Targowy urodzaj - Śląskie Targi Książki już w weekend


posted by Sardegna on

11 comments

Kiedy będziecie czytać ten wpis, ja będę na imprezie. Książkowej imprezie. Bowiem po raz kolejny dane nam będzie w Katowicach, świętować to wielkie wydarzenie, a nowy organizator daje nadzieję, że będzie ono bardziej atrakcyjnie niż w zeszłym roku. Oczywiście mówię o wystawcach i imprezach towarzyszących targom, bowiem osobiście wspominam ubiegłoroczną imprezę bardzo pozytywnie. Wtedy to udało się ŚBKom całkiem miło ugościć odwiedzających Śląsk, blogerów. Dwoiliśmy się i troiliśmy, żeby było sympatycznie i twórczo. I chyba było. W tym roku ze strony ŚBKów proponujemy wymianę książkową, ale o tym za moment.

Tegoroczne Śląskie Targi Książki odbędą się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. miejsce to jest usytuowane bardzo blisko Spodka, więc przyjezdni nie będą musieli się martwić, że nie trafią. Organizatorzy pozytywnie zaskoczyli odwiedzających bezpłatnymi wejściówkami. Można więc kursować po targach do woli a przy okazji krążyć po Katowicach, bez zamartwiania się o bilety. Wszelkie informacje o dokładnej lokalizacji, programie, rozmieszczeniu stanowisk i innych wydarzeń towarzyszących, znajdują się na stronie organizatora TUTAJ.

Jeśli chodzi o mnie, planuję oczywiście wycisnąć z imprezy ile się da, jednakże nie wiem, czy sprawy osobiste pozwolą mi na przebywanie na Śląskich Targach Książki przez cały weekend. Na Krakowskich TK miałam zupełnie wolną rękę, teraz mam sporo obowiązków i przeziębione dzieci. W każdym razie coś sobie zaplanowałam i mam nadzieję, że uda mi się zrealizować.

SOBOTA:
16.15-16.45 Spotkanie z Agnieszką Gil - Wydawnictwo Nasza Księgarnia

NIEDZIELA:
10.00-11.00 Prof. Jerzy Bralczyk
10.00-18.00 Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach - kiermasz taniej książki antykwarycznej oraz do zmierzenia się z Tytułomanią – konkursem literackim dla moli książkowych.
 15.00-15.50 Spotkanie ze Szczepanem Twardochem

Skromnie w sumie, ale na spotkaniach z innymi autorami, obecnymi na TK już byłam i podpisy też zebrałam. Najbardziej się cieszę na spotkanie ze Szczepanem Twardochem, bowiem nie chciałam brać "Morfiny" do Krakowa, ze względu na jej masę. A do Katowic spokojnie sobie zabiorę.

Poza tym i w sobotę i w niedzielę Śląscy Blogerzy Książkowi organizują wymianę książkową (z roczników 2000 - 2015), która trwać będzie w godzinach 11.00 - 15.00.  Zapraszam wszystkich zainteresowanych do naszego stoiska, gdzie będzie okazja do spokojnej rozmowy i zapoznania się.


Mam nadzieję, że Śląskie Targi Książki okażą się sympatyczną imprezą i uda mi się spotkać z kilkorgiem z Was.

Sardegna

11 komentarzy:

 1. A ja mam nadzieję, że będzie to dla Ciebie owocny i udany wypad :) Przywieź coś fajnego! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A Ciebie nie będzie? Może choć na spotkanie potargowe dotrzesz?

   Usuń
 2. Dla mnie za daleko, ale chętnie zapoznam sie z Twoją relacją

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno ją zamieszczę, ale dzisiaj już jestem wykończona! Śląskie TK dały czadu!

   Usuń
 3. Jak zwykle - wszędzie mam daleko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale może za rok się uda? Bo Katowice tym razem dały radę!

   Usuń
 4. Zapowiada się ciekawy weekend :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Intensywny i niestety trochę chorowity, ale dałam radę!

   Usuń
 5. Baw się dobrze! Szkoda, że nie mogę wpaść na te antykwaryczne cuda, bo nóż widelec byłoby coś fajnego w moich klimatach...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesz, największa atrakcją była nasza wymiana. Sama tez wymieniłam prawdziwe perełki. Ale nie powiem, było całkiem sporo promocji: Czarna Owca, Sonia Draga za 10 zł, niskie ceny w antykwariatach - bardzo pozytywnie

   Usuń
 6. Mam nadzieję, że napiszesz parę słów o tej imprezie :)

  OdpowiedzUsuń