Podsumowanie czytelnicze kwietnia


posted by Sardegna on

8 comments

Kwiecień był dla mnie bardzo pracowitym miesiącem. Zaczęłam pracę na pełen etat, więc automatycznie ubyło mi wolnego czasu na czytanie. Starałam się jednak jak mogłam i myślę, że nawet w tych niesprzyjających warunkach, czytelniczo poszło mi całkiem nieźle. Przeczytałam 9 książek:

1. "Kolacja z Anną Kareniną" Gloria Goldreich - 5
3. "Koszmar" Graham Masterton - 5
4. "Zrób sobie raj" Mariusz Szczygieł - 4
5. "Kod Lucyfera" Charles Brokaw - 4
6. "Spóźnieni kochankowie" William Wharton - 5
8. "Świniobicie" Magda Szabó - 4
9.  "Ulotne chwile szczęścia" Robyn Carr - 4

Z tego 2 książki były recenzyjne ("Kod Lucyfera" i "Ulotne chwile szczęścia"), 3 pożyczone ("Barbara Radziwiłłówna z Jaworzna Szczakowej", "Księga bez tytułu" i "Świniobicie", jakbym nie miała na półce własnych książek...), 2 audiobooki ("Zrób sobie raj" i "Księga bez tytułu"), 3 to moje własne książki ("Kolacja z Anną Kareniną", "Koszmar" i "Spóźnieni kochankowie").

Za najlepszą książkę kwietnia uważam "Spóźnionych kochanków" Whartona. Jest to na pewno powieść warta uwagi. Kontrowersyjna, ale interesująca.

W kwietniu udało mi się wygrać dwie poważne nagrody: "Siódmy milion", w konkursie u Klaudyny i bon do Empiku, w konkursie serwisu Exlibri. W tym miesiącu przybyły do mnie również 23 nowe książki. Nie mam nic na swoje usprawiedliwienie, tyle że większość z tych książek pochodzi z wymiany, z wygranej w konkursie, albo pobranej w serwisie za punkty.

Przypominam, że wczoraj ruszyła nowa Trójka e-pik. Zapraszam wszystkich chętnych do udziału, a dokładne informacje na ten temat znajdziecie TUTAJ.

Na realizację mojego wyzwania wybrałam sobie te oto trzy lektury (z możliwością zamiany "Ziemi obiecanej" na "Pana Wołodyjowskiego"):

Jak zapatrujecie się na majową Trójkę? Dołączycie?

Sardegna

8 komentarzy:

 1. gratuluję wyników!
  życzę Ci, aby nowy miesiąc był równie owocny
  i bravo z okazji podjęcia pracy na pełen etat!
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. O, cieszę się, że jedna z nagród mogła powędrować do Ciebie ode mnie :)

  Bardzo jestem ciekawa 'Spóźnionych kochanków'. Mój Marcin spłakał się przy tej książce niesamowicie, więc mnie pewnie będzie trzeba po niej zbierać z podłogi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za nagrodę jeszcze raz Ci dziękuję :) Co do "Spóźnionych kochanków", mój mąż też wyrażał się o nich bardzo entuzjastycznie. Mi się książka podobała, ale bez szału. Na pewno jest warta poznania, bo dość kontrowersyjna ;)

   Usuń
 3. Jak zwykle wspaniały wynik. Moje pomysły na trójkowe wyzwanie to Przezrocza Kuncewiczowej-klasyka polska, Wyznania Katarzyny Medycejskiej Gotrner (z rozpędu gdzieś podałam tytuł, jako Wyzwania Katarzyny Medycejskiej- tak mi te wyzwania chodzą po głowie :)- powieść historyczna i coś z literatury azjatyckiej, co mi wpadnie w łpki w bibliotece.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) zawsze mogło być lepiej, ale myślę, że w kwietniu usprawiedliwia mnie nawał nowych obowiązków, związanych z pełnoetatową pracą :P

   Twoje lektury zapisałam :)

   Usuń
 4. Znalazłam we własnej bibliotece coś z literatury azjatyckiej - Muzeum ciszy Yoko Ogawa :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ech chętnie wzięłabym udział ale z trzech książek pasuje mi tylko ta azjatycka.Może wstrzymam się i poczekam na kolejny miesiąc.

  OdpowiedzUsuń