# Nowości w mojej biblioteczce - grudzień


posted by Sardegna on

13 comments

Przyszedł czas na rozliczenie się z ostatnich nabytków w tym roku. Formuła prezentacji nowości raz w miesiącu, lepiej się u mnie sprawdziła. Nie było chaosu, jak w latach ubiegłych, ani zapomnianych książek, o których przypominałam sobie w momencie opublikowania posta. Ostatecznie, w 2014 trafiło do mnie mniej nabytków książkowych. I tak całkiem sporo, ale porównywalnie mniej niż w latach ubiegłych. Dokładne podsumowanie ukaże się w ostatni dzień roku, a dzisiaj zapraszam do aktualności grudniowych:

W tym roku, o dziwo, znalazłam pod choinką książkową niespodziankę! Moja rodzina preferuje raczej inne prezenty, na szczęście mąż w tej kwestii nie zawodzi i wie, że książki, to jest to, czego pragnę najbardziej. W sumie mąż zrobił książkowy prezent i sobie, bowiem powieści Marcina Ciszewskiego oboje bardzo lubimy i próbujemy skompletować, a i seria "Metro" leży w kręgu naszych wspólnych, czytelniczych zainteresowań. 


Na koniec roku skłoniłam się też ku wyprzedażom (nie, nie tym z Biedronki) i praktycznie w groszowej cenie kupiłam w markecie "Wiedźma.com.pl" Ewy Białołęckiej, "Od początku do końca" Olgi i Marka Morawskich oraz młodzieżówkę Baccalario Pierdomenico "Cyboria. Przebudzenie Galena". Byłam dzielna, bowiem coś bym jeszcze z kosza promocyjnego wygrzebała, ale się powstrzymałam. Chociaż nie gwarantuję, czy nie zajadę tam jeszcze raz ...


Przed świętami dotarły do mnie jeszcze książki od Harlequin - moja ulubiona Kava "Mroczny trop", druga część "Dawcy" - "Skrawki błękitu" od Galerii Książki oraz "Kruger. Szakal" Marcina Ciszewskiego od Znaku. Sama kupiłam sobie kolejną część Anne Holt, "Ślepą bogini" w Księgarni Victoria.


Pierwszy raz postanowiłam też pokazać osobny stos książek dla dzieci, bowiem święta rozpieściły je w tej kwestii:


Dwie książeczki z serii "Zaopiekuj się mną", "Co kraj to obyczaj", "Abecadło" i "Wiersze dla dzieci", które moja Sześciolatka potrafi powoli przeczytać samodzielnie! Cudnie!

Grudzień kończę z 14 nowymi książkami, z tego 5 sztuk to literatura dla dzieci. Już dziś zapraszam na podsumowanie roczne, które jest w trakcie tworzenia. Pozdrawiam poświątecznie

Sardegna

13 komentarzy:

 1. Gratuluję pięknych nabytków... widzę, że nie tylko ja opieram się biedronce ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kilka ciekawych pozycji, a "Abecadło" i u mnie pod choinką gościło, choć nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Super nowości. Najbardziej chciałabym przeczytać ,,Od początku do końca"..

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawego czasu spędzonego z lekturami życzę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Właśnie zaczynam czytać "Mroczny trop" :)

  naczytane.blog.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. Cudności :) Czytałam "Mroczny trop", "Dzielnicę obiecaną" oraz "Wiedźma.com.pl". Ich recenzje znajdziesz na moim blogu. A zdradź w jakim markecie mają takie wyprzedaże? Z chęcią bym sobie powieść Białołęckiej nabyła :)

  OdpowiedzUsuń
 7. A gdzie trafiłaś na wyprzedaż? Białołęcką z chęcią bym nabyła, czytałam w ramach Włóczykijki i się zakochałam! :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Z prezentowanych mam tylko "Skrawki błękitu", ale jeszcze się za nie nie zabrałam :) Piękne nabytki! Moje podsumowanie roku już zrobione, ale jeszcze doczytuję dwie książki :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawa jestem tych Skrawków błękitu :) Okładka ma piękny kolor!

  OdpowiedzUsuń
 10. Z Twoich stosików znam jedynie Mroczny trop, który czeka na swoją kolej od Harlequina :)
  Czyli widzę, że podobnie jak ja starasz się dzielnie opierać pokusom - tak trzymaj :)
  Miłej lektury i gratulacje dla sześciolatki :) Moja czterolatka na chwilę obecną czyta początek elementarza :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Seria "Zaopiekuj się mną" jest super dla najmłodszych, a i ten, kto czyta dziecku może mieć z tego sporo przyjemności :) Tez mojej córze chrzestnej kupiłam na gwiazdkę :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ciekawe zdobycze, czekam na kilka recenzji. Miłego czytania!

  https://booklovinbypas.wordpress.com/

  OdpowiedzUsuń
 13. Ciszewskiego - bardzo lubię, czytałam kilka jego książek i każda była swietna. www.ru2012.pl czytałam - świetna, nie wiem czy czytałaś pierwsze trzy tomy - myślę że warto przed 2012, a Krugera mam - po Nowym roku zabieram się za jego czytanie.

  Miłej lektury - Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń