Pokazywanie postów oznaczonych etykietą blogowe podsumowanie miesiąca 2022. Pokaż wszystkie posty

Blogowe podsumowanie miesiąca - grudzień 2022


posted by Sardegna on

1 comment

Dzień dobry! Grudzień obfity był w różnego rodzaju podsumowania roczne (najładniejsza okładka książki przeczytanej w 2022 roku, najlepsza książka, obejrzane filmy), ale nie zmienia to faktu, że tradycyjne zestawienie wydarzeń miesiąca musi się pojawić! Sporo się u mnie działo, głównie pozytywnego. W święta nie ominęła nas panująca na Śląsku epidemia grypy. Nie jestem jeszcze w idealnej formie zdrowotnej, ale walczę.
 Lista przeczytanych:


1. "Na własnych warunkach" Agnieszka Łepki - 4
2. "Anyway" Paulina Świst - 5
3. "Góry w cieniu życia" Janusz Majer - 5
4. "Iluzja" Maxime Chattam - 5
5. "Projekt Riese" Remigiusz Mróz - 5

Imprezy kulturalne:

Grudzień minął mi pod hasłem wielu przyjemnych atrakcji rodzinnych. Na początku miesiąca rodzinnie odwiedziliśmy kiermasz świąteczny we Wrocławiu. Kilka dni później, Śląski Festiwal Nauki, czyli wielką edukacyjną imprezę odbywającą się w katowickim MCKu. Oprócz tego w grudniu obejrzałam spektakl "Wujek81" w Śląskim Teatrze w Katowicach


Nowości:


"Pewnego dnia", "Ten jedyny", "Siedem lat później", "Pierwsza przychodzi miłość", "Coś pożyczonego",  "Wszystko, czego pragnęliśmy" Emily Giffin 
"Anyway" Paulina Świst
"Chata" WM. Paul Young
"Ekstradycja" Remigiusz Mróz
"Szklane ptaki" Katarzyna Zyskowska 
"Iluzja", "Sygnał", "In(Sekt)a" Maxime Chattam
"Szkoła szpiegów na nartach" Stuart Gibbs
"Uśpione namiętności" Anna H. Niemczynow
"Broad Peak. Darowane życie" Monika Witkowska
"Ty, albo żadna" Magdalena Kordel
"Śmierć druga" Beata, Eugeniusz Dębscy
"Dom marionetek" Natasza Socha
"Czerwony śnieg" Alex Kava
"Grudniowy prezent" Justyna Leśniewicz
"Dobrowolski i diament imperialny" Artur Pacuła
"Tajemniczy płomień królowej Loanny" Umberto Eco

Serialowo:

W grudniu obejrzałam trzy mini seriale dokumentalne:

[zdjęcia okładek pochodzą ze strony Filmweb] 

"Niewyjaśnione tajemnice" - trzeci sezon serialu dokumentalnego opisującego jedne z najgłośniejszych, niewyjaśnionych spraw kryminalnych: zaginięć. tajemniczych zabójstw upozorowanych na samobójstwa albo nieszczęśliwe wypadki. 

"Na miejscu zbrodni: Teksańskie Pola Śmierci" - trzyodcinkowy miniserial dokumentalny pokazujący wieloletnie śledztwo związane z seryjnym zabójca mordującym młode dziewczyny i porzucających ich zwłoki wzdłuż autostrady międzystanowej łączącej Houston z Galveston nad Zatoką Meksykańską.

"Dziewczyna z Watykanu" - próba wyjaśnienia tajemniczego zaginięcia nastolatki zamieszkującej Watykan, 15 letniej Emanueli Orlandi, do którego doszło w 1983 roku. Wiele teorii, które nagromadziło się wokół zniknięcia dziewczyny i zostało przedstawionych w filmie naprawdę mrozi krew w żyłach!   

Filmowo:

W grudniu obejrzałam filmów, co daje mi ostatecznie 148 filmów w ciągu 12 miesięcy (styczeń 27 + luty 9  + marzec 16 + kwiecień 16 + maj 9 +  czerwiec 9 + lipiec 9 + sierpień 16 + wrzesień 13 + październik 6 + listopad 9 + grudzień 9 = 148)

[zdjęcia okładek pochodzą ze strony Filmweb] 

1. "Escape room" reż. Will Wernick - fabuła opierająca się na morderczym pokoju zagadek zawsze mnie interesuje w filmie, ten jednak nie spełnił moich oczekiwań. Średni pomysł na akcję, nudni bohaterowie, finał prowadzący do niczego. Spokojnie możecie sobie odpuścić tę historię.

2. "Dobry opiekun" reż. Tobias Lindholm - dramat oparty na prawdziwych wydarzeniach. Samotna matka dwóch córek, chorująca na serce, pielęgniarka w jednym z największych szpitali w Stanach, zaprzyjaźnia się z pomocnym i wspierającym kolegą z pracy. Ich współpraca na gruncie zawodowym, jak i prywatnym, układa się wspaniale, do czasu, kiedy w szpitalu dochodzi do serii niewyjaśnionych zgonów pacjentów. Kobieta ze zgrozą uświadamia sobie, że za ich śmiercią stoi jej przyjaciel.

3. "Troll" reż. Roar Uthaug - norweska produkcja łącząca w sobie elementy filmu katastroficznego, thrillera, a także fantastyki z elementami lokalnych wierzeń. Legenda o trollach zaklętych w norweskich górach okazuje się być prawdziwa, kiedy to podczas prac wydobywczych w jednej z kopalń, na światło dzienne wychodzi kamienny olbrzym. Troll podąża ku stolicy, a powstrzymać może go jedynie ceniona archeolożka i jej ojciec, który od lat żyje tylko tym, aby udowodnić, że w legendzie jest ziarno prawdy.   

4. "Łowcy potworów" reż. Paul W.S. Andersonfantastyka i film akcji w jednym z Milą Jovovich w roli głównej. Grupa żołnierzy będąca na misji na Bliskim Wschodzie wpada w sam środek burzy piaskowej. Na skutek nieznanej siły przenoszą się oni do równoległego wymiaru, gdzie grasują niebezpieczne potwory, których nie można zabić żadną ze znanych żołnierzom, bronią.

5. "Znowu gwiazdka" reż. Bradley Waish - kolejny świąteczny film, który nie powalił na kolana. I nie chodzi tylko o powtarzalność fabuły. Niedoceniana aktorka planuje zrezygnować z zawodu. Dostaje jednak propozycję zagrania głównej roli w świątecznym przedstawieniu "Opowieści wigilijnej", którą reżyseruje jej dawny znajomy. 

6. "Małżeństwo na punkty" reż. Sebastian De Caro - komedia obyczajowa o nieco gorzkim wydźwięku. Para, która przechodzi małżeński kryzys zgłasza się do programu Equilibrium, w którym celem jest robienie czegoś miłego dla współmałżonka, dzielenie się drobnymi gestami i słowami, w zamian za punkty gromadzone w aplikacji. Punkty można wymienić na wyjazd z przyjaciółmi, a ponieważ właśnie na tym zależy mężowi najbardziej, postanawia osłodzić życie swej  małżonce tak, aby jak najszybciej zgromadzić komplet. Najgorsze jest jednak to, że żona myśli, iż naprawdę ratują swoje małżeństwo. 

7. "Niezapomniane święta" reż. Janeen Damian - film świąteczny z Lindsay Lohan, który akurat bardzo mi się podobał. Rozpieszczona dziedziczka, córka magnata hotelowego, na skutek wypadku w górach traci pamięć i trafia pod opiekę miłego właściciela hoteliku i jego córki. Sierra spędza z nimi kilka dni ucząc się "normalnego życia" i chłoną atmosferę świąt. Co się jednak stanie, kiedy wróci jej pamięć?

8. "Ostatnia wieczerza" reż. Bartosz M. Kowalski - polski horror z Olafem Lubaszenko i Piotrem Żurawskim, produkcja, która wbrew pozorom wcale nie okazała się taka zła. Do zamknięte klasztoru przybywa zakonnik egzorcysta, który ma pomóc przeorowi w pracy. Tak naprawdę jednak mężczyzna jest milicjantem wysłanym, aby rozwiązać zagadkę kobiet znikających w pobliżu klasztoru w tajemniczych okolicznościach. Śledztwo prowadzi bohatera w sam środek koszmaru.

9. "Plan lekcji" reż. Daniel Markowicz - polski film sensacyjny. Po śmierci swojego przyjaciela, były policjant pod przykrywką charyzmatycznego nauczyciela historii, wkracza do jednego z liceów, aby rozpracować szajkę handlarzy narkotykami. 

Muzycznie:

Grudzień brzmiał mi energetycznym kawałkiem Davida Guetta & Bebe Rexha "Blue" (I'm Good"), który jest remixem starej piosenki z lat 2000. 


Drugim kawałkiem jest "Same old blues" zespołu 
Phantogram. Znany mi głównie ze ścieżki dźwiękowej FIFy17. 


A jak Wam minął grudzień?

Sardegna

Blogowe podsumowanie miesiąca - listopad 2022


posted by Sardegna on

1 comment

Listopad minął mi ekspresowo, ale dostarczył skrajnych emocji. Z jednej strony był to bardzo przyjemny czas, pełen fajnych wydarzeń, z drugiej jednak, zwłaszcza końcówka miesiąca była bardzo stresująca i chorowita. Cieszę się na zbliżający się grudzień i mam nadzieję, że przygotowania do świąt miną w przyjemnej i rodzinnej atmosferze, tym bardziej, że mam fajne plany na kalendarz adwentowy i niespodzianki przedświąteczne.

Lista przeczytanych:


1. "Deman" Artur Urbanowicz - 6
2. "Gangsta paradise. Katan" Agnieszka Lingas - Łoniewska - 5
3. "Gangsta paradise. Pako" Agnieszka Lingas - Łoniewska - 5
4. "Siarka" Douglas Preston, Lincoln Child - 5
5. "Mala M" Paulina Świst, Lilka Płonka - 4
6. "Lukrecja" Anne Goscinny - 5

Imprezy kulturalne:

Listopad wbrew pozorom był bardzo bogaty w wydarzenia. Na początku miesiąca miały miejsce Targi Książki w Katowicach. Wprawdzie spędziłam je głównie na stosiku Śląskich Blogerów Książkowych, dyżurując przy naszej wymianie książkowej, ale po pracy udało się spotkać z blogowymi znajomymi i spędzić przemiły czas. W tym miesiącu odebrałam sobie także zaległy prezent urodzinowy, czyli wyjazd na weekend do spa.

Oprócz tego, na początku listopada odbyła się także premiera książki "(Nie) zdobyta góra. Z archiwum Jerzego Kukuczki" autorstwa Ilony Chylińskiej, naszej blogowej koleżanki. Wspaniałe wydarzenie pokazujące nie tylko postać wybitnego himalaisty, ale także przedstawiające okoliczności tamtego pamiętnego wejścia na Broad Peak. 

Cudownym zakończeniem przedostatniego miesiąca roku był wypad do Teatru Śląskiego w Katowicach na spektakl "Wątpliwość". Genialne przedstawienie na kameralnej scenie teatru zostanie przeze mnie opisane w osobnej notce.


Nowości:



"Siarka" Douglas Preston, Lincoln Child
"Na własnych warunkach" Agnieszka Łepki
"Dziewiętnaście minut" Jodie Picoult
"Okup za Romanowów" Clive Cussler
"Dobrowolski i diament imperialny" Artur Pacuła
"Gliniarz. Opowieść policyjna" Marcin Ciszewki
"Inviotus" Marcin Ciszewski
"Precedens" Remigiusz Mróz
"Kiedy spadnie pierwszy śnieg" Beata Majewska
"Jak przestałem kochać design" Marcin Wicha
"Zgodnie z prawdą" Danuta Awolusi
"13 anioł" Anna Kańtoch
"Świat Zofii" Jostein Gaardera
"Rozmowy o Evereście" Cichy, Wielicki, Żakowski
"Abominacja" Dan Simmons
"(Nie) zdobyta góra. Z archiwum Jerzego Kukuczki" Ilona Chylińska


"Zbrodnie zimową porą" Agatha Christie
"Dziennik Cwaniaczka. Krótka piłka" Jeff Kinney
"Wielka ucieczka dziadka" David Walliams
"Gdzie jest happy end?" Krystyna Mirek
"Norweski dziennik" Andrzej Pilipiuk
"Projekt Reise" Remigiusz Mróz
"Duchy K2" Mick Conefrey
"Annapurna" Maurice Herzog
"Tylko dla Twoich oczu" Katarzyna Ryrych

"Mala M" Paulina Świst, Lilka Płonka
"Troje na huśtawce" Natasza Socha
"Magiczne zwierzęta. Scenariusz oryginalny" J.K.Rowling
"Lukrecja", "Lukrecja stawia na swoim", "Lukrecja na pierwszym planie" Anne Goscinny


 "Serialowo":


"28 dni grozy"
mini serial dokumentalny, w którym trzy grupy łowców duchów, medium, egzorcyści i inni specjaliści zajmujący się kontaktem ze zmarłymi biorą udział w eksperymencie ulokowania na 28 dni w nawiedzonych miejscach. Eksperci starają się wyczuć, co stało się w owych budynkach, później nawiązać kontakt z przebywającymi tam duchami, a ostatecznie oczyścić domy ze złej aury.

Filmowo:

W listopadzie obejrzałam 9 filmów, co daje mi ostatecznie 139 filmów w ciągu 11 miesięcy (styczeń 27 + luty 9  + marzec 16 + kwiecień 16 + maj 9 +  czerwiec 9 + lipiec 9 + sierpień 16 + wrzesień 13 + październik 6 + listopad 9 = 139)

1. "Ostra noc" reż. Lucia Aniello  - cztery przyjaciółki organizują wieczór panieński jednej z nich. Jess (Scarlett Johansson) szykuje się do kariery politycznej, nie chce więc szaleńczej imprezy, tylko spokojnego wieczoru w towarzystwie dawnych koleżanek. Sytuacja wymyka się jednak spod kontroli, kiedy dziewczyny pod wpływem alkoholu i innych używek niechcący doprowadzają do śmierci striptizera. 

2. "Polowanie" reż. Craig Zobel - thriller z Hillary Swank, dwunastu przypadkowych ludzi zostaje porwanych i wypuszczonych na leśnej polanie, tam staja się zwierzyną w przerażającym polowaniu. Żadna z ofiar nie wie, dlaczego stała się ofiarą polowania na ludzi, jedna z kobiet jest jednak przygotowana na taką okoliczność i nie podda się bez walki.

3. "Świąteczny szok" reż. Clea DuVall - pierwszy świąteczny film obejrzany w tym sezonie (choć w sumie smakuje bardziej gorzko, niż słodko). Abby i Harper są w szczęśliwym związku, więc kiedy Harper zaprasza Abby na święta, ta planuje oświadczyny. Nie wie jednak, że rodzice jej wybranki nie wiedzą o jej orientacji. Święta w rodzinnym gronie stają się grą pozorów, a siostry Harper i jej rodzice robią wszystko, aby utrzymać nieskazitelny wizerunek. W końcu miarka się przebiera. 

4. "Wizyta" reż. M. Night Shyamalan - nastoletnie dzieciaki wyjeżdżają na tydzień do swoich nieznanych dziadków. Choć staruszkowie wydają się nieco zbzikowani, to każdy kolejny dzień przynosi nowe niespodzianki. Babcia dziwnie zachowuje się nocą, dziadek skrywa coś w szopie i piwnicy, a dzieciaki zaczynają się coraz bardziej niepokoić. 

5. "Wychodne mamusiek" reż. Andrew Erwin, Jon Erwin  - zmęczona codzienną opieką nad trójką niesfornych dzieci, Allyson postanawia zaprosić swoje dwie przyjaciółki, równie zagonione matki, do spędzenia wolnego wieczoru. Dziećmi mają zająć się mężowie, co oczywiście nie kończy się dobrze, ani dla nich samych, ani tym bardziej dla spragnionych odpoczynku kobiet.

6. "Święta z Tobą" reż. Gabriela Tagliavini - pierwszy w tym sezonie świąteczny film. Gwiazda muzyki pop stara się nadążyć za trendami, zdaje sobie jednak sprawę, że po piętach depczą jej młodsze koleżanki. Nagranie świątecznej piosenki wydaje się idealnym rozwiązaniem, aby ponownie przyciągnąć uwagę widzów, niestety brak weny i tęsknota za zmarłą mamą blokuje piosenkarkę. W ramach resetu, kobieta postanawia spełnić życzenie młodej fanki i spędzić z nią dzień. Nie wie nawet, że tym oto sposobem, na prowincji, znajdzie prawdziwą miłość.    

7. "Enola Holmes 2" reż. Harry Bradbeer - bardzo fajna kontynuacja przygód nastoletniej siostry Sherlocka Holmesa, Enoli, która podobała mi się zdecydowanie bardziej, niż część pierwsza. Młoda detektywka tym razem musi rozwiązać sprawę zaginięcia Sarah, ubogiej dziewczyny pracującej w fabryce zapałek. Sarah była prawdopodobnie świadkiem jakiegoś zdarzenia, weszła też w posiadanie cennych informacji o przedsiębiorstwie i ktoś wyraźnie stara się ją uciszyć. Kiedy jednak Enola zaczyna angażować się w sprawę, zaczynają ginąć ludzie, a ona sama staje w obliczu wielkiego niebezpieczeństwa. Świetny film w myśl girl power.

8. "Parada serc" reż. Filip Zylber - ambitna młoda producentka w jednej chwili traci pracę, narzeczonego i wizję idealnego życia w stolicy. Nie poddaje się jednak i postanawia za wszelką cenę odzyskać straconą pozycję. Wyrusza do Krakowa z zamysłem nagrania kompromitującego materiału o lokalnej paradzie jamników, z przyczyn osobistych bardzo istotnej dla jej byłej szefowej. W Krakowie spotyka jednak sympatycznych, choć nieco zbzikowanych ludzi, czy poświęci nowych przyjaciół dla dawnego marzenia? 

9. "Powrót do Christmas Creek" reż. Don Mcbrearty - kolejny film świąteczny. Programistka skupiona na pracy jedzie do rodzinnego miasteczka na święta po tym, jak zostawia ją chłopak. Czas wśród bliskich sprawia, że zakochuje się w przyjacielu z dzieciństwa, ale dostaje też szansę pogodzić skłóconą część rodziny.

[zdjęcia okładek pochodzą ze strony Filmweb] 

Muzycznie:

W listopadzie urzekła mnie nowa płyta Dawida Podsiadło, ale najbardziej przypadł mi do gustu nostalgiczny kawałek "mori"



Drugą piosenką, którą odkryłam w tym miesiącu jest przeróbka "Fell in love with an alien" Kelly Familly wykonana przez Mike Perry ft. Mentum



A jak Wam minął listopad?

Sardegna

Blogowe podsumowanie miesiąca - październik 2022


posted by Sardegna on

2 comments

Dzień dobry. Jeżeli myślałam, że początek roku szkolnego będzie mi się ciągnął w nieskończoność po powrocie do pracy z urlopu, to grubo się myliłam. Nawet nie wiem, kiedy minął mi październik. Cały czas coś się dzieje, do tego dopadł nas covid w przedziwnej formie. Ostatecznie październik nie był złym czasem. Coś przeczytałam, coś obejrzałam, wprawdzie mało pisałam, ale za to wzięłam udział w trzech świetnych wydarzeniach. Do tego, w październiku wkroczyłam w kolejny etap mojego życia z 4 z przodu.

Lista przeczytanych:


1. "Bazyl i Licho" Marta Kisiel - 6
2. "Potknięcia miłości" Anna Wojtkowska-Witala - 5
3. "Taniec śmierci" Douglas Preston, Lincoln Child - 5
4. "Księga umarłych" Douglas Preston, Lincoln Child - 5

Imprezy kulturalne:

W październiku wzięłam udział w Książkonaliach, czyli festiwalu książkowym organizowanym przez Beatę z Opowiemci. Świetna impreza dla blogerów i bookstagramerów połączona z warsztatami tematycznymi i spotkaniem autorskim z Arturem Urbanowiczem. 

Do tego październik to miesiąc Targów Książki w Krakowie. Wybrałam się na nie zupełnie spontanicznie, stąd też nie miałam planu, konkretnych oczekiwań, ani zaplanowanych spotkań. Targi nie urzekły mnie jakoś specjalnie w tym roku, ale spędziłam miły dzień w świetnym towarzystwie w pięknym Krakowie, więc wróciłam bardzo zadowolona.

W tym miesiącu miałam również okrągłe urodziny, a jedną z niespodzianek był koncert Dżemu z orkiestrą symfoniczną Le Quattro Stagioni w katowickim Spodku. Wspaniałe wydarzenie, tym bardziej, że przez zupełny przypadek wylądowaliśmy ze znajomymi, dosłownie w pierwszym rzędzie, tuż pod sceną! 


Nowości:



"Bułgarski bloczek" Joanna Chmielewska
"Kurort Amnezja" Anna Fryczkowska
"Nieproszony gość" Charlotte Link
"Małe Licho i krok w nieznane" Marta Kisiel
"Góry w cieniu życia" Janusz Majer, Dariusz Jaroń
"Wrzeciona Boga. Jutrznia", "Kłosy", "Wdowi grosz" Andrzej H. Wojaczek
"Brakujący element" Harlan Coben
"Gdy ogień gaśnie" Will Hill
"Taterniczki" Agata Komosa - Styczeń
 
Serialowo:

W październiku obejrzałam Netflixowską nowość, czyli przerażającego, bo prawdziwego, "Dahmera" oraz krótki miniserial "Obserwator".

"Dahmer" przerażający serial opisujący poczynania seryjnego mordercy Jeffreya Dahmera, który w przeciągu kilku lat zamordował 17 młodych mężczyzn i nastolatków. Niektóre swe ofiary zjadł, a ich szczątki przechowywał w swoim mieszkaniu. Mimo zgłoszeń sąsiadów, że z lokalu obok dobiegają dziwne dźwięki i zapachy, funkcjonariusze przez dłuższy czas ignorowali te informacje. Serial na szczęście oszczędza widzowi najbardziej przerażających obrazów, sporo dzieje się "poza kadrem", ale atmosfera produkcji i rola głównego bohatera są wystarczająco wstrząsające.
 
"Obserwator" - siedmioodcinkowy amerykański serial będący mieszanką horroru, thrillera i filmu psychologicznego. Czteroosobowa rodzina wprowadza się do wymarzonego domu na przedmieściach. Wprawdzie, aby go kupić muszą zadłużyć się na ogromną kwotę, co generuje napięcie u małżonków, ale wizja mieszkania w tak cudownej okolicy niweluje wszelkie  dylematy. Kiedy rodzina na dobre się zadomawia, na ich adres zaczynają przychodzić listy z pogróżkami. Do tego, sąsiedzi wyraźnie skrywają jakąś tajemnicę i zachowują się co najmniej dziwnie. Ktoś chce, aby nowi mieszkańcy jak najszybciej się wyprowadzili i sprzedali dom. Jaki ma w tym cel?

[zdjęcia okładek pochodzą ze strony Filmweb]

Filmowo:

W październiku obejrzałam 6 filmów, co daje mi ostatecznie 130 filmów w ciągu 10 miesięcy (styczeń 27 + luty 9  + marzec 16 + kwiecień 16 + maj 9 +  czerwiec 9 + lipiec 9 + sierpień 16 + wrzesień 13 + październik 6 = 130)
[zdjęcia okładek pochodzą ze strony Filmweb]

1. "W głębiny. Morderstwo na łodzi podwodnej" reż. Emma Sullivan - film dokumentalny przedstawiający zaginięcie dziennikarki Kim Wall. Kobieta wchodzi na łódź podwodną zbudowaną przez duńskiego wynalazcę, Petera Madsena i... znika bez śladu. Po wynurzeniu w łodzi znajduje się tylko mężczyzna informujący wszystkich, że płynął sam. Bliscy kobiety wszczynają alarm, a kiedy funkcjonariusze zaczynają przepytywać Madsena i badać łódź, okazuje się, że zaszła na niej straszliwa zbrodnia.

2. "Gone" reż. Henrik JP Åkesson / Mattias Olsson - szwedzki thriller. Malin zrozpaczona po śmierci brata postanawia zacząć życie od nowa. Pakuje dobytek i przemierza Szwecję w drodze do nowego domu. Po drodze zostaje zaatakowana przez nieznanego napastnika, który z nieznanych powodów więzi ją i chce zabić.

3. "Najszczęśliwsza dziewczyna na świecie" reż. Mike Barker - dramat obyczajowy nakręcony na podstawie powieści Jessicy Knoll o tym samym tytule. Anie jest kobietą sukcesu. Pracuje w jednej z czołowych redakcji w Nowym Jorku, ma cudownego narzeczonego i wpływowych przyjaciół. Kobieta skrywa jednak przerażający sekret, który niszczy ją od środka już od czasów liceum. Kiedy do Anie zwraca się dziennikarz z prośbą o wywiad na temat tragicznych wydarzeń, jakie miały miejsce w jej szkole, ustabilizowane życie bohaterki zaczyna się łamac w posadach.

4. "Koniec drogi" reż. Millicent Shelton - wdowa z dwójką dorastających dzieci i bratem lekkoduchem, wyruszają na drugi koniec kraju, aby zacząć nowe życie po śmierci męża. Kiedy po drodze bohaterowie nocują w podrzędnym motelu i są świadkami morderstwa, do którego dochodzi tuż za ścianą, stają się celem bossa kartelu narkotykowego. W ten sposób spokojna rodzina wplątuje się w sam środek afery, z której jedynym wyjściem jest walka z wrogiem na smierć i życie. 

5. "Halloween. 20 lat później" reż. Steve Miner - kontynuacja kultowego horroru z lat 70 tych. Dwadzieścia lat po dramatycznych wydarzeniach z Halloween, Laurie Strode, która cudem uniknęła masakry, żyje w ciągłym stresie i ukrywa się wraz z synem w zamkniętej elitarnej szkole, gdzie pracuje, jako dyrektorka. Uczniowie wyjeżdżają na weekend, Laurie planuje zaszyć się w mieszkaniu, bo zbliża się kolejna rocznica masakry. Michael Myers ma jednak wobec niej inne plany.

6. "Zaklęte piętro" reż. Dave Brewman,Brian Horiuchi - horror klasy B. Młoda dziewczyna przeprowadza się do nieco mrocznej kamiennicy, chcąc zacząć nowe życie po śmierci brata. Jej współlokatorzy dziwnie się zachowują, jednak dziewczynie obecność zbzikowanych sąsiadów rekompensuje towarzystwo przystojnego artysty. Codzienność w budynku z dnia na dzień staje się jednak coraz bardziej przerażająca. Ciekawe zakończenie, jednak całość nie powala.  

Muzycznie:

W październiku przypomniałam sobie piosenkę, z którą spędzałam sporo czasu jakieś dwadzieścia lat temu, czyli "Aicha" zespołu Magma


Drugim kawałkiem jest "Spragniony" w cudnym wykonaniu Kamila Bednarka i Igora Herbuta przy okazji koncertu MTV Unplugged


A jak Wam minął październik?

Sardegna