworowa zmieniła moją rodzinę i co ja bym zrobiła gdyby...

Nie chciałam przechodzić przez to jeszcze raz. Swoje już przemyślałam. Mam wielki szacunek dla Joanny, za jej postawę, za siłę, za walkę do ostatniego dnia. Za to, że mimo bólu, który dla zdrowego człowieka jest nie do ogarnięcia, próbowała normalnie żyć. Za to, że swoją postawą pokazywała każdego dnia, jak pięknie żyć, kochać i spędzać czas ze swoimi najbliższymi.

Dlatego lektura "Chustki" była dla mnie taka trudna. Książkę czytałam ponad miesiąc. Po prostu szybciej nie mogłam. Myślałam, że po lekturze bloga, nic w książce mnie nie zaskoczy. Przecież znałam przebieg i zakończenie historii Joanny. Jednak każda kolejna strona otwierała przede mną tą opowieść na nowo. Opowieść o miłości, rodzinie, oddaniu, bezinteresowności, szczerości, sile, cierpieniu i śmierci. Nie mogłam przejść z nią do porządku dziennego. Nie potrafiłam czytać o chorobie Joanny i  nie identyfikować się z nią i jej rodziną. Nie potrafiłam nie myśleć o swojej rodzinie, którą też ta choroba dotknęła i dotyka nadal...

Trudna to lektura, jednak bardzo uświadamiająca. Może warto przemyśleć parę spraw, poświęcić czas swoim bliskim, żyć tak, jakby każdy dzień miał być tym ostatnim.
Do tego właśnie przydała mi się Chustka.
Sardegna

"Sobota z książką" w Tychach


posted by Sardegna on

12 comments

W sobotę 31 sierpnia, kiedy to we Wrocławiu odbywała się LiteraTura, w Tychach, w centrum miasta, na Placu Baczyńskiego, odbyła się równie rewelacyjna impreza książkowa. Jak wiadomo, uwielbiam wszelkie imprezy z literatura związane i jeżeli tylko mogę, biorę w nich czynny udział. Wybraliśmy się więc całą rodziną na to "święto książki", jak to określiły moje dzieci, i bawiliśmy się świetnie.  

Jak wiadomo, moje dzieciaki lubią wszystko, co z książkami związane, Starsza już po przebudzeniu wypytywała, jakie atrakcje książkowe są przewidziane dla dzieci. Możecie więc sobie wyobrazić, jakież to emocje towarzyszyły nam od rana.

Punktualnie o 14 pojawiliśmy się na miejscu. Ryneczek  w Tychach, choć niewielki, jest bardzo sympatycznym miejscem, z zabawną fontanną. Spójrzcie sami :)


Widzicie te niebieskie namioty w tle? Tam właśnie ulokowała się Miejska Biblioteka Publiczna, czyli główny organizator imprezy.

MBP przygotowała dla mieszkańców miasta i miłośników literatury nie lada gratkę. Jednym z atrakcji było stoisko z darmowymi książkami  i zakładkami, którymi można było się częstować do woli. Czy zdajecie sobie sprawę z tego faktu? Czy widzicie oczami wyobraźni Sardegnę w akcji?

Na szczęście nie byłam na miejscu jedynym książkofilem i nie musiałam ograniczać swoich książkowych szaleństw. Mimo że byłam jednym z tych osobników, którzy przy stoisku spędzili najwięcej czasu, panie bibliotekarki spoglądały na mnie łaskawym okiem.


Grupa osób przeglądających i wybierających książki zwiększała się z minuty na minutę, a pracownicy MBP uwijali się jak w ukropie, żeby uchylić nieba czytelnikom. Nowe egzemplarze na stosiku szybko się pojawiały, i równie szybko znikały. Dodatkowo, każdy uczestnik mógł oddać swoje osobiste książki, przyniesione z domu i podzielić się z innymi. Sama też zostawiłam na stoisku kilkanaście książek, przeznaczonych na wymianę.

Oczywiście w trakcie wybierania trzeba było być czujnym i mieć dobre oko. W sumie rozdano masę książek. Z tego co się zorientowałam, było ich ponad 800, a mnie samej udało się wyłowić prawdziwe perełki.

Jak widać, stoisko nawet na parę chwil nie świeciło pustkami. Do tego, obok stosika z literaturą dla dorosłych czytelników, zorganizowano kącik dla dzieci. W specjalnych skrzyniach wyeksponowano olbrzymią ilość książek dziecięcych, z których można było wybierać do woli. Jak się domyślacie, moje dzieci skorzystały z tego skwapliwie (no cóż, niedaleko pada jabłko od jabłoni...) Do dziecięcego szczęścia brakowało tylko malowania twarzy, słodyczy, chorągiewek i ołówków, ale o to już zadbały miłe panie bibliotekarki, które z tego miejsca pozdrawiam serdecznie!
Jak można się domyślać, kiedy pociechy spędzały aktywnie czas, Mama szalała wśród książek!

"Sobota z książką" obfitowała w jeszcze kilka innych atrakcji. W specjalnym namiocie przygotowano stoiska, na których spotkać można było Autorów związanych z miastem Tychy i naszym regionem. Okazja do chwili rozmowy, zrobienie zdjęcia, prośba o autograf, już podskórnie poczułam Targi Książki!

Na stoiskach można było spotkać:


Pana Waldemara Cichoń - autora rewelacyjnej serii książek dla dzieci, o kocie Cukierku. Miałam okazję poznać Autora już na TK dla dzieci w Krakowie, a w trakcie rozmowy okazało się, że pochodzi on właśnie z Tychów. Kot Cukierek dumnie towarzyszył Mu na stoisku i zapraszał dzieciaki do zapoznania się z książeczkami.

Panią dr Marię Lipok-Bierwiaczonek - etnografa, dyrektora Muzeum Miejskiego w Tychach, autorkę publikacji „A jak Anna. Wczoraj i dziś pierwszego osiedla Nowych Tychów" i „Pokażę Ci Górny Śląsk".
Pana Bogdana Prejs  - dziennikarza, autora kilku tomów i arkuszy poetyckich oraz książek – m.in. wydanej przez tyskie muzeum książki „Tyszanie nie z tej ziemi" oraz Pana Andrzeja Czyżewskiego,
autora albumu „Powstaje miasto. Tychy w fotografii Andrzeja Czyżewskiego", a także książki „Murka" i „Profesor Kazimierz Wejchert. W stulecie urodzin".
Pan Andrzej Czyżewski jest też ciotecznym bratem Marka Hłaski, spadkobiercą praw autorskich
po pisarzu, jednocześnie autorem publikacji „Piękny dwudziestoletni. Biografia Marka Hłaski" [źródło

Spotkać można było także Pana prof. Ryszarda Kaczmarka,  historyka, wykładowcę na  UŚ w Katowicach,  który podpisywał najnowszą monografię miasta Tychy:


Szeregi Autorów zasiliły także:
Pani Magdalena Kulus, autorka książki "Blondyn i Blondyna", blogerka i bardzo sympatyczna
osoba. Powiem szczerze, przed imprezą nie kojarzyłam ani książki ani Autorki, teraz więc nadrabiam zaległości.

oraz Pani Edyta Kaszyca, kulturoznawca, doktorantka UŚ, związana z Tychami, autorka nowej biografii lidera zespołu Dżem "Biała i czarna legenda Ryszarda Riedla".



Prawda, że fajną sobotę zafundowało miasto Tychy i MBP miłośnikom literatury? Wyraźnie poczułam klimat Targów Książki, a kiedy dowiedziałam się, że MBP w najbliższym czasie planuje kolejną książkową imprezę pod hasłem Tyskie Dni Literatury, od razu wkręciłam się w temat. Nie znam jeszcze szczegółów tej akcji, ale kiedy tylko czegoś się dowiem, poinformuję o tym na blogu.

Świetnie spędziliśmy sobotę. Dzieci były zachwycone przynosząc do domu własnoręcznie wybrane książki i tatuaże z pieczątkami, Mama była zadowolona z wyłapanych perełek, Tata był zadowolony, że wszyscy są zadowoleni.


 Stosy zostały sfotografowane zaraz po powrocie, gdyż dziecięce książki i zakładki zostały od razu skonfiskowane, a skompletowanie ich w czeluściach dziecięcego pokoju, graniczy z cudem:



A to moje zdobycze:



A wśród nich: Olga Tokarczuk, Agatha Christie, Henning Mankell, Jonathan Carroll. Po prostu świetne książki!  Z tego miejsca  pozdrawiam ekipę MBP Tychy. Wykonaliście Państwo kawał dobrej roboty! Oby tak dalej
Sardegna

CzuCzu rozdaje książeczki edukacyjne, Ja też przygarnęłam kilka, ale to już inna historia.


posted by Sardegna on ,

1 comment

Mam świetną wiadomość! Znacie portal CzuCzu.pl? Jasne, że tak! Ja znam, moje dzieci znają doskonale, a ich książeczki edukacyjne na stałe weszły w nasz repertuar.
Moje skrzaty, w swojej kolekcji mają  Zagadki edukacyjne dla 3-4 latków i 4-5 latków
Mamy jeszcze w zanadrzu , ale dopiero od niedawna mamy je na tapecie, więc są jeszcze nie opisane.

Portal CzuCzu, do swojej oferty wprowadził nowe Książeczki Edukacyjne. Nowa szata graficzna, nowe elementy edukacyjne, na pewno przypadną do gustu Małym Odkrywcom.
W związku z tą ofertą, CzuCzu przygotowało promocję:
 
               Wystarczy kupić dowolne Zagadki CzuCzu w sieci księgarni Empik od 2.9. do 15.9.2013, zeskanować lub zrobić zdjęcie paragonu i wysłać na adres: promocja@czuczu.pl .
               Skan lub zdjęcie musi być wyraźne i nie budzić
wątpliwości, co do miejsca zakupu lub tytułu.
    W mailu należy podać:
Imię i nazwisko
Adres
Tytuł Zagadek, które chcemy otrzymać gratis.
 
Pierwszych 500 osób, które do 15.9.2013 wyślą maila ze wszystkimi informacjami, otrzymają drugie Zagadki CzuCzu gratis.
Szczegóły promocji na www.czuczu.pl/promocja

  ***
A kiedy mowa o nowych książkach, nie byłabym sobą, gdym nie uzbierała jakiegoś stosu w ostatnim czasie.

"Ocaliła mnie łza" oraz "Prywatna sprawa" od Wydawnictwa Świat Książki, serdecznie dziękuję
"Mój przyjaciel jerzyk" od NovaeRes
Pierwsze cztery tomy kryminalnej sagi Camilli Lackberg: "Księżniczka z losu", "Kaznodzieja", "Kamieniarz", "Ofiara losu" - zakup własny w Empiku (pradawny bon urodzinowy, który za moment straciłby swoją ważność)

Cała czarna seria Lackberg jest moim marzeniem już od dłuższego czasu. Może uda się w końcu ją skompletować, tym bardziej, że brakuje mi już tylko "Latarnika" i "Niemieckiego bękarta".

Drugi stos jest już znacznie mniejszy:
"Prezent of Tiffany'ego" - wygrana na blogu Pauli
"Wirtualne zauroczenie" - z Finty
"Kości księżyca" z targu staroci

***
Z informacji bieżących:
  • zapraszam do udziału w nowej Trójce e-pik. Zgłaszać swój udział można pod tym postem
  • za trzy tygodnie Targi Książki w Katowicach. Tradycyjnie zapraszam do udziału, będzie okazja do spotkania oko w oko :)
Pozdrawiam serdecznie i życzę niespożytej energii na rozpoczynający się rok szkolny
Sardegna 

Trójka e-pik - wrzesień 2013. Podsumowanie sierpnia


posted by Sardegna on ,

173 comments

Witam Was 1 września. I tak oto skończył się wakacje. Nie będę marudzić, że tak krótko trwały, tylko z nową energią wkroczę w nowy rok szkolny. Wrzesień zapowiada się interesująco. Targi Książki w Katowicach już za trzy tygodnie. Przy okazji, przypomnę wszystkim blogerom, planującym udać się na tę imprezę, że można zarejestrować się na stronie Targów i otrzymać bezpłatną wejściówkę. Poza tym, w sobotę targową będzie można spotkać się  naszą grupą Śląskich Blogerów Książkowych. Będzie okazja do rozmowy i dyskusji na panelach tematycznych, dotyczących naszej blogosfery. Ja ze swej strony serdecznie zapraszam, a w razie jakichkolwiek pytań, chętnie na nie odpowiem.

Ale teraz już startujemy z nową, wyzwaniową zabawą, tylko najpierw parę słów podsumowania. Sierpniowa Trójka sprawiła Wam chyba najwięcej, jak do tej pory, problemów.  Tym bardziej dziękuję wszystkim uczestnikom, za wszystkie przeczytane lektury i linki, oraz za to, że nie poddali się trudnym kategoriom i dzielnie ukończyli wyzwanie.

W sierpniu udział wzięło 35 osoby. 10 z nich ukończyło całość wyzwania. 11 osób przeczytało dwie kategorie, a 14 skłoniło się tylko ku jednej z nich. Najwięcej problemu sprawiła Wam literatura popularnonaukowa, ale i wątek afrykański nie był zbyt łatwy. Tym bardziej dziękuję wszystkim za zaangażowanie i wspólną zabawę.

W sierpniu pierwsza wyzwanie ukończyła Aine, która lektury przeczytała już 16.08. Na szczególne wyróżnienie zasługują tez osoby, które w tym miesiącu zaszalały z zaległościami: Marjory i Wiki,  każda z nich przeczytała po 9 zaległości! Dzięki dziewczyny! Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję, bowiem lekko nie było i zapraszam do podsumowania Waszych osiągnięć :
Agnieszka czyta...Czytam, bo...
Kolejno wyzwanie ukończyli:

Marjory - nie prowadzi bloga
  • powieść, której jednym z głównych bohaterów jest zwierzę - "Bari, syn Szarej Wilczycy" Curwood James Oliver
    "Pamiętnik grzecznego psa" Cesarz Wojciech, Terechowicz Katarzyna
  • książka z kontynentu afrykańskiego (miejsce akcji/pochodzenie autora) - "Tsotsi" Fugard Athol, "Afryka Kazika" Wierzbicki Łukasz
  • literatura popularnonaukowa/naukowa-
    "Trupia farma: Sekrety legendarnego laboratorium sądowego, gdzie zmarli opowiadają swoje historie" Bass Bill, Jefferson Jon
Inviernita - nie prowadzi bloga
  • powieść, której jednym z głównych bohaterów jest zwierzę - "Szczeniak. Jak labrador ocalił chłopca z ADHD" - Liam Creed
  • książka z kontynentu afrykańskiego (miejsce akcji/pochodzenie autora) - "Awantury Afrykańskie"- Józef Gawłowicz
  • literatura popularnonaukowa/naukowa - "Przez rozrywkę do wiedzy. Rozmaitości matematyczne" - Stanisław Kowal
Jenny - nie prowadzi bloga
  • powieść, której jednym z głównych bohaterów jest zwierzę - Tove Jansson "Małe trolle i duża powódź", "Kometa nad Doliną Muminków", "W Dolinie Muminków", "Pamiętniki Tatusia Muminka","Lato Muminków", "Zima Muminków", "Opowiadania z Doliny Muminków", "Tatuś Muminka i morze","Dolina Muminków w listopadzie" oraz
    Mary-Jo Wynn "Africa's Amazing Animals - The Big Five - Lions, Leopards, Elephants, Rhino and Buffalo"
  • książka z kontynentu afrykańskiego (miejsce akcji/pochodzenie autora) -Scott Johnson "Two Lions"
  • literatura popularnonaukowa/naukowa -Terry Pratchett, Ian Stewart, Jack Cohen "Nauka Świata Dysku I"
Barbara - Wrota wyobraźni
Anek7 - Lektury wiejskiej nauczycielki
lu - Blog na książki i inne przyjemności.
  • powieść, której jednym z głównych bohaterów jest zwierzę - "Na psa urok" Spencer Quinn
  • książka z kontynentu afrykańskiego (miejsce akcji/pochodzenie autora) - "Cesarz" Ryszard Kapuściński
  • literatura popularnonaukowa/naukowa- Chad Orzel "Jak nauczyć fizyki swojego psa"
W 2/3 zadanie wykonały:
  • powieść, której jednym z głównych bohaterów jest zwierzę -
    Aleksandra Marinina  "Ukradziony sen"
  • książka z kontynentu afrykańskiego (miejsce akcji/pochodzenie autora) - "Szyfr Aleksandra Wielkiego" Will Adams
  • literatura popularnonaukowa/naukowa ---
Inwentaryzacja krotochwil - inwentaryzacja krotochwil
Dominika S - Dosiakowe królestwo
Ania - nie prowadzi bloga
  • powieść, której jednym z głównych bohaterów jest zwierzę - Vicki Myron, Bret Witter – "Dewey: Wielki kot w małym mieście"
  • książka z kontynentu afrykańskiego (miejsce akcji/pochodzenie autora) - Christopher Hope – "Kochankowie mojej matki"
  • literatura popularnonaukowa/naukowa ---
  • powieść, której jednym z głównych bohaterów jest zwierzę - Joanna Rudniańska "Kotka Brygidy"
  • książka z kontynentu afrykańskiego (miejsce akcji/pochodzenie autora) ---
  • literatura popularnonaukowa/naukowa - Philippa Gregory, David Baldwin, Michael Jones "Kobiety Wojny Dwu Róż"
Melania K-Biblioteka Melanii
  • powieść, której jednym z głównych bohaterów jest zwierzę - "Kot który czytał wspak" Lilian Jackson Braun
  • książka z kontynentu afrykańskiego (miejsce akcji/pochodzenie autora) -
    "Nagi ambasador" - Magnus Zaar
  • literatura popularnonaukowa/naukowa---
Agnesto - Agnestariusz
  • powieść, której jednym z głównych bohaterów jest zwierzę -"Kot, który czytał wspak" L. J. Braun
  • książka z kontynentu afrykańskiego (miejsce akcji/pochodzenie autora) - "Rozmowy nad Nilem" Nadżib Mahfuz
  • literatura popularnonaukowa/naukowa---
Molesław - Molesl@w blog
  •  powieść, której jednym z głównych bohaterów jest zwierzę -Tony Fitzjoh, "Psi żywot" Peter Mayle
  • książka z kontynentu afrykańskiego (miejsce akcji/pochodzenie autora) - "Tańczący z lwami"
  •  literatura popularnonaukowa/naukowa---
Jedną kategorię zaliczyli:
Tomocerus
  •  literatura popularnonaukowa/naukowa -Robert M. Sapolsky - "Dlaczego zebry nie maja wrzodów? Psychofizjologia stresu"
Agnieszka Perzka
  • książka z kontynentu afrykańskiego (miejsce akcji/pochodzenie autora) -"Ashford Park"- Lauren Willig
 Nutinka
Pani Wu
  • powieść, której jednym z głównych bohaterów jest zwierzę -  "Na psa urok" Spencer Quinn
Anne18
Zorija
  • książka z kontynentu afrykańskiego (miejsce akcji/pochodzenie autora) - Wojciech Jagielski "Wypalanie traw"
Moja miłość - Książki
Ktrya
  • książka z kontynentu afrykańskiego (miejsce akcji/pochodzenie autora) - "Żegnaj Afryko" Corinne Hofmann
Natanna
  • książka z kontynentu afrykańskiego (miejsce akcji/pochodzenie autora) - "Pożegnanie z Afryką" - Karin Blixen
Mafia
  • powieść, której jednym z głównych bohaterów jest zwierzę -"Błyskawica" J. O. Curwood
Salwinia
Betka
  • książka z kontynentu afrykańskiego (miejsce akcji/pochodzenie autora) -
    Karen Blixen - "Cienie na trawie"
Incrusta
jjon
  • powieść, której jednym z głównych bohaterów jest zwierzę - "Pieskie życie mojego kota" - Karolina Macios
Na moje wyzwanie składały się:
  • powieść, której jednym z głównych bohaterów jest zwierzę - "Kot, który się włączał i wyłączał" Lilian Jackson Braun
  • książka z kontynentu afrykańskiego (miejsce akcji/pochodzenie autora) - "Biała Masajka" Corinne Hofmann - rozpoczęta
  • literatura popularnonaukowa/naukowa- "Trzy mądre małpy" Łukasz Grass
Lektury z poprzednich wyzwań nadrobiły:
Incrusta:
Salwinia:
  • lipiec 2013 - książka, której akcja dzieje się w Chinach lub Japonii - "Gejsza z Osaki" Józef Gawłowicz
Marjory:

Trójka e-pik  MAJ 2012
  •  klasyka polska - "Kordian" Słowacki Juliusz
  •  literatura azjatycka - "Kuchnia" Yoshimoto Banana
  •  powieść historyczna - "Crimen: Opowieść jarmarczna" Hen Józef
Trójka e-pik PAŹDZIERNIK 2012
  • autor naszego dzieciństwa - "Księga strachów" Nienacki Zbigniew
  • literatura przygodowa/podróżnicza - "Łowcy wilków" Curwood James Oliver oraz "Argentyna" Wojciechowska Martyna
  • pisarz pochodzący z krajów basenu Morza Śródziemnego - "Cień wiatru" Ruiz Zafón Carlos
Trójka e-pik LUTY 2012
  • thriller - "W ciemnościach strachu" Chattam Maxime
  • powieść obyczajowa - "Za obrazami w muzeum" Atkinson Kate
  • fantastyka -"Narzeczona księcia" Goldman William
Mafia:
Wiki:
Melania K:
urodowystyl:
Els81:
  • luty 2013 -"Zapach kwiatów kawy" - Ana Veloso - powieść z wątkiem niewolnictwa
  • luty 2013 -"Strzały królowej" - Mercedes Lackey - książka ulubionego autora
  • marzec 2013 - "The Handmaid's Tale" (Opowieść podręcznej) - Margaret Atwood - książka z listy BBC
Aine:
  • czerwiec 2013 -książka z motywem wojny - Bernard Cornwell "Sharpe's Tiger. The Siege of Seringapatam, 1799"
  • październik 2012 - autor naszego dzieciństwa - Lucy Maud Montgomery "Ania z Zielonego Wzgórza"
  • lipiec 2012 - powieść o wątku paranormal - Andrzej Pilipiuk "Czarownik Iwanow"
  • kwiecień 2012- współczesna literatura polska - Anna Fryczkowska "Starsza pani wnika"  
 Ania:
  • marzec 2012 : romans - Jude Deveraux, Judith McNaught – "Dary losu"
  • marzec 2012 : skandynawski kryminał - Camila Lackberg – "Niemiecki bękart"
Trójka e-pik luty 2012:
  • thriller - Tess Gerritsen – "Milcząca dziewczyna"
  • powieść obyczajowa - Irena Matuszkiewicz – "Odkurzanie firmamentu"
  • fantastyka - Julianna Badgott – "Nowa ziemia"
Mam nadzieję, że nikogo nie pominęłam. jeżeli znajdziecie jakiś błąd, tradycyjnie proszę o zwrócenie uwagi. A teraz
Zapraszam do wrześniowej Trójki e-pik!

Przypomnienie zasad:
 
Zasady:
*  wyzwanie trwa miesiąc kalendarzowy
*  w zabawie wziąć udział może każdy bloger oraz każda osoba nie posiadająca bloga, która ma ochotę przyłączyć się do zabawy. Przyłączyć się można w dowolnym momencie
*  wyzwanie będzie polegało na przeczytaniu trzech zaproponowanych przeze mnie gatunków powieści
dwa z tych gatunków zostaną zaproponowane przeze mnie, wybór trzeciego będzie zależał od Was
*  w pierwszym tygodniu miesiąca umieszczę post, pod którym będziecie mogli zaproponować dowolne gatunki czy kategorie lektur. Najlepiej, żeby nie powtarzały się z tymi, które już do tej pory były. Mogą być podobne, ale nie takie same.  
*  dziesięć pierwszych zaproponowanych kategorii będzie brane pod uwagę, na zasadzie, kto pierwszy ten lepszy. W ankiecie będziecie mogli wybrać interesujący Was gatunek
*  wybór książki, kwalifikującej się do podanego gatunku, jest zupełnie dowolny i zależeć będzie tylko od Was
* osoby posiadające bloga, po napisaniu opinii, na temat wybranej książki, proszone są o wpisanie informacji, że książka została przeczytana w ramach wyzwania "Trójka e-pik" i podanie linka do tego posta
*  w podsumowaniu, które nastąpi pod koniec miesiąca wystarczy, aby osoby które wzięły udział w wyzwaniu, w komentarzach pod postem tematycznym, podały trzy linki do swoich opinii.

***
Z ankietą w tym miesiącu miałam mały problem. Wyjątkowo późno ją zaproponowałam i jeszcze do tego, niechcący ją skasowałam, przy rewolucjach ze zmianą szablonu. Przed skasowaniem zarejestrowałam jednak w pamięci, następujące wyniki: 
  • w głosowaniu udział wzięło 61 osób
  • zwyciężyła kategoria:  która zdobyła 21 % Waszych głosów 
Biorąc pod uwagę Wasz wybór, moje propozycje lektur wrześniowych są następujące:
lata 20 - te, lata 30 - te (czas akcji/ czas powstania książki)
powieść z wątkiem Internetu/ znajomości internetowej
literatura francuska (miejsce akcji/ pochodzenie autora)

I jak podobają się Wam kategorie wrześniowe? Tradycyjnie proszę o podmienienie banera na aktualny (a swoją drogą, jak podobają się Wam porosty, znalezione w czasie letniej wędrówki? ) i zgłaszanie chęci udziału w komentarzach pod tym postem. Jeszcze raz dziękuję za sierpniowy udział. Nie obyło się bez zamieszania, ale daliśmy radę! Pozdrawiam
Sardegna