WAŻNE! Trójka - epik. Reaktywować, czy dać zniknąć na zawsze?


posted by Sardegna on

10 comments

Dzień dobry! Dawno nie było u mnie wpisu, takiego jak ten, jednak wskrzeszenie zabawy blogowej "Mój dzień w książkach" (swoją drogą, zapraszam do przyłączenia się) zaowocowało pewnymi rozważaniami. Starsi stażem blogerzy pamiętają może wyzwanie Trójka e-pik, które prowadziłam na blogu w latach 2012-2014. Wiele osób bawiło się wtedy ze mną, czytając książki z trzech wybranych kategorii. Zamknęłam wyzwanie w 2014 roku z powodów rodzinnych, kiedy nie miałam czasu na blogowanie i pilnowanie wyzwania. Po 4 latach zupełnie nie planowałam jego powrotu, jednak ... po ostatnim poście zabawowym, po otrzymaniu wielu komentarzy na temat, jak fajnie czytało się książki w myśl kategorii Trójki, temat odrodził się na nowo. 

Stąd też moje poważne pytanie do Was: reaktywować Trójkę e-pik od nowego roku, czy dać sobie, spokój i pozwolić jej zniknąć na zawsze. Będę wdzięczna za każdy głos w tej sprawie. Dla osób, które tego wyzwania zupełnie nie kojarzą, a chciałyby się zorientować w temacie, poniżej przedstawiam zasady:

 ***
Na początek zaznaczę, że wyzwanie nie będzie zbyt skomplikowane. Nie będzie wymagało też od Was wielu poświęceń i zmieniania planów czytelniczych. Zabawa będzie trwała miesiąc. Po zakończeniu tego okresu nastąpi przedstawienie rezultatów, podsumowanie a potem będzie można zapisać się do kolejnego trójkowego wyzwania.
Cel:
Celem wyzwania będzie zapoznanie się z nieznanymi lub omijanymi przez Nas szerokim łukiem, gatunkami powieści.

Zasady:
*  wyzwanie trwa miesiąc kalendarzowy
*  w zabawie wziąć udział może każdy bloger oraz każda osoba nie posiadająca bloga, która ma ochotę przyłączyć się do zabawy. Przyłączyć się można w dowolnym momencie
*  wyzwanie będzie polegało na przeczytaniu trzech książek z trzech wybranych gatunków.
dwa z tych gatunków zostaną zaproponowane przeze mnie, wybór trzeciego będzie zależał od Was
*  w pierwszym tygodniu miesiąca umieszczę post, pod którym będziecie mogli zaproponować dowolne gatunki czy kategorie lektur. O wyborze zadecyduje ankieta.
*  wybór książki, kwalifikującej się do podanego gatunku, jest zupełnie dowolny i zależeć będzie tylko od Was
* osoby posiadające bloga, po napisaniu opinii, na temat wybranej książki, proszone są o wpisanie informacji, że książka została przeczytana w ramach wyzwania "Trójka e-pik" i podanie linka do tego posta.
*  w podsumowaniu, które nastąpi pod koniec miesiąca wystarczy, aby osoby które wzięły udział w wyzwaniu, w komentarzach pod postem tematycznym, podały trzy linki do swoich opinii.

***

"Starzy" uczestnicy pewnie dobrze te zasady pamiętają, "nowi" nie muszą się martwić, to naprawdę nie jest zbyt skomplikowane. Wyzwanie ma być przede wszystkim dobrą zabawą, przy okazji której uda się przeczytać książki omijane do tej pory, szerokim łukiem.
Jak się na to zapatrujecie? Będę wdzięczna za każdy głos w tej sprawie.
  Sardegna

10 komentarzy:

 1. Ja bardzo chętnie! :)
  Wzięłam udział w kilku Trójkach jeszcze w czasach mojego pierwszego bloga czytelniczego (sprawdziłam, że dokładnie było ich 9, jednego udziału nie opisałam)i była to bardzo przyjemna zabawa.
  Naprawdę chętnie wróciłabym do tamtej minionej odsłony blogosfery sprzed kilku lat zaledwie, a wydaje się, że to całe lata świetlne.
  Mój głos na TAK
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super! Bardzo dziękuję za Twój głos. Niezmiennie mnie dziwi, że po tylu latach, tak wiele osób pamięta jeszcze Trójkę :)

   Usuń
  2. Ciekawe pomysły się pamięta :)

   Usuń
  3. Bardzo mi miło! Czyli na Twój udział mogę liczyć?

   Usuń
  4. Tak, potwierdzam :)

   Usuń
 2. O TAK! Zresztą przecież wiesz :)

  OdpowiedzUsuń