# Nowości w mojej biblioteczce - sierpień


posted by Sardegna on

12 comments

Sierpień minął mi w mgnieniu oka. W pierwszej połowie miesiąca wróciliśmy z wakacji, więc ogarnianie rodziny i mieszkania po powrocie trochę mi zajęło. Nowe książki zostały odstawione trochę na boczny tor, a ja skupiłam się na opisywaniu wakacyjnych lektur (chociaż zaległości wcale mi nie ubywa, bowiem pięć książek czeka na opisanie). Druga połowa miesiąca upłynęła mi pod hasłem zawirowań rodzinnych i przygotowań do pracy. Zrezygnowałam więc z większości proponowanych nowości, zdecydowałam się na kilka książek, które mają dotrzeć do mnie dopiero na przełomie września i października. Stos, który dzisiaj zamieściłam jest wyjątkowo niewielki.

"Dawca" Lois Lowry od Galerii Książki, czekał nam nie po powrocie z urlopu
"Walizki hipochondryka" Mariusza Sieniewicza - nieplanowana przesyłka od Znaku
"Lokator do wynajęcia" Iwony Banach i "Mikołajek" w nowej szacie graficznej - od Naszej Księgarni

Do tego:
"Korespondent" Grażyny Jagielskiej  audiobook od Biblioteki Akustycznej i kryminał "Zagadki przeszłości" Kate Atkinson od Czarnej Owcy. Za wszystkie książki bardzo dziękuję.


I to praktycznie byłoby na tyle. Nie licząc oczywiście trzech pokaźnych stosów zdobytych w czasie "Niedzieli z książką" w Tychach. 

Sierpień kończę z sześcioma nowościami, dołączającymi do mojej biblioteczki. Chyba pierwszy raz od niepamiętnych czasów bilans książek przeczytanych do nowości w biblioteczce jest dodatni. Pozdrawiam weekendowo

Sardegna

12 komentarzy:

 1. Paula, Natanna przepraszam Was bardzo, ale w czasie edycji postu skasowało Wasze komentarze. Jeszcze raz Was przepraszam dziewczyny!

  OdpowiedzUsuń
 2. Urlop - z jednej strony super dla bloga, bo wreszcie jest czas sobie poczytać za wszystkie czasy, z drugiej strony minus dla bloga, bo po powrocie jest tyle ważniejszych spraw, którymi trzeba się zająć! Mnie powoli udaje się odkopać z zaległości na moim blogu, i wkrótce będę mogła spokojnie poczytać zaległe posty u Ciebie, u Oisaja i jeszcze w paru innych miejscach.
  Też mam już nową Atkinson, mam nadzieję, że jest równie dobra co "Jej wszystkie życia".
  No i zazdroszczę dodatniego bilansu. Jak tylko opublikowałam ostatni stos u siebie, następnego dnia pojawiły mi się kolejne dwie pozycje - dole i niedole blogera książkowego i mola w jednym - zawsze kiedy opublikujesz stosik, następnego dnia dostaniesz egzemplarz recenzencki/prezent/zobaczysz nowość ulubionego autora w księgarni. Zawsze :).

  OdpowiedzUsuń
 3. Stosik może niewielki, ale jakże zacny :). A z tymi zaległościami niestety tak jest - ja już przestałam wierzyć, że u mnie kiedykolwiek znikną :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny stosik - życzę miłego czytania! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. U mnie w sierpniu 7 książek, choć jeszcze jedną mam zamiar doczytać ;) Na "Dawcy Pamięci" byłam wczoraj w kinie, ale to tylko dlatego, że powieść czytałam w wakacje 2011 roku - wtedy jeszcze w starym wydaniu, zapomniane w bibliotece miejskiej ;) Dowiedziałam się o tej książce z Goodreads i patrzę - jest u nas od dawna przetłumaczona ;)
  Kiedyś tak mi się nie zdarzało, a teraz zawsze mam tak 1-2 zaległe przeczytane książki do opisania ;) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Wow. Ciekawe książki. "Dawca Pamięci" książka ciekawa i oryginalna, polecam :)
  http://zakurzone-stronice.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Oj... "Dawcę" bym Ci podkradła. Niesamowicie interesuje mnie historia opisana w tej książce :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja podobnie jak Sylwia "Dawcę" bym podebrała :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawe tytuły - miłego czytania.

  OdpowiedzUsuń
 10. Oo, Dawca! Ładna okładka :) Miłego czytania!

  OdpowiedzUsuń