"Dopadnę Cię" Brenda Novak


posted by Sardegna on , , , , ,

5 comments

Wydawnictwo: Harlequin/Mira
Liczba stron:  396
Moja ocena : 4/6

Kolejna książka z mojej ulubionej serii NY Times (czy ja się powtarzam?:). Tym razem miała być sensacja. Zaznaczam jednak, że do sensacji, tej powieści na pewno nie da się zaliczyć. Ja kwalifikuje ją jako romans z wątkiem kryminalnym. A, że lubię takie nieskomplikowane historie z dreszczykiem, książka mi się podobała i poświęciłam jej cały wczorajszy wieczór.

Cała akcja kręci się wokół dwudziestoośmioletniej Sheridan, która po latach wraca do swojego rodzinnego miasteczka. Dwanaście lat temu dziewczyna przeżyła traumę. W czasie wycieczki nad jezioro, wraz ze swoim chłopakiem Jasonem, zostali postrzeleni przez nieznanego sprawcę. W wyniku tego, Jason zmarł a Sheridan wyjechała z miasta, aby uciec od bolesnych wspomnień. Kiedy po latach, śledztwo zostaje wznowione, za sprawą odnalezienia broni, z której strzelano do nastolatków, Sheridan wraca w rodzinne strony. Jednak w niedługim czasie koszmar powraca. Kobieta zostaje porwana i brutalnie pobita do nieprzytomności. A budzi się w momencie, gdy sprawca kopie dla niej grób...
 
Na razie opisałam wątek kryminalny. Nie przejmujcie się tym, że zdradziłam zbyt wiele. Ta akcja to kilka pierwszych stron.

Teraz wątek miłosny:
No więc, w takiej historii musi być jakaś miłość sprzed lat, która wraca w najbardziej nieoczekiwanym momencie i pomaga, gdy inni zawiodą. Caine - przyrodni brat Jasona, odegra w dramacie Sheridan ważną rolę. Będzie rycerzem na białym koniu, jednak jego rycerskość zostanie wystawiona na próbę, kiedy okaże się, że broń z której strzelano dwanaście lat temu, została znaleziona w jego posiadłości.

Powieść nie jest jakaś odkrywcza. Wątek miłosny jest jasny jak słońce. Wątek kryminalny też rozgryzłam jakoś w połowie książki. Mimo wszystko, książkę dobrze się czyta i jeśli macie akurat przed sobą wolny wieczór, albo nużącą podróż, ta pozycja będzie w sam raz.
Pozdrawiam i życzę chłodnego popołudnia.
Sardegna

5 komentarzy:

 1. Tak czy inaczej mnie książka zachęca :p
  Jak tylko wpadnie mi w łapki to na pewno przeczytam :)

  Fajnie rozpisałaś książkę na dwa wątki - rozbawił mnie ten opis :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja zakupiłam dopiero ,,Zaufaj mi'' czyli pierwszą część. jak tylko ja skończę chętnie sięgnę po tę książkę, gdyż tez zapowiada się interesująco.

  OdpowiedzUsuń
 3. Cóż, mimo wszystko wolę kryminały, których nie będę mogła sama rozwiązać w pół lektury ;)
  Ja chyba podziękuję. Może kiedyś przeczytam, kto wie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Magdalenardo, Agnieszka - ciesze się, że Was zachęciła moja recenzja. Czasami w chwilach relaxu potrzebna jest taka niezobowiązująca lektura :)

  Cyrysia - nawet nie byłam świadoma istnienia innych części. Czy łączy je osoba Sheridan? Czekam na Twoje wrażenia z lektury :)

  Agnesja - ja też :) powyższa książka to raczej romans z nieskomplikowanym wątkiem kryminalnym. Myśleć za dużo przy niej nie trzeba :)

  OdpowiedzUsuń