ŚBKi zapraszają na Śląskie Targi Książki


posted by Sardegna on ,

3 comments

Ledwo co wróciłam do domu po Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie, a już czas przygotowywać się do kolejnej imprezy czytelniczej, czyli naszych rodzimych Śląskich Targów Książki. Tyle, że o ile do Krakowa jechałam sobie w celach relaksacyjnych (no może poza czwartkiem, bo wtedy byłam służbowo), to do Katowic jadę w celach organizacyjnych. Wraz z grupą Śląskich Blogerów Książkowych jestem bowiem współtwórcą pewnych wydarzeń, które w weekend będą odbyć się w MCK tuż obok Spodka. 


W nadchodzący weekend 10 - 12.11.17 planowana jest już trzecia edycja Śląskich Targów Książki w nowej siedzibie, czyli Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Na tą książkową imprezę już teraz zapraszam Was serdecznie, a dokładny, tegoroczny program znajdziecie na stronie organizatora (PIĄTEK, SOBOTA, NIEDZIELA), a jeżeli ktoś byłby ciekawy, jak wyglądało to w zeszłym roku i dwa lata temu, zapraszam do kliknięcia w linki: TU i TU.

Jeśli chodzi o zaangażowanie ŚBKów, to nasze wydarzenia rozplanowane na wszystkie trzy dni targowe wyglądają następująco:PIĄTEK – 14:00 – 14:50; SCENA GŁÓWNA; ORGANIZATOR: ŚLĄSCY BLOGERZY KSIĄŻKOWI
 

W piątek Patryk Obarski prowadzić będzie spotkanie pt. „Bookworms! O czytaniu książek w XXI wieku”. Spotkanie dla młodzieży szkolnej (szkoła podstawowa) dotyczyć będzie literatury. Prowadzący spotkania poruszy tematy związane m.in. z tym, czy w XXI wieku czytanie nadal może być modne, a także czy warto czytać książki i opowiadania w sieci i za pomocą aplikacji mobilnych typu Wattpad.

SOBOTA – 14:00 – 14:50; ORGANIZATOR: ŚLĄSCY BLOGERZY KSIĄŻKOWI & GRANICE.PL


W sobotę Agnieszka Kolano i Sławomir Krempa poprowadzą debatę dla blogerów - „Wojny blogów, czyli vlogi kontra blogi. Czy w 2017 lepiej pisać czy mówić o książkach?". Panel stworzony głównie z myślą o blogerach, vlogerach i instagramerach. Podczas panelu poruszone zostaną kwestie tego, czy w dzisiejszych czasach warto nadal pisać recenzje, czy lepiej zamiast tego tworzyć obraz – wideo lub zdjęcia. Spotkanie rejestrowane przez formularz na stronie ŚTK.

NIEDZIELA – 15:00 – 15:50; FORUM; ORGANIZATOR: ŚLĄSCY BLOGERZY KSIĄŻKOWI


W niedzielę zapraszamy na spotkanie prowadzone przez Katarzynę Kurowską. Gośćmi spotkania będą autorki: Augusta Docher vel Beata Majewska, Marta Obuch, Marta Matyszczak, Sabina Waszut i Magdalena Majcher. Tematem przewodnim spotkania będzie rola pisarki w literaturze.


KAŻDEGO DNIA 


Każdego dnia trwania Targów zapraszamy na naszą książkową wymianę. Wymieniamy się beletrystyką z roczników 2005 – 2017!

***
Czy wystarczająco Was zachęciłam? Kto zatem planuje pojawić się w Katowicach?  Dodam tylko, że poza Eventem dla blogerów, na którego obowiązuje rejestracja, a z tego co wiem, są jeszcze wolne miejsca, reszta spotkań jest otwarta i może przybyć na nie każdy. Zapraszam również młodzież na spotkanie piątkowe, jeśli więc jesteście nauczycielami lub bibliotekarzami, bierzcie dzieciaki i czekamy na Was na targach!

Sardegna

3 komentarze:

  1. Ja będę!!! W piątek może na chwilkę, w sobotę na pewno na dłużej.

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam nadzieję, że się zarejestrowałaś na spotkanie blogerów w sobotę, a w piątek będziesz z dzieciakami na panelu czytelniczym dla młodzieży :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Super, że dotarłaś! Choć szkoda wielka, że nie postanowiłaś się jednak zarejestrować na spotkanie ;)

    OdpowiedzUsuń