Pokazywanie postów oznaczonych etykietą wyzwanie kwiecień/maj. Pokaż wszystkie posty

Trójka e-pik - maj 2013. Podsumowanie kwietnia.


posted by Sardegna on ,

236 comments

Kwiecień nie był dla mnie łaskawy. Dobrze, że chociaż czytelniczo nie poszło najgorzej. Niestety sprawy osobiste oderwały mnie na jakiś czas od bloga, więc nie miałam jak komentować na bieżąco Waszych wpisów i linków do Trójki. Tym bardziej Wam wszystkim dziękuję za udział i za to, że nawet w czasie mojej chwilowej nieobecności świetnie dawaliście sobie radę.

W miesiącu kwietniu do zabawy zgłosiło się kilku nowych uczestników. Bardzo mnie to cieszy, że do naszej zabawy przyłączają się ciągle nowe osoby. Podsumowując kwiecień, 24 osoby ukończyły całość, 11 osób ukończyło 2/3 wyzwania a 10 osób przeczytało tylko jedną lekturę. W sumie bawiły się 45 osoby, wszystkim Wam serdecznie dziękuję i oczywiście zapraszam do nowego wyzwania. 

Poniżej lista uczestników i linki do przeczytanych lektur:

Tym razem bezkonkurencyjne okazały się Imani i anek7, które ukończyły wyzwanie kolejno 5 i 9 kwietnia (Imani, strasznie Cię przepraszam za pomyłkę )

Imani - Myśli czytelnika
anek7 - Lektury wiejskiej nauczycielki
Kolejno zadanie wykonały:

Ejotek - Ejotkowe postrzeganie świata
To przeczytałam
Paula - Mój świat - szelest kartek
Cooltura osobista
Agnesto - Agnestariusz
Magda K-ska - Stulecie literatury
Zorija - nie prowadzi bloga
  • książka z wątkiem kulinarnym -Andrea Camilieri "Skrzydła sfinksa"
  • kryminał pisany kobiecą ręką - Anna Trojan "Jak makiem zasiał", M. C. Beaton "Hamish Mackbeth i śmierć łajdaka"
  • powieść, która została zekranizowana - Susan Collins "Igrzyska śmierci"
Aine - Czytanie przy kominku
Kasik O - Książek świat
Marjory - nie prowadzi bloga
  • książka z wątkiem kulinarnym --"Herbaciarnia Pod Morwami" Owens Sharon, "Czekolada" Harris Joanne
  • kryminał pisany kobiecą ręką - "Dwanaście prac Herkulesa" Christie Agatha
  • powieść, która została zekranizowana - "Poradnik pozytywnego myślenia" Quick Matthew, "Ogniem i mieczem" Sienkiewicz Henryk
AgataP - Różności książkowe i nie tylko
Kaś - Achy i ochy z książką
Natalia - Książkoville
awiola - Subiektywnie o książkach
weisse taube - Zacisze literackie
Jenny - Bookworm
  • książka z wątkiem kulinarnym -prace zbiorowe "Czekolada", "Kawa", "Szampan", "Whisky"
  • kryminał pisany kobiecą ręką - Tess Gerritsen "Prawo krwi"
  • powieść, która została zekranizowana - Edward Morgan Forster "Pokój z widokiem" - książki przeczytane, nie opisane
jjon - Bukowniczek
  • książka z wątkiem kulinarnym - "Cukiernia pod Amorem. Zajezierscy" Małgorzata Gutowska- Adamczyk
  • kryminał pisany kobiecą ręką -"Hotel Paradise" - Martha Grimes
  • powieść, która została zekranizowana - "Poradnik pozytywnego myślenia" Matthew Quick
madmad - Ogród książek Mad
  • książka z wątkiem kulinarnym - "Sklepik z niespodzianką - Adela" Katarzyna Michalak - rozpoczęta
  • kryminał pisany kobiecą ręką - "W niebie na agrafce"  Iwona Grodzka-Górnik, "Dom sióstr" Charlotte Link
  • powieść, która została zekranizowana - "Chłopiec z latawcem" Khaled Hosseini
SilwercrossMoje czytanie
  • książka z wątkiem kulinarnym - Michael Booth - "Jedz, módl się, jedz: Czyli jak przypadkiem znalazłem spokój, równowagę i oświecenie"
  • kryminał pisany kobiecą ręką - Agatha Christie - "I nie było już nikogo"
  • powieść, która została zekranizowana - Isabel Allende - "Dom duchów", Swietłana Aleksijewicz - "Czarnobylska modlitwa"
Natanna - Moje zaczytanie
Melania - Biblioteka Melanii
Ela(pkela) - Notes czytelniczy

     Zadanie w 2/3 wykonali:

    viv - Która lektura
    • książka z wątkiem kulinarnym ---
    • kryminał pisany kobiecą ręką - "Zoo City" Lauren Beukes
    • powieść, która została zekranizowana - "Jądro ciemności" Joseph Conrad - ksiązki przeczytane nie opisane
    Nutinka - U Nutinki
    • książka z wątkiem kulinarnym - "Cukiernia pod Amorem" t. 1-3 Małgorzata Gutowska - Adamczyk
    • kryminał pisany kobiecą ręką ---
    • powieść, która została zekranizowana -"Woda dla słoni" S. Gruen
    Czytalenkaa
    Wiki - Literaturomania
     Kruszynka - Book and cooking
    • książka z wątkiem kulinarnym -"Słodkie słówka" Susan Mallery
    • kryminał pisany kobiecą ręką -"Pustka Pandory" Agnieszka Chęćka
    • powieść, która została zekranizowana ---
    AnnRK - Myśli i słowa wiatrem niesione
    • książka z wątkiem kulinarnym ---
    • kryminał pisany kobiecą ręką - Tess Gerritsen "Dawca"
    • powieść, która została zekranizowana - Doris Lessing "Dwie kobiety"
    Monotema - 52 tygodnie czytania
    • książka z wątkiem kulinarnym ---
    • kryminał pisany kobiecą ręką -"Ćmy" Barbara Gordon
    • powieść, która została zekranizowana - Roald Dahl - "Charlie i fabryka czekolady"
    ktrya - Moje recenzje książek
    • książka z wątkiem kulinarnym - "Krucha jak lód" Jodi Picoult
    • kryminał pisany kobiecą ręką --
    • powieść, która została zekranizowana -"Norwegian Wood"– Haruki Murakami
    moleslaw - Moleslaw@blog
    Skrzat - Skrzatowisko
    • książka z wątkiem kulinarnym ---
    • kryminał pisany kobiecą ręką -"36 tydzień" - Sofie Sarenbrant
    • powieść, która została zekranizowana -"Cmętarz Zwieżąt" - Stephen King
    Paulina - W świecie słów
    Z jedną powieścią zdążyli:

    Patrycja
    Tomocerus 
    • powieść, która została zekranizowana - Stieg Larsson "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet"
    LenaS
    Maniaczytania
    • kryminał pisany kobiecą ręką - "Zacisze 13" Olga Rudnicka
    Dosiak
    Gosia B
    • kryminał pisany kobiecą ręką - "Oko Ewy" Karin Fossum
    Viv - Krakowskie czytanie
    Julia Orzech
    • kryminał pisany kobiecą ręką -Tess Geritsen "Prawo krwi"
    Laenika
    Magda Borkowska
    Na moje lektury złożyły się:
    Zaległości nadrobiły:

    Antyśka - "Ciepienia młodego Wertera" Goethe - marcowa powieść z wątkiem nieszczęśliwej miłości
    LenaS - marcowa powieść z listy BBC - II tom "Przeminęło z wiatrem" M. Mitchell
    Molesl@w - marcowa powieść o kobietach - Ophelia Benson i Jeremy Stangroom
    "Dlaczego Bóg nienawidzi kobiet?"
    Imani - marcowa powieść o kobietach - "Taniec czarownic" Jessica Gregson, marcowa powieść z wątkiem nieszczęśliwej miłości - "Portret damy" Henry James
    Incrusta - listopadowa powieść wydana przed rokiem 2000 - "Zimowy monarcha" Bernard Cornwell, powieść obyczajowa z lutego 2012 -  "Niespokojne czasy" Maciej Grabski,  fantastyka z lutego 2012 - "Czarnoksiężnik z Archipelagu" U. LeGuin, polska fantastyka z września - "Udawanki" B. Kaczyńska
    Tomocerus - marzec 2012 - kryminał skandynawski - Stieg Larsson "Dziewczyna, która igrała z ogniem", sierpień 2012 - literatura skandynawska - Stieg Larsson "Zamek z piasku, który runął"

    A w maju Trójka prezentuje się następująco:

    Przypomnienie zasad:

    Zasady:
    *  wyzwanie trwa miesiąc kalendarzowy
    *  w zabawie wziąć udział może każdy bloger oraz każda osoba nie posiadająca bloga, która ma ochotę przyłączyć się do zabawy. Przyłączyć się można w dowolnym momencie
    *  wyzwanie będzie polegało na przeczytaniu trzech zaproponowanych przeze mnie gatunków powieści
    dwa z tych gatunków zostaną zaproponowane przeze mnie, wybór trzeciego będzie zależał od Was
    *  w pierwszym tygodniu miesiąca umieszczę post, pod którym będziecie mogli zaproponować dowolne gatunki czy kategorie lektur. Najlepiej, żeby nie powtarzały się z tymi, które już do tej pory były. Mogą być podobne, ale nie takie same.  
    *  dziesięć pierwszych zaproponowanych kategorii będzie brane pod uwagę, na zasadzie, kto pierwszy ten lepszy. W ankiecie będziecie mogli wybrać interesujący Was gatunek
    *  wybór książki, kwalifikującej się do podanego gatunku, jest zupełnie dowolny i zależeć będzie tylko od Was
    * osoby posiadające bloga, po napisaniu opinii, na temat wybranej książki, proszone są o wpisanie informacji, że książka została przeczytana w ramach wyzwania "Trójka e-pik" i podanie linka do tego posta
    *  w podsumowaniu, które nastąpi pod koniec miesiąca wystarczy, aby osoby które wzięły udział w wyzwaniu, w komentarzach pod postem tematycznym, podały trzy linki do swoich opinii.

    Czas na podsumowanie ankiety, dotyczącej wyboru trzeciej kategorii:
    • udział wzięły 94 osoby
    • mimo początkowego zamieszania z ankietą udało się nam uzyskać rekordową frekwencję
    • zwyciężyła kategoria: kryminał polskiego autora, która zdobyła 23% Waszych głosów
    Biorąc pod uwagę Wasz wybór, moje propozycje lektur kwietniowych są następujące:

    książka, która została nagrodzona/której autor został nagrodzony
    powieść obyczajowa z wątkiem zagmatwanych relacji rodzinnych
    kryminał polskiego autora (mężczyzny)

    Co powiecie na takie propozycje? Standardowo zachęcam do zabawy oraz proszę o podmienienie banera na aktualny. Jeżeli znajdziecie jakieś błędy w linkach albo tytułach, proszę o zwrócenie uwagi w komentarzu. Poprawię się. Pozdrawiam i zapraszam do zapisywania się na listę wyzwaniową
    Sardegna

    Trójka e-pik - maj 2012. Podsumowanie kwietnia


    posted by Sardegna on ,

    97 comments

    Kolejny miesiąc wyzwania czytelniczego za nami. Trójkę e-pik realizuje już stała liczba blogerek, ale do projektu kwietniowego dołączyły też nowe osoby. Uczestnictwo wszystkich cieszy mnie niezmiernie.
    Dla przypomnienia, w tym miesiącu czytaliśmy horror, literaturę współczesną polską, literaturę współczesną amerykańską (Wharton, Carroll, Vonnegut)

    Z obserwacji i Waszych komentarzy widzę, że to wyzwanie było, jak do tej pory najtrudniejsze. Chyba ten horror pokonał co niektórych . Jeśli chodzi o statystykę wybranych pisarzy amerykańskich, dominował Carroll.- 6 i Wharton - 6. Najmniejszą popularnością cieszył się Vonnegut - 2. Jeżeli udało mi się namówić Was na sięgnięcie po powieści powyższych autorów, a wcześniej nie mieliście do tego motywacji, to jest to mój osobisty sukces!

    Ponieważ wyzwanie kwietniowe przysporzyło nieco problemów, tym bardziej jest mi miło, że całkiem spora grupa osób postanowiła je zrealizować.Wszystkim za to bardzo dziękuję

    Czas na podsumowanie kwietniowej Trójki e - pik:

    Do wyzwania kwietniowego przystąpiły:

    Zaczytana - Zaczytana

    • horror - "Zjawa" Graham Masterton


    guciamal - Moje podróże
    • współczesna amerykańska - "Tato" William Wharton

    natanna - Moje zaczytanie

    • współczesna polska - "Siostry" Irena Laudau
    • współczesna amerykańska - "Zakochany duch" Jonatan Carroll - przeczytana nie opisane







    • współczesna amerykańska -"Rzeźnia numer pięć" Kurt Vonnegut
    • współczesna polska - "Lala" Jacek Dehnal

    • horror - - - -
    • współczesna amerykańska -  "Rubio" William Wharton
    Viv wprawdzie nie przeczytała horroru, ale jest tak zaangażowana w mój projekt, że nie miałam serca nie zaliczyć jej kwietniowego wyzwania

        Na moje osobiste wyzwanie składały się:

        A teraz pewnie jesteście ciekawi jaka Trójka szykuje się w MAJU? Na początek trochę przypomnienia:


        Zasady:
        *  wyzwanie trwa miesiąc kalendarzowy
        *  w zabawie wziąć udział może każdy bloger oraz każda osoba nie posiadająca bloga, która ma ochotę przyłączyć się do zabawy. Przyłączyć się można w dowolnym momencie
        *  wyzwanie będzie polegało na przeczytaniu trzech zaproponowanych przeze mnie gatunków powieści
        *  wybór książki, kwalifikującej się do podanego gatunku, jest zupełnie dowolny i zależeć będzie tylko od Was
        * osoby posiadające bloga, po napisaniu opinii, na temat wybranej książki, proszone są o wpisanie informacji, że książka została przeczytana w ramach wyzwania "Trójka e-pik" i podanie linka do tego posta.
        *  w podsumowaniu, które nastąpi pod koniec miesiąca wystarczy, aby osoby które wzięły udział w wyzwaniu, w komentarzach pod postem tematycznym, podały trzy linki do swoich opinii.

        A ja w maju proponuję:

        klasyka polska
        literatura azjatycka
        powieść historyczna

        Mam nadzieję, że maj prezentuje się dla Was łaskawie. Jeśli nie bardzo, to w pełni Was mobilizuję do udziału! (samą siebie przy okazji też)


        Proszę o podmienienie banera wyzwania na aktualny, jeśli ktoś ma ochotę poinformować o majowej Trójce na swoim blogu, będzie mi bardzo miło 
        Sardegna