Mały stos i początek wakacji pełną parą!


posted by Sardegna on ,

21 comments

Witam Was w pełni wakacyjnie . Chociaż u mnie wolnego czasu jeszcze nie za wiele, bo wzięłam się za generalne porządki w mieszkaniu, które w trakcie tygodni pracy wiecznie odkładam, oraz za załatwianie zaległych spraw zdrowotnych, cieszę się piękną pogodą  i marzę o urlopie, który już niedługo.

Na początek mały stos:


"Lato Moralnego Niepokoju" - antologia - za książkę dziękuję Współautorce zbioru
"Statek śmierci" Yrsa Sigurðardóttir
"Paragraf 22" z biblioteki za 1 zł

Mam straszny głód czytania! Wzięłam się ostro do roboty, ale wiecznie mi mało. Pozaczynałam kilka książek, przejrzałam półki, zrobiłam stos na najbliższy czas.

Aktualnie na tapecie: "Płomienie śmierci" A. Kava, "Opowieści niesamowite" E.A. Poe, "Chustka" J. Sałyga, P. Sałyga oraz nowiutkie "Lato Moralnego Niepokoju".

Pierwszy raz od niepamiętnych czasów wypożyczyłam coś też coś z biblioteki. No cóż, na swoje usprawiedliwienie mam to, że chciałabym przeczytać całość Ulyssesa Moore'a a moje własne książki kończą się na cześci "Pierwszy klucz". Dlatego wypożyczyłam resztę z biblioteki i mam szczerą nadzieję przeczytać je i oddać przed rozpoczęciem urlopu.


Pierwszy raz zdarzyło mi się też więcej książek przeczytać niż opisać. Stos książek bez notki rośnie, ale powoli nadrabiam zaległości. Na opisane czekają:
"Bezdomna" Kasi Michalak, "Zaginiony klucz do Asgardu" Agnieszki Stelmaszyk, "Trochę większy poniedziałek" Kasi Grocholi, "Ludzie Julya" N. Gordimer, "Dom na Sycylii" R. Ley, "W cieniu Olbrzyma" Jolanty Marii Kaleta, "Pierwszy klucz" powyższej serii o Ulyssesie Moore.

***
 
I na koniec mała zapowiedź: "Dziewczyny atomowe" dziennikarki Denise Kiernan. Premiera książki 3 lipca nakładem Wydawnictwa Otwarte. Nieznana opowieść o kobietach, które pomogły wygrać II Wojnę Światową. Historia z polskim akcentem, którym jest Amerykanka polskiego pochodzenia - Celia Szapka. Interesująca opowieść, z którą chętnie się zapoznam.

***

Z bieżących informacji, proszę o podsyłanie linków do nowej Trójki e-pik. Dużo słońca Wam życzę, a urlopowiczom miłego wypoczynku! Pozdrawiam

Sardegna

21 komentarzy:

 1. Oj na "Paragraf 22" już od dawien dawna mam ochotę... Czekam więc na Twoją opinię, może mnie zmotywujesz :)

  OdpowiedzUsuń
 2. tę będę czytać tę książkę o kobietach i wojnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe lektury :) Będę czekać na Twoją recenzję "Bezdomnej" :) Zazdroszczę natomiast książki "Paragraf 22" i to jeszcze w takiej cenie. Szkoda, że w bibliotece w moim mieście nie ma możliwości odkupowania książek.
  przyjemnej lektury
  Miłośniczka Książek

  OdpowiedzUsuń
 4. Najważniejsze, że głód czytania jest :D
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 5. Strasznie jestem ciekawa "Statku śmierci", muszę w końcu wziąć się za Yrsę:) "Opowieści niesamowite" wymiatają, nowe Kroniki Archeo trzymają poziom. Aha, no i nie pogardziłabym "Dziewczynami atomowymi" :)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 6. Sama chętnie bym przeczytała "Statek śmierci". Choć to "Lato Moralnego Niepokoju" też kusi ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dziewczyny atomowe będę miała okazję przeczytać :)
  ja staram się nie zaczynać nowej książki dopóki nie napiszę recenzji, bo potem... to by właśnie rósł stos do opisania... jeny jak ja potrzebuję CZASU na odgrzebanie się z czytania

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawa jestem recenzji Grocholi, a później "Chustki" i "tatku śmierci".

  OdpowiedzUsuń
 9. O, "Paragraf 22", muszę przeczytać! :)

  OdpowiedzUsuń
 10. "Paragraf 22" stoi na mojej półce od paru lat i nie mogę się za niego zabrać.

  OdpowiedzUsuń
 11. "Paragraf 22" jest świetny, aż Ci zazdroszczę, że ta książka jeszcze przed Tobą.
  Dostałam dzisiaj "Lato Moralnego Niepokoju" i przeczytałam sobie nawet jedno opowiadanie;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Życzę przyjemnej lektury i pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 13. "Paragraf 22" w oryginale czeka na przeczytanie już dobre kilka lat... Chętnie poczytam o twoich wrażeniach z "Bezdomnej" bo dużo o niej ostatnio słychać.

  "Dziewczyny atomowe" mnie bardzo intrygują, już się nie mogę doczekać, aż to przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Same łakome kąski :). Najbardziej ciekawi mnie Twoja opinia o "Bezdomnej" K.Michalak. "Statek śmierci" też bym Ci podkradła :P.

  OdpowiedzUsuń
 15. Ciekawa jestem tej serii :)

  OdpowiedzUsuń
 16. "Paragraf 22" to bardzo dobra książka!
  Też mnie czasem chwyta taki głód czytania, zaczynam kilka powieści, wszystko mnie interesuje, wszystko bym przeczytała. Na szczęście (dla mojego portfela, bo w tym czasie moja odporność na reklamy czy promocje gwałtownie maleje), to mija. ;)
  Pozdrawiam ciepło!

  OdpowiedzUsuń
 17. Chyba wszyscy o Paragrafie - ja również: fajna książka:)

  OdpowiedzUsuń
 18. Zawsze chciałam przeczytać Paragraf 22, nawet sama nie wiem dlaczego :) Miłego czytania!

  OdpowiedzUsuń
 19. O atomówkach napiszę, jak się zapoznam :)

  OdpowiedzUsuń