"Molly" Agnieszka Lingas - Łoniewska


posted by Sardegna on , , , , ,

4 comments

 
Wydawnictwo: Produkcja oryginalna 
Empik Go
audiobook: czas trwania 8 godzin 44 minuty
Moja ocena : 5/6
lektor: Michalina Łabacz, Józef Pawłowski,Wojciech StagenalskiPrzy okazji "Trzydziestki" mówiłam, że świetnie mi idzie odsłuchiwanie audiobooków. Wakacje mocno mi w tym temacie sprzyjają, a pochłanianie książek w formie słuchanej, przy okazji robienia czegoś zupełnie innego, sprawia mi wielką frajdę. 
 
"Molly" Agnieszki Lingas - Łoniewskiej jest akurat nieco innym audiobookiem, oryginalną produkcją Empik Go, powieścią nagraną w odcinkach. Ciekawe to doświadczenie, pierwszy raz miałam okazję wysłuchać takiego serialu czytelniczego i bardzo mi się to spodobało. Produkcja zwiera osiem nieco ponad godzinnych odcinków nagranych na podstawie powieści autorki, o tym samym tytule. 
 
Powiem Wam, że jest to bardzo przyjemny romans, historia mocno w stylu pisarki, czyli oparta na schemacie: dwóch młodych ludzi, każdy z nich ma za sobą jakieś trudne przejścia lub tajemnicę, którą ukrywa przed drugą osobą. Zakochują się w sobie, ale przez sekrety zamykają się na głębszą relację. Namiętność i siła przyciągania sprawia jednak, że te dwie zranione dusze do siebie lgną. Choć nie da się ukryć, że fabuła jest nieco przewidywalna, to i tak historia sprawdza się doskonale, czego efektem jest ekspresowe przesłuchanie lub przeczytanie książki.
 
Tytułowa bohaterka, dwudziestoletnia Melania, dla przyjaciół Molly, jest dziewczyną, która całe życie spędziła w domu dziecka i tułała się po rodzinach zastępczych. Jej aktualna sytuacja, choć w miarę stabilna, to jednak daleka jest ideału. Dziewczyna obraca się środowisku nie do końca uczciwie pracujących ludzi, zdarzają się jej incydenty z kradzieżą samochodów, wprawdzie nie na zlecenia finansowe, bardziej na zasadzie rozrywki, ale często wplątuje się w jakieś ciemne interesy, głównie za sprawą swoich przyjaciół. 
 
Życie Molly wydaje się jedną wielką imprezą, tak jest jednak tylko na pozór, bowiem dziewczyna podświadomie szuka pewnego rodzaju stabilizacji, której nie daje jej najlepszy przyjaciel, Robert, współlokator, chłopak, będący dla niej prawie, jak brat. Choć znają się od dzieciństwa, wspólnie dorastali w rodzinach zastępczych, są dla siebie opoką, nieustannie też walczą o uwagę drugiej osoby, co daje im bardziej toksyczną, niż zdrową relacją.
 
Pewnego dnia Molly przypadkowo spotyka w klubie Wiktora, przyjaciela z dzieciństwa, z czasów, sprzed bidula. Starszy od niej, ustatkowany, porządny, poukładany, szef dobrze prosperującej firmy, właściwie nigdy nie daje ponieść się emocjom, bardzo jej się podoba, nie dziwi więc, że kiedy starzy przyjaciele spotykają się po kilkunastu latach, zaczyna pomiędzy nimi iskrzyć. Początkowo wszystko dzieje się na zasadzie luźnej relacji, z czasem jednak, co jest nowością dla obu stron, zaczyna przeradzać się w coś poważniejszego.

Ani Wiktor, ani Molly nie potrafią poradzić sobie z rodzącym się uczuciem. Czy taki związek ma w ogóle szansę na powodzenie? On bogaty, z dobrego domu, ona z bidula z kryminalną przeszłością. Do tego, Wiktor skrywa przed dziewczyną pewną tajemnicę, która ma związek z jej przeszłością i faktem, że znalazła się w domu dziecka. Czy kiedy prawda wyjdzie na jaw, Molly będzie jeszcze chciała w ogóle znać Wiktora?
 
Historia miłosna Molly i Wiktora nie będzie prosta. Bohaterowie uwikłani w pewne zobowiązania i tajemnice będą musieli zawalczyć o swoje szczęście. Ale czy nie na tym polega urok romansów, i nie dlatego tak lubimy je czytać? Bardzo przyjemnie było towarzyszyć zakochanym w ich wspólnej drodze. Książki Agnieszki Lingas - Łoniewskiej idealnie sprawdzają się, jako lekka lektura na lato, a emocje, jakich dostarczają, rozgrzewają (o ile to jeszcze możliwe!) w i tak upalne dni.

Sardegna

4 komentarze:

 1. Historia brzmi bardzo interesująco, ciekawe jaką tajemnicę skrywa Wiktor:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jego sekret zamiesza w życiu Molly :D przesłuchaj, szybko idzie :)

   Usuń
 2. A ja znów nie bardzo umiem słuchać audiobooków. Brakuje mi książki w ręce :) Chętnie przeczytam tę książkę, od czasu do czasu mam ochotę na romans :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Molly jest też w wersji papierowej w razie czego :)

   Usuń