AKTUALIZACJA. Były Katowice, był Kraków. Miał być czas na Warszawę, jednak życie pisze inne scenariusze...


posted by Sardegna on

19 comments

Nie mogę do końca w to uwierzyć, ale chyba zacznę, bo jest duża szansa, że pojawię się na Targach Książki w Warszawie!
To będzie prawdziwa przyjemność znaleźć się na Stadionie Narodowym i móc przechadzać się przez całą sobotę wśród niezliczonych stoisk wydawnictw i uczestniczyć w zaplanowanych spotkaniach i innych atrakcjach. Jeżeli wszystko pójdzie po mojej myśli, będę mogła też wziąć udział w spotkaniu blogerów, które ma odbyć się w godzinach popołudniowych, i porozmawiać z osobami, których do tej pory nie miałam jeszcze okazji poznać osobiście. Ależ się cieszę!
Gorsza wersja zakłada, że będziemy zbierać się wcześniej i na spotkanie nie dotrę, jednak samo pojawienie się na Targach i przyjazd do Warszawy jest już sporym sukcesem, więc i tak bardzo się nim ekscytuję i cieszę na zbliżający weekend.

Każda targowa impreza jest dla mnie źródłem prawdziwej radości. Sporo osób nie bardzo rozumie skąd się bierze to moje niezdrowe podniecenie, cóż bowiem przyjemnego może być w przeciskaniu się w tłumie, krążeniu między stoiskami, wyczekiwaniu w kilometrowej kolejce, brodzeniu wśród książek od rana do wieczora. Kto jednak kiedyś na targach był, ten wie, że wydarzenie to ma swój specyficzny klimat, który wzmacniają spotkania z rewelacyjnymi ludźmi. TK dają możliwość poznania ulubionych autorów, zdobycia wpisu do książki, ale dla mnie najważniejsze chyba jest spotkanie z blogerami, z tymi których znam, i z tymi z którymi nie miałam jeszcze okazji się spotkać, a czytam ich blogi.

Każde targi owocują dla mnie nowymi znajomościami, utrwaleniem tych "starych", nowymi kontaktami, nowymi zdobyczami książkowymi i wspomnieniami, którymi żyję przez parę następnych miesięcy w oczekiwaniu na kolejne książkowe wydarzenie.

Inne są TK w Katowicach, inne w Krakowie. Jeszcze inne będą pewnie w Warszawie, a ja strasznie chcę sprawdzić na własnej skórze, jak wyjątkowe są. Także oczekujcie mnie w sobotę na Stadionie Narodowym, a jak dobrze pójdzie, to i na kawce potargowej.

Organizatorzy zaproponowali akredytacje dla blogerów, ale nie zdążyłam się zarejestrować. Opublikowana jest już lista autorów i wydarzeń towarzyszących. Wszystkie informacje znajdziecie na stronie głównej Targów.

Jeżeli jesteście ciekawi moich relacji z poprzednich Targów Książki, zapraszam do poniższych wpisów:
Katowice 2011
Katowice 2012
Kraków 2012
Targi Książki dla Dzieci Kraków 2013
Katowice 2013 - część 1 i część 2
Kraków 2013 - część 1 i część 2

Miło będzie dołączyć do powyższej listy relację z tegorocznych Warszawskich TK.

Ale póki co, zobaczcie, jaką listę punktów obowiązkowych przygotowalam sobie na sobotę:

12.00 Katarzyna Grochola, Wydawnictwo Literackie, stoisko 81/D9
12.00 i 17.00 Katarzyna Enerlich, Wydawnictwo MG, stoisko 2/H
13.00 Danusia Awolusi, Wydawnictwo Ateneum, stoisko nr 8/D1
13.00 Eryk Ostrowski, Wydawnictwo MG, stoisko 2/H
13.00 - 14.00 Marcin Ciszewski, Wydawnictwo Znak, stoisko nr 77/D9 
13.00 - 14.00 Ałbena Grabowska, Wydawnictwo Zwierciadło, stoisko 128/D16
15.00 Marcin Mortka, Zielona Sowa, stoisko 135/D15
15.00 Szczepan Twardoch, Wydawnictwo Literackie, stoisko 81/D9
15.00 - 16.00 Izabela Szolc, Zmowa, stoisko 23/D2
15.00 - 16.30 Rafał Kosik, Firma księgarska Olesiejuk, stoisko 83/D9
15.00 - 16.00 Charlotte Link, Sonia Draga, stoisko 86/C4
17.00 Joanna Chmielewska, Wydawnictwo MG, stoisko 2/H
17.00 Renata Kosin, Wydawnictwo Nasza Księgarnia, stoisko 137/D15

Nie wiem, czy wszystkich autorów uda mi się spotkać. Tradycyjnie, jak to na TK przystało, niektóre godziny spotkań się pokrywają, ale jestem dobrej myśli.

Kto z Was wybiera się do Warszawy? Wiem, że spotkam Agę Taterę, Kasię Hordyniec, zapowiadała się też Sabinka i Magda Paź. Kto jeszcze? Dajcie koniecznie znać i do zobaczenia na Warszawskich Targach Książki!
***
AKTUALIZACJA

To już pewne i nieodwołalne, nie dojadę do Warszawy. Strasznie mi przykro z tego powodu, zwłaszcza, że poumawiałam się wstępnie z kilkoma znajomymi, do tej pory tylko wirtualnie, osobami. Niestety sprawy zdrowotne znowu pokrzyżowały mi plany. Coś ten rok 2014 mi nie sprzyja w tej dziedzinie życia...
Zostanie mi więc pooglądać Wasze relacje, życzyć miłych rozmów i owocnego zwiedzania. Chłońcie atmosferę targową, a potem opiszcie wszystko na blogach. Miłego weekendu!
Sardegna

19 komentarzy:

 1. Kurczę, żeby te Targi były tydzień później, to i ja bym wpadła:( A tak muszę znów się wybrać "następnym razem". No nic, pozostaje mi czekać na tegoroczne krakowskie targi, a być może i katowickie:)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Krakowskie z ta nową lokalizacją mogą być fajnym wydarzeniem. Liczę, że tam się spotkamy :) pozdrawiam również!

   Usuń
 2. Ja będę od czwartku do soboty, więc może uda nam się spotkać :) Plany spotkań masz ciekawe, do niektórych autorów też planuje dotrzeć :)
  I już nie mogę się doczekać tych targów :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będzie świetnie się spotkać! To może umówmy się o konkretnej godzinie przy konkretnym autorze, będzie większa szansa, że się trafimy :)

   Usuń
  2. Jasne :) Będę razem z Melisandrą o 13.00 u 13.00 Danusi Awolusi :) Dla pewności możemy się też wymienić telefonami :)

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. Wrocław też kusi fajnymi książkowymi imprezami. jeszcze nie byłam :)

   Usuń
 4. Ach i och! Mam wielką nadzieję, że Twoja wyprawa będzie tylko i wyłącznie udana! Ja co prawda nie jadę - i płakać mi się chce na samą myśl - ale cieszę się, że Ty pojedziesz i oczywiście zdasz relację po powrocie! Baw się dobrze:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Relacja będzie, a jakże! Muszę tylko ogarną te wszystkie miejsca, w których chciałabym być :)

   Usuń
 5. Gdybym nie musiała jechać pociągiem z 12 godzin, to pewnie też pojawiłabym się na Targach. Ale niestety to troszeczkę za daleko jak na mnie. Samotny wypad nie wchodzi w grę.
  Życzę miłej zabawy i obyś trafiła na spotkanie blogerów :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tym spotkaniem to jednak nie bardzo uda mi się wziąć udział, ale sam wyjazd to już sukces!

   Usuń
 6. Odpowiedzi
  1. Byłoby super! Jakieś szczegóły spotkania?

   Usuń
  2. Porównując Twoje punkty obowiązkowe z moim rozkładem jazdy mamy kilka punktów stycznych ;) - na przykład Marcin Mortka, Charlotte Link, Renata Kosin. Mam nadzieję, że uda nam się zobaczyć.

   Usuń
 7. Do goroli jedziesz? Jo by się boł ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A owszem, zdarza mi się ;-)

   Usuń
 8. Rewelacja z tymi targami! Ja się wybieram już dzisiaj, bo akurat będę w Warszawie. Fajna inicjatywa. Szkoda, że nie będzie mnie w sobotę.

  OdpowiedzUsuń
 9. Głowa do góry! Tak łatwo się nie poddamy i spotkanie prędzej czy później jest nam pisane! :)) Zdrowia!

  OdpowiedzUsuń