"Z ciemnością jej do twarzy" Kelly Keaton


posted by Sardegna on , , , , , ,

19 comments


Wydawnictwo: Znak
Liczba stron: 260
Moja ocena : 5/6

Jeżeli powiedziałabym, że to jest moja pierwsza powieść paranormal, byłoby to spore kłamstwo. Czytałam już o wampirach, duchach i innych zjawiskach metafizycznych, więc teoretycznie nic mnie nie powinno zdziwić. 
Jednak nie ma co ukrywać, powyższa powieść zrobiła na mnie spore wrażenie. Chodzi mi oczywiście o pomysł, bo nie uważam książki za jakieś wybitne dzieło literackie z mądrym przesłaniem. Ot, powieść dla młodzieży, ale naprawdę całkiem przyjemna.

Rzecz dzieje się około 2026 roku, o ile dobrze zrozumiałam. Stany Zjednoczone dopadła straszna klęska żywiołowa, która prawie zmiotła z powierzchni ziemi Nowy Orlean. Rząd amerykański odciął się od strefy zniszczenia, jednak część ludności związana z tym miastem, postanowiła pozostać w Strefie Zero i zacząć żyć na własny rachunek. Nie trudno się domyślić, że miasto, nazywane teraz Nowy 2 nie należy do bezpiecznych miejsc. Ludność sama wyznaczyła sobie prawa i zasady funkcjonowania, udzielając azylu różnym "odmieńcom".

Główna bohaterka, Ari jest sierotą. Ze swojej przeszłości wie jedynie, że urodziła się w Nowym Orleanie. Postanawia dowiedzieć się czegoś o swoich rodzicach, dlatego jej podróż będzie musiała rozpocząć się w Nowym 2.
Już na wstępie, Ari ściera się z tajemniczym zbirem, który czyha na jej życie. Okazuje się, że nie była to przypadkowa napaść. Bowiem matka dziewczyny, wplątana była w jakąś tajemniczą klątwę, którą przekazała córce.
Ari grozi niezidentyfikowane niebezpieczeństwo, na szczęście dziewczyna znajduje wsparcie w grupie niezwykłych przyjaciół.
I tak walcząc z siłami zła (nie ujawnię jakimi), nastolatka pozna historię swojej rodziny, będzie próbowała zdjąć ciążącą nad nią, klątwę i ... zakocha się z wzajemnością.

Podsumowując, fajna wakacyjna lektura. Książkę czyta się bardzo dobrze, pomysł na fabułę jest interesujący, akcja toczy się wartko. Może niektóre wydarzenia nie trzymają się logicznej całości, ale czy to ważne? Jak paranormal, to wszystko może się zdarzyć. "Z ciemnością jej do twarzy" to pierwsza część serii. Nie mam pojęcia ile części kontynuacji jest planowanych, ale z chęcią się z nimi zapoznam.

Książkę przeczytałam w ramach wyzwania Trójka e-pik, jako powieść paranormal. Jeśli ktoś ma ochotę się przyłączyć, więcej informacji znajdzie TU.
Sardegna

19 komentarzy:

 1. Mam w planach już od dłuższego czasu, ale jakoś nie śpieszy mi się z czytaniem jej.

  OdpowiedzUsuń
 2. Okładka parę razy rzuciła mi się w oczy. Może kiedyś po nią sięgnę, jak najdzie mnie ochota na lżejszą lekturę.

  OdpowiedzUsuń
 3. a zastanawiałam się nad tą książką, kiedy zamawiałam sobie nowe tytuły z KUMIKO :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam i dla mnie to był również miło spędzony czas:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam w planach, ale ta lektura nie jest jakimś moim priorytetem ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Już od jakiegoś czasu mam ją w planach :P

  OdpowiedzUsuń
 7. Wczoraj zaczęłam właśnie czytać tę książkę!;) Odczucia mam jak na razie podobne!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O, to fajnie :) Napiszesz coś na ten temat?

   Usuń
  2. Książka podobała mi się, czytała się lekko i przyjemnie. Miło,że autorka sięgnęłam po mitologię grecką i ukazała Nowy Orlean z voodoo - niektórzy nawet nie wiedzą co to jest! Mam nadzieję, że w kolejnych częściach będzie więcej o kulturze tego regionu, nie tylko ogólniki!

   Usuń
 8. Mam ochotę ją przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 9. ta ksiażka jakiś czas temu zdominowała wszystkie blogi i wtedy bardzo chciałam po nią sięgnąć. Teraz myślę, że na rynku jest wiele ciekawszych powieści :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam Dominiko :) Na pewno jest wiele innych, bardziej wartościowych pozycji. Też tak czasem mam, że kiedy książka widoczna jest na każdym blogu, nie mam najmniejszej ochoty na jej przeczytanie. Powyższa trafiła do mnie po dość długim czasie od premiery i przez to potraktowałam ją na luzie. Nie da się zaprzeczyć, że powieść jest miłą, odstresowującą lekturą :) Pozdrawiam

   Usuń
 10. Czytałam mnie się podobała ale moim zdaniem jest raczej powieścią dla nastolatków,z tym że ja lubię czytać w/w i przede wszystkim wiedzieć co stoi na dziecęcym regale,no młodzieżowym bo by się syn obraził.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam Cię serdecznie w Książkach sardegny :) Zgadzam się, że książka jest lekturą dla nastolatków. Nie mam nic przeciwko, czasami lubię poczytać coś lekkiego :) A pomysł na powieść całkiem fajny. Pozdrawiam serdecznie :)

   Usuń
 11. Dziękuję za zaproszenie. Mam nadzieję, że się nie pogniewasz, jeśli nie skorzystam :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Będąc w księgarni zapewne ominęłabym tą książkę, ale po twojej recenzji mam ochotę bliżej się z nią zapoznać. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 13. Od razu mi się ona rzuciła w oczy jak tylko okładkę zobaczyłam:) fajna książka:) podobno ma być druga część więc czekam z niecierpliwością:)

  OdpowiedzUsuń