Blogowe podsumowanie miesiąca - lipiec 2022


posted by Sardegna on

1 comment

Tym oto sposobem jesteśmy już na półmetku wakacji. Lipic minął mi błyskawicznie, a to za sprawą dwutygodniowego urlopu spędzonego w świetnych okolicznościach przyrody, z jeszcze lepszą ekipą przyjaciół. Druga połowa miesiąca minęła mi na aktywnościach fizycznych i czytaniu, na które mam teraz ogromną fazę. Nieco gorzej idzie mi z pisaniem, stąd te przestoje na blogu, ale zdecydowanie wolę tę opcję, niż kryzys czytelniczy w połączeniu z ochotą na pisanie. 
 
 Lista przeczytanych:
 

1. "Wilk" Katarzyna Berenika Miszczuk - 4
2. "Wilczyca" Katarzyna Berenika Miszczuk - 4
3. "Listy pełne marzeń" Magdalena Witkiewicz - 6
4. "Widziałem otchłań" Simone Moro - 5
5. "Siostra" Louise Jensen - 5
6. "Tysiąc obsesji" Gabriela Gargaś, Marcel Woźniak - 4
7. "Nadciągająca burza" Douglas Preston, Lincoln Child - 6
8. "Nie odpuszczaj" Harlan Coben - 6
9. "Dziecko z mgły" Renata Kosin - 5
10. "Odnaleźć marzenia" Anna Wojtkowska - Witala - 4
11. "Berbeka. Życie w cieniu Broad Peaku" Dariusz Kortko, Jerzy Porębski - 6
12. "Prowadź swój pług przez kości umarłych" Olga Tokarczuk - 6
13. "Czerwona gorączka" Andrzej Pilipiuk - 5
14. "Wiła" Robert Zieliński - 3
15. "Anioł do wynajęcia" Magdalena Kordel - 5
16. "Granica lodu" Douglas Preston, Lincoln Child - 5 
17. "Chata na Siwym Groniu" Maryla Bastak - 5

 Imprezy kulturalne:
 
W lipcu udało spotkać się z ekipą ŚBKów, a to za sprawą walnego zebrania naszego stowarzyszenia. Wprawdzie zdjęcie jest mocno okrojone, ale musicie mi uwierzyć na słowo, że było nas o wiele więcej.
 

Nowości: 


"Sopot w trzech aktach" Marta Matyszczak
"Gabinet osobliwości" Douglas Preston, Lincoln Child
"Księga umarłych" Douglas Preston, Lincoln Child
"Martwa natura z krukami" Douglas Preston, Lincoln Child
 "Dwa groby" Douglas Preston, Lincoln Child
"Dom sekretów" Magdalena Kordel
"Cień w lustrze" Natalia Nowak - Lewandowska
"Tato, no weź" Kamil Baleja
"Piotr(uś) w pakiecie" Anna M. Brengos
 
 Serialowo:
 
W lipcu obejrzałam drugą część 4 sezonu "Stranger things". Świetna kontynuacja przygód przyjaciół walczących z siłami nadprzyrodzonymi atakującymi miasteczko. Po emocjonującym finale 3 sezonu, kiedy wydawałoby się, że życie Mike, Willa, Lucasa, Dustina, Eriki, Max i Jedenastki oraz ich starszych przyjaciół Nancy, Steva, Jonatana i Robin w końcu się stabilizuje, Druga Strona znowu daje o sobie znać. Tym razem przyjaciele znowu się rozdzielają, aby uratować świat przed tajemniczym Vecną, czyli postacią która ma coś wspólnego z przeszłością Nastki. Sezon 4 ma tylko 7 odcinków, ale są one dość długie, więc powinny usatysfakcjonować widzów. W tym sezonie poznamy nieco lepiej przeszłość Jedenastki, ale nie wszystkie wątki zostaną zamknięte. Powiem więcej, 5 sezon będzie przyniesie bohaterom chyba największe z dotychczasowych wyzwań.

Drugą serialową produkcją obejrzaną w lipcu jest "Człowiek kontra pszczoła". Miniserial, z którego każdy odcinek ma dosłownie dziesięć minut to gratka dla miłośników Jasia Fasoli. Trevor pracuje, jako opiekun domu, zajmując się luksusową posiadłością w czasie nieobecności właścicieli. Próbując wygonić z domu natrętną pszczołę, demoluje apartament.

[zdjęcia okładek pochodzą ze strony Filmweb]

Filmowo:
 
W lipcu obejrzałam 9 filmów, co daje mi ostatecznie 95 filmów w ciągu 7 miesięcy (styczeń 27 + luty 9  + marzec 16 + kwiecień 16 + maj 9 +  czerwiec 9 + lipiec 9 = 95)
 
[zdjęcia okładek pochodzą ze strony Filmweb]

1. "Niebezpieczne związki" reż. Rachel Suissa - współczesna wersja klasyku. Historia grupy francuskich nastolatków uwikłanych w relacje i miłosne układy. Popularny Tristan zakłada się ze swoją fikcyjną dziewczyną, królową mediów społecznościowych o to, że uwiedzie uczuciową i szczerą Celine. Nieoczekiwanie, chłopak zakochuje się w sympatycznej nastolatce, tak różniącej się od jego dotychczasowych znajomych.

2. "Dolina umarłych" reż. Javier Ruiz Caldeera, Alberto De Toro - horror z wątkiem żywych trupów. W Hiszpanii podczas wojny domowej, dolina odcięta od reszty kraju zostaje opanowana przez zombie powstałych  na skutek nazistowskich eksperymentów. Na miejscu spotykają się dwie grupy żołnierzy wojujących ze sobą, które muszą połączyć siły, aby przetrwać. Film nie jest specjalnie straszny, ale można poświęcić mu dwie godziny.

3. "Gray man" reż. Joe Russo, Anthony Russo - wyspecjalizowany agent CIA odkrywa niecne sekrety agencji, ale przez to zostaje wzięty na celownik wynajętego płatnego zabójcy o osobowości psychopatycznej, który nie zawaha się przed niczym, aby zlikwidować cel. Film mocno reklamowany, ale mnie jakoś nie porwał.
 
4. "Nieobliczalni 2" reż. Louis Leterrier  - bardzo fajna francuska komedia kryminalna. Para niedobranych policyjnych partnerów dostaje zlecenie wyjaśnienia śmierci młodego handlarza narkotyków. Sprawa prowadzi ich na prowincję, gdzie z urocza panią komisarz odkrywają, że stoją właśnie u progu wyjaśnienia międzynarodowej afery.
 
5. "Kochaj" reż. Marta Plucińska - polska komedia romantyczna, która bardziej chyba jest obyczajówką niż stricte komedią, ale i tak ogląda się ją całkiem nieźle. Sawa szykuje się do ślubu, ale ma wiele wątpliwości, zwłaszcza kiedy jej narzeczonego wiecznie przy niej nie ma. Gdy wraz z przyjaciółkami świętuje wieczór panieński, a w oko wpada jej pewien przystojniak, sytuacja wymyka się spod kontroli. Nie tylko Sawa będzie chciała zrobić rewolucję w swym życiu, ale także jej przyjaciółki. 
 
6. "Kult laleczki Chucky" reż.Don Manchi - kolejna część horroru o morderczej lalce. Bohaterka znana z poprzednich części zostaje umieszczona w zakładzie psychiatrycznym, jednak po pewnym czasie i tam dochodzi do brutalnych morderstw. Nigdy nie byłam wielką fanką serii, ale ten odcinek możecie sobie spokojnie darować.
 
7. "Perswazje" reż. Carrie Cracknell - adaptacja powieści Jane Austen z Dakotą Johnson w roli głównej. Anne Elliot przed laty, pod wpływem swej rodziny, odrzuca oświadczyny Fredericka Wentwortha, miłości swojego życia. Mężczyzna jest ubogim marynarzem, więc poślubienie go okazałoby się dla Anne mezaliansem. Mimo iż od ich rozstania minęło sporo czasu, kobieta nadal nie może pogodzić się ze swoją decyzją, ciągle zakochana we Fredericku. Stara miłość jednak nie rdzewieje, o czym mogą przekonać się bohaterowie, gdy spotkają się przypadkowo po ośmiu latach.
 
8. "Człowiek Tai Chi" reż. Keanu Reeves - Tiger, młody wojownik tai chi, zostaje wkręcony dochodowy biznes nielegalnych walk. Początkowo onieśmielony, z każdym kolejnym zwycięstwem staje się pewniejszy siebie, ale też bardziej chętny do brutalniejszych akcji. Podąża za pokrętnym planem swego nowego mentora, nieświadomy, że oto właśnie staje się bezwzględnym mordercą.
 
9.  "Barry Seal. Król przemytu" reż. Doug Liman - dynamiczna sensacja z Tomem Cruise w roli głównej. Sprytny przemytnik, diler oraz informator w jednym próbuje przetrwać i wyprać, jak najwięcej brudnych pieniędzy.

Muzycznie
 
Z lipcem kojarzyć mi się przede wszystkim będą kawałki "Ostatni raz zatańczysz ze mną" Tribbs ft. Kubańczyk 
 

oraz "Pijemy za lepszy czas"  Smolastego & 730 Huncho. Żeby było jasne, to nie są zupełnie moje klimaty, jednak w czasie urlopu wyraźnie były to klimaty sąsiadów z domku obok, stąd i siłą rzeczy i moje.


A jak Wam minął lipiec?

Sardegna

1 komentarz:

  1. Wow, super wyniki! Mój lipiec był średni, zwłaszcza przez to, że zaczął się końcówką sesji, ale nie tragiczny. Przeczytałam kilka książek i też obejrzałam ST ♥ Mnie również bardzo podobało się zakończenie sezonu! :D

    OdpowiedzUsuń