Spotkania, stosy, projekty...


posted by Sardegna on ,

7 comments

Dzisiaj post z różnościami, bo sporo się dzieje w moim blogowym światku, a czasu na wszystko nie wystarcza. Nowe pomysły są związane ze współpracą ŚBK z Księgarnią Victoria, ale o tym pisałam już przy okazji ostatniego postu tematycznego. Zapomniałam się jednak pochwalić, że nasza grupa dorobiła się własnych zakładek. Prawda, że prezentują się nieźle?

Ale odchodząc trochę od tematu ŚBK, dzisiaj będzie o stosie, interesującej akcji Polak potrafi oraz  spotkaniach autorskich w śląskich bibliotekach i księgarni. 

Najpierw parę słów o stosie,  który pojawił się ostatnio w mojej biblioteczce:


"Elfie gdzie jesteś?" M. Pałasz - od Skrzata
"Dom Tajemnic" - o którym pisałam TU, od Znaku
"Cienie w raju" E. Remarque - wygrana na blogu Agusiek
"Ludzie na walizkach. Nowe historie" Szymon Hołownia - od Matrasu
"Gra o Ferrin" K. Michalak - od Wydawnictwa Literackiego
"Kuszenie" A. Rice - z wymiany
Dwie książeczki o Nudzimisiach - od Skrzata: "Nudzimisie i przyjaciele" oraz "Nudzimisie idą do szkoły"
Za wszystkie książki serdecznie dziękuję.

Będąc jeszcze w temacie nowości książkowych, spójrzcie na baner promujący "Inspektora Kresa i zaginioną"


Wiecie, że mam do książki wielki sentyment. I nie jest to tylko kwestia mojego wpisu na okładce. Przeczytałam e-booka Agnieszki Turzynieckiej, kiedy jeszcze nikt o Kresie nie słyszał. A teraz książka przechodzi marsz przez blogi i ma dodruk pierwszego nakładu! Cieszę się strasznie i kibicuję Agnieszce, bo jest przefajną osobą, która miałam okazje poznać na TK w Krakowie.
***
Lubię spotkania autorskie, chociaż nie często mam okazję brać w nich udział. A ponieważ na horyzoncie majaczą właśnie takie spotkania na Śląsku, dzielę się z Wami informacją. Jeśli komuś ta notka się przysłuży i dzięki temu będzie mógł poznać ulubionego autora, ucieszę się bardzo!

W Wodzisławiu Śląskim (około 1,5 godziny jazdy samochodem, od Katowic), 28 listopada w MBP odbędzie się spotkanie z Marcinem Mellerem. Więcej informacji znajdziecie na stronie miasta.

W tym samym miejscu, 29 listopada, odbędzie się też spotkanie z Michałem Zichlarzem, autorem książki "Zabić Haniego", wydanego nakładem Repliki. Po więcej informacji kliknijcie Tu.


Równie interesująco przedstawia się spotkanie w MBP w Dąbrowie Górniczej 26 listopada, z Wojciechem Jagielskim, reporterem i dziennikarzem Gazety Wyborczej. Więcej znajdziecie na stronie wydarzenia.

Natomiast w Zabrzu, gościć będzie Krzysztof Piskorski, autor książki "Cienioryt". Ale to spotkanie zaplanowane jest na grudzień, więc jest jeszcze spory zapas czasu, żeby zaplanować sobie udział w tym wydarzeniu.

Na koniec, chciałam jeszcze zaprosić was na stronę Polak potrafi, wspierającą różne projekty i nowatorskie inicjatywy. Zwróćcie uwagę na "Lekcje niemieckiego", zbiór felietonów autorstwa Łukasza Grajewskiego. Może kogoś temat bliżej zainteresuje i postanowi wspomóc młodego autora.

A już niedługo wypatrujcie na blogach ŚBK Konkursu Mikołajkowego. Miłego dnia, pozdrawiam

Sardegna

7 komentarzy:

 1. Z Twego stosu mam jedynie "Grę o Ferrin" jednak jeszcze po nią nie sięgnęłam ;)
  Podkradłabym.... zakładki :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Dużo tych różności miłego czytania.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zakładki swietne. :)
  A ze stosiku poczytałabym Hołownię. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja to mam pecha do tych spotkań autorskich! Jak już wypada na człowieka takiego jak Jagielski, to oczywiście na drugim końcu Śląska :/ Szkoda, że nie kojarzę Mellera, wpadłabym do Wodzisławia, spotkałabym się z tobą i od razu odwiedziła też siostrę :D
  I masz następnego Elfa, suuuper!

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajny pomysł z tymi zakładkami :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Stosik bardzo fajny - miłego czytania :) Zakładki - super :)

  OdpowiedzUsuń