"Płomienie śmierci" Alex Kava


posted by Sardegna on , , , , ,

12 comments

Wydawnictwo: Harlequin/Mira
Liczba stron: 405
Moja ocena : 5/6

Oj, jak dawno nie czytałam Alex Kavy! Z ciekawości zerknęłam do archiwum, a tam ostatni wpis na temat powieści tej autorki, pochodzi  z dnia 5 lutego 2012, kiedy to opisywałam "Zabójczego wirusa".
Seria Kavy o agentce Maggie O'Dell jest mi zdecydowanie bliższa, niż powieści niezwiązane z tą bohaterką, ale o tym pisałam już kilkakrotnie. W każdym razie, miło było wrócić do świata akcji, wykreowanego przez autorkę i na nowo odkryć zalety trzymającej w napięciu książki. 

"Płomienie śmierci" to już dziesiąta część przygód O'Dell. Trochę akcji mnie ominęło, bo z treści powyższej powieści dowiedziałam się, że w częściach pomiędzy "Zabójczym wirusem" a "Płomieniami..." całkiem sporo w życiu Maggie się działo. Największy wpływ na jej obecne życie miała akcja opisana w "Śmiertelnym napięciu". No cóż, mam tą część na półce, więc nadrobię zaległości.
W trakcie lektury, nie ma jednak powodów do obaw. Cała historia jest zamkniętą opowieścią, mimo że zakończenie daje pewną możliwość kontynuowania wątku w kolejnej książce. Można zatem spokojnie czytać, chociaż może nie do końca spokojnie, bowiem tragicznych wydarzeń będzie sporo a i niektóre opisy są dość sugestywne, więc lektura do lekkich czytadeł nie należy.

Magge O'Dell przeżywa trudne chwile. Męczą ją koszmary i chroniczne bóle głowy, a wszystko to za sprawą ostatniej akcji, w jakiej przyszło jej uczestniczyć, oraz niedokończonego śledztwa, które mimo wielu lat ciągle nie daje jej spokoju. Sytuacji nie poprawiają też trudne wspomnienia z dzieciństwa i zła relacja z matką, która ostatnimi czasy jeszcze się pogorszyła, bowiem Maggie wbrew woli rodzicielki postanowiła utrzymywać kontakt z przyrodnim bratem, Patrickiem. Chłopak jest nieślubnym dzieckiem jej dawno zmarłego ojca, a matce Maggie do tej pory trudno pogodzić się ze zdradą męża.
Mimo że relacja między przyrodnim rodzeństwem układa się dość dobrze, agentka nie może dojść do ładu ze swoim życiem osobistym.

Apogeum problemów Maggie następuje w momencie otwarcia sprawy seryjnego podpalacza.
Ktoś podkłada ogień w głównych budynkach w mieście. Kiedy w jednym z pogorzelisk znajdują zwłoki kobiety, która prawdopodobnie została zamordowana przed podpaleniem budynku, sprawa przybiera nieoczekiwany obrót. Czy podpalenia to tylko przykrywka dla seryjnego mordercy? A może obie sprawy nie mają ze sobą nic wspólnego? Maggie walczy z żywiołem i problemami osobistymi. Trudna to będzie walka, nierówna i niekoniecznie mająca szczęśliwy finał.

Emocjonująca to lektura, momentami przerażająca, zwłaszcza w kwestii szalejącego ognia. Fani thrillerów nie będą zawiedzeni. Podobnie jak miłośnicy twórczości Alex Kavy.

"Płomienie śmierci" zaliczam do lipcowego wyzwania Trójka e-pik.
Sardegna

12 komentarzy:

 1. Tak, widzę, że nie tylko ja mam w nosie kolejność książek i czytam jak mi w rękę wpadnie:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Alex Kava! Jedna z moich mistrzyń kryminałów! Przeczytałam wszystkie jej książki, choć nie do wszystkich napisałam recenzje. Jej książki są wspaniałe. Muszę przeczytać jeszcze tę
  Pozdrawiam!
  http://art-forever-in-my-mind.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. no ja wlasnie odswiezylam sobie "znajomosc" z Alex Kava wlasnie przy tej ksiazce :)

  OdpowiedzUsuń
 4. u mnie na półce stoją 3 Kavy... żadnej nie czytałam
  "Plomienie..." to czwarta pozycja i do przeczytania na urlopie... lada dzień :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Alex Kava to kolejna autorka, z którą muszę się dopiero zapoznać, zwłaszcza, że regularnie zachęcasz. 2013 rok jest u mnie zdecydowanie pod hasłem kobiet :)

  OdpowiedzUsuń
 6. ehhh Kava :)
  tak dużo książek, tak mało pieniędzy....

  ale wpisana na listę "obowiązkowo do przeczytania" :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Miałam okazję czytać tę książkę. Po raz kolejny Alex Kava mnie nie zawiodła :)
  pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Właśnie niedawno zapoznałam się z Panią i był to udane spotkanie. Więc na pewno sięgnę i po tę pozycję.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie czytam recenzji, żeby sobie nie zaspoilować (przeczytałam dopiero pierwszą część! :( ), ale pokrzepiająca jest wysoka ocena. Muszę nadrobić i kupić kolejne części :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Czytałam kilka książek Kavy i bardzo dobrze je wspominam, tę jak spotkam tez na pewno przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 11. Już od dawna chcę się zapoznać z twórczością tej autorki. Ale zacznę od pierwszej części cyklu :)

  OdpowiedzUsuń