Mój rok z ŚBK


posted by Sardegna on

2 comments

Tak, tak. Choć może trudno w to uwierzyć, nasza grupa Śląskich Blogerów Książkowych działa już rok.

Dlatego dzisiaj, zgodnie z datą publikacji postów tematycznych, znajdziecie na naszych blogach podsumowanie tej rocznej działalności.
Wspaniały był to rok, obfity w świetne wydarzenia, akcje i patronaty, o tym zresztą napiszę za moment. Sporo zrobiliśmy i dalej się rozkręcamy, jednak największym naszym sukcesem jest zintegrowanie śląskiej blogosfery książkowej (może nie całej, ale jest nas całkiem sporo). Spotykamy się regularnie, zawsze mamy masę tematów do omówienia, niekiedy są to w prawdzie tematy nieksiążkowe, ale miło spędzamy czas, rodzimy masę pomysłów i mamy zawsze za mało czasu na omówienie wszystkiego.

Sporo się wydarzyło przez ten rok. Dla mnie inicjatywa ŚBK to takie trzecie dziecko, które zrodziło się w mojej głowie i dorastało przy udziale wszystkich członków grupy. Dumą napawa mnie każdy nasz mniejszy, bądź większy sukces, każda pozytywna opinia, każde miłe słowo pod naszym adresem.


Pewnie pamiętacie niektóre nasze akcje, ale jak rocznica to rocznica, uraczę Was zatem podsumowaniem naszej działalności. Klikając na linki, przeniesiecie się do moich postów z relacjami wydarzeń:
 • Targi Książki w Katowicach  – pierwsza poważna akcja naszej grupy. Mimo pewnych niedociągnięć, nasze panele dyskusyjne „Blogowanie to wyzwanie” i „Czy na pewno za darmo" cieszyły się sporym zainteresowaniem
 • nieoficjalny patronat nad książką Maggie Moon "Posiadlość"
 • Wymiana Książek w Herbaciarni Czajnik w Zabrzu
 • współpraca z Księgarnią Victoria - wspólne konkursy i patronat nad BookFest
 • spotkanie autorskie z Magdaleną Witkiewicz
 • współpraca ze Stacyją Myslowitz - patronat nad wernisażem grafik Joanny Andrejas-Kurek, występem grupy poetyckiej Horyzont, Bookcrossing Stacyja
Po drodze miało miejsce jeszcze kilka, mniej lub bardziej rozbudowanych akcji na naszych blogach, ale nie będę już wnikała w szczegóły. W każdym razie, nasza grupa ŚBK będzie starała się zaproponować jeszcze nie raz coś ciekawego. Zapraszam Was do polubienia naszego fp i śledzenia na bieżąco naszych akcji.
Członkom ŚBK dziękuję za ten wspólny rok. Niech moc będzie z nami!

Sardegna

2 komentarze:

 1. Mnie się marzy jeszcze jedna wymiana książkowa. :) I kawa wspólna.

  OdpowiedzUsuń
 2. Życzę Wam kolejnych owocnych lat. ;)

  OdpowiedzUsuń