Archive for 2024
posted by Sardegna on blogowe podsumowanie miesiąca 2024
Grudzień nie przyniósł większych zmian, jeśli chodzi o moją aktywność czytelniczą, książkową i blogową. Mam kryzys i na razie nie zapowiada się, żeby coś miało się w tym temacie zmienić.
Lista przeczytanych:
Tutaj znowu nic...
Imprezy kulturalne:
W grudniu o dziwo, udało mi się wziąć udział w 3 wydarzeniach. Byliśmy w kinie na "Gladiatorze 2", a wraz z moją klasą odwiedziliśmy Miejski Teatr w Gliwicach i obejrzeliśmy rewelacyjny spektakl "Niezwykły lot Pilota Pirxa" oraz Śląski Festiwal Nauki.
Nowości
"Topiel" Jakub Ćwiek
"Nowy chłopak" Paula Rawsthorne
Filmowo:
W grudniu obejrzałam 9 filmów, co daje mi 95 produkcji w ciągu 12 miesięcy (styczeń 11 + luty 9 + marzec 4 + kwiecień 1 + maj 13 + czerwiec 12 + lipiec 9 + sierpień 1+ wrzesień 0 + październik 11 + listopad 15 + grudzień 9 = 95)
[zdjęcia okładek pochodzą ze strony Filmweb]
1. "Gladiator II" reż. Ridley Scott - kontynuacja kinowego hitu z Rusellem Crowe. Niewolnik Hano, którego żona zginęła w walce podczas najazdu Rzymian, postanawia zemścić się na generale Acaciusie. Dążąc do swego celu, trafia na arenę, jako gladiator, swoją walką zachwycając mieszkańców Rzymu. To kieruje uwagę Lucilli, córki Marka Aureliusza na arenę, gdzie dostrzega ona w wojowniku swego zaginionego przed laty syna.
2. "Dick and Jane: Niezły ubaw" reż. Dean Parisot - kiedy para dobrze zarabiających małżonków, którym niczego w życiu nie brakuje, nagle traci pracę, wali im się cały świat. Dick postanawia zadbać o przyszłość rodziny i zdobyć pieniądze w nielegalny sposób, przy okazji planują zemstę na firmie, w której spędził całe życie.
3. "Nasz mały sekret" reż. Stephen Herek - pierwszy z filmów świątecznych w tym roku. Avery i Logan byli kiedyś nierozłączni i o mały włos nie doszło do ich zaręczyn. Rozstali się jednak w złości i przez ponad dziesięć kolejnych lat nie mieli ze sobą kontaktu. Niespodziewanie jednak, spotykają się na przyjęciu świątecznym, bowiem ich nowi partnerzy są rodzeństwem. Choć zaskoczeni, muszą ukryć przed wszystkimi swą przeszłość.
4. "Witajcie w dżungli" reż. Peter Berg - przygodowy film z Dwayne'm Johnsonem. Beck, zajmujący się windykacją zadłużeń dla mafii, chce odejść z branży. Dostaje zatem ostatnie zadanie, ma odnaleźć w amazońskiej dżungli niesfornego syna szefa. Misja, która z założenia nie wydaje się zbyt skomplikowana, staje się walką o przetrwanie, kiedy po pierwsze, młody mężczyzna nie ma zamiaru dać się zawieźć do ojca, a po drugie, jest aktualnie w trakcie szukania pradawnego skarbu w dżungli i śledzony przez grupę partyzantów.
5. "Złodziej życia" reż. D.J. Caruso - mroczny thriller z Angeliną Jolie. Surowa agentka próbuje wyjaśnić sprawę zabójstw dokonywanych przez mordercę perfekcyjnie ukrywającym od lat swoją tożsamość. Szukanie nieuchwytnego złodzieja cudzych żyć nabiera dla agentki osobistego znaczenia.
6. "Whitney Houston. I wanna dance with somebody" reż. Kasi Lemmons - biografia światowej sławy gwiazdy piosenki, Whitney Houston. Film pokazuje nieco inny obraz wokalistki, ale co ważne, pełen jest wspaniałej muzyki i wątków nieznanych szerszej publiczności.
7. "Kontrola bezpieczeństwa" reż. Jaume Collet-Serra - fajny thriller, kojarzący mi się trochę z "Komórką" Kinga. Młody pracownik kontroli bezpieczeństwa na lotnisku, w wigilię otrzymuje niepokojący telefon od terrorysty rządającego od niego absolutnego posłuszeństwa. W przeciwnym wypadku wielu ludziom grozi śmiertelne niebezpieczeństwo.
8. "13 uwiezionych. Jak przetrwaliśmy w tajlandzkiej jaskini" - dokumentalna relacja z akcji ratunkowej, która miała miejsce przed kilku laty i o której było głośno w mediach na całym świecie. Grupa ratowników i ochotników podejmuje się wydobycia z zalanej jaskini, trzynastu uwięzionych chłopców i ich trenera z drużyny piłkarskiej. Akcja praktycznie niewykonalna, kończy się sukcesem dzięki determinacji wielu ludzi.
9. "Naznaczony: Czerwone drzwi" reż. Patric Wilson - mroczny horror, w którym ojciec i syn, na co dzień nie mający zbyt dobrych relacji, odkrywają zapomnianą i ukrywaną przeszłość swojej rodziny. Wszystko zaczyna się w momencie, gdy Dalton wyjeżdża na studia artystyczne. W akademiku chłopaka nawiedzają przerażające wizje, których nie umie wytłumaczyć. Podobne obrazy dotykają jego ojca. Okazuje się, że mają one wspólny mianownik w wydarzeniach sprzed dziesięciu lat, o których oboje zapomnieli.
Serialowo:
[zdjęcia okładek pochodzą ze strony Filmweb]
W grudniu obejrzałam 4 świetne seriale. Każdy wyjątkowy na swój sposób. Katastroficzna "La Palma" opisująca zmagania grupy bohaterów próbujących uciec z wyspy, na której w każdej chwili może wybuchnąć wulkan. "Ruchome piaski" - opisujące proces nastolatki oskarżonej o namawianie do morderstwa i masakrę dokonaną w szkole wśród jej kolegów. "Squid game 2", którego nie musze nikomu przedstawiać. Szkoda tylko, że 2 sezon okazał się taki krótki. Mordercza gra nie dobiegła jeszcze końca, gdyż w połowie konkurencji, ekipa graczy pod dowództwem głównego bohatera, dokonuje przewrotu. I czwarty serial, horror "Stamtąd", o grupie ludzi, którzy utknęli w wiosce bez wyjścia. Produkcja kojarzy mi się trochę z kultowym serialem "Lost". Zobaczymy, co przyniesie 2 sezon.
Muzycznie:
W grudniu, dzięki filmowi "I wanna dance with somebody" wróciłam do niektórych kawałków wokalistki. Poniżej jednej z utworów pięknie zaprezentowany w filmie Whitney Houston "Greatest love of all"
Drugim kawałkiem jest "That's so true" Gracie Abrams, który poznałam bliżej dzięki tiktokowemu trendowi podsumowania roku. Wpada w ucho!
A jak Wam minął grudzień?
Sardegna
posted by Sardegna on podsumowanie
Dzień dobry! Od wielu lat grudzień był tym szczególnym momentem na moim blogu, kiedy podsumowywałam mijający rok, zestawiając przeczytane w ciągu roku książki w przeróżnych rankingach. Od listopada ciężko mi idzie, zarówno czytanie, jak i pisanie, i w ogóle aktywność w sieci. Nie chciałam jednak zostawiać luki, więc jakoś zebrałam się w sobie i przygotowałam pierwsze podsumowanie, czyli wybór najlepszych okładek książek, które przeczytałam w 2024 roku.
Takie zestawienia pojawiają się na blogu regularnie od dziesięciu lat, bo od 2014 roku. Jeśli macie ochotę sprawdzić, jakie okładki podobały mi się w poprzednich latach, serdecznie zapraszam do kliknięcia w poniższe linki.
Poniżej znajduje się zestawienie 9 wyróżnionych przeze mnie okładek książek przeczytanych w 2024 roku:
"Rakowiska" Magdalena Majcher - ?
"Wyrobisko" Ewa Przydryga, Małgorzata Oliwia Sobczak - 5
"Obrazy z przeszłości" Remigiusz Mróz - 5
"Światła w popiołach" Remigiusz Mróz - 6
"Ogon skorpiona" Douglas Preston, Lincoln Child - 6
"Zakończeniem jest Zakopane" Marta Matyszczak - 6
"Najważniejsze, to przeżyć" Ałbena Grabowska - ?
"Florystki" Alicja Sinicka - 4
"Szrama" Małgorzata Oliwia Sobczak - 6
Jeśli chodzi o mojego okładkowego faworyta w roku 2024, to bezsprzecznie jest to seria "Silver" Kerstin Gier. Sympatyczna, wielowątkowa młodzieżówka z wątkiem fantastycznym, romansowym, ale również kryminalnym.
"Silver. Druga Księga Snów" Kerstin Gier - 5
"Silver" Trzecia Księga Snów" Kerstin Gier - 5
A jak wygląda Wasz ranking okładkowy w 2024 roku?
Sardegna
posted by Sardegna on 5, komedia kryminalna, literatura polska, współczesna literatura polska, współpraca barterowa, Wydawnictwo Dolnośląskie
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Liczba stron: 304
Moja ocena : 5/6
Kiedy dowiedziałam się, że "Zakończeniem jest Zakopane" faktycznie jest ostatnim tomem serii „Kryminał pod psem” Marty Matyszczak, ogarnęły mnie wielkie emocje i wzruszenie. Dwanaście tomów temu poznałam bowiem Gucia, najlepszego psiego detektywa oraz jego ludzi, Szymona Solańskiego i Różę Kwiatkowską. Czy jestem gotowa na pożegnanie? Chyba nie...
Charakterny kundelek już w pierwszym tomie "Tajemniczej śmierci Marianny Biel" zyskał moje pełne uwielbienie. Przez te kilkanaście tomów seria nie straciła na świeżości i nie wpadła w pułapkę schematyczności, jak czasem dzieje się w przypadku długich cykli. Każdy tom wnosił coś nowego, a niektóre były nawet lepsze od początkowych części – swoją drogą, moich ulubionych, osadzonych na Śląsku .
W ostatnim tomie Róża i Szymon wybierają się w góry na upragnione wakacje. Róża w wyjeździe do Zakopanego ma jednak ukryty cel: potajemnie uczestniczy w kursie na licencjonowanego detektywa, co planuje trzymać w tajemnicy przed mężem, aż do momentu uzyskania uprawnień.
Wkrótce po przyjeździe, w sąsiedztwie ich pensjonatu, w drewnianej willi, wybucha pożar. W pogorzelisku zostają odnalezione zwłoki, a denatką zdaje się być Alina Wojnar, dziennikarka znana okolicznym mieszkańcom głównie z tego, że nie bała się podejmować kontrowersyjnych tematów związanych z lokalną społecznością, a przede wszystkim z inwestycjami w Zakopanem. To bezkompromisowe podejście przysparza jej wielu wrogów, dlatego wydaje się logiczne, że ktoś postanowił w pożarze ją uciszyć.
Właściciel hotelu, w którym zatrzymali się Róża i Szymon, prosi ich o pomoc w rozwikłaniu zagadki podpalenia willi. Solańscy dość szybko orientują się, że Alina miała niełatwe relacje z wieloma mieszkańcami Zakopanego, w tym ze swoją siostrą oraz radną Hanią Gąsiewicz, której nieprzyjemna przeszłość również wychodzi na jaw przy okazji śledztwa. Dodatkowo w mieście przebywają osoby powiązane z podejrzanymi inwestycjami, którzy po zniknięciu Aliny zyskują większą swobodę działania.
Solańscy na każdym kroku zderzają się z interesownymi ludźmi, którzy myślą tylko o własnym biznesie, miejscowi nie chcą rozmawiać z obcymi, a turyści odwalają niezły cyrk na Krupówkach i górskich szlakach. Na szczęście pomiędzy tym wszystkim działa Gucio, inteligentny towarzysz pary detektywów, którego obecność, jak zwykle, odegra niezastąpioną rolę w dochodzeniu do prawdy.
Choć "...Zakopane" jako finał cyklu wywołało we mnie mieszane uczucia, a sama historia wydała mi się mniej emocjonująca od poprzednich tomów, to ma kilka momentów bawiących do łez. Opis Krupówek, wspinaczka na Giewont czy wizyta w Kuźnicach, stanowią mocne humorystycznie fragmenty i przypominają, za co tak polubiłam serię "Kryminałów pod psem" Marty Matyszczak.
Róża i Szymon na tle zakopiańskich realiów żegnają się z czytelnikami, a mnie trudno będzie się z nimi rozstać. Teraz zostało mi czekać na kontynuację przygód kotki Burbur oraz kryminalnej podcasterki Rity Braun, licząc, że autorka może jeszcze kiedyś wróci do opowieści o Solańskich i Guciu – już w zupełnie nowym rozdziale ich życia.
Sardegna
posted by Sardegna on 5, audiobook, Empik Go, literatura polska, powieść obyczajowa, współczesna literatura polska
Wydawnictwo: Empik Go
audiobook: czas trwania 17 godzin 13 minut
Moja ocena: 5/6
lektor: Aneta Todorczuk
Przeczytałam niemal wszystkie książki Kasi Magiery,, więc wydawało mi się, że nic mnie w nich nie zaskoczy. Jednakże najnowsza powieść "Moment pęknięcia" okazała się dla mnie prawdziwym odkryciem.
Jest to obszerna, poruszająca historia, która znacznie różni się od wcześniejszych książek autorki. Zamiast klasycznego kryminału czy thrillera z obyczajowym tłem, otrzymujemy powieść obyczajową z epizodycznym wątkiem kryminalnym, skoncentrowaną na problemach społecznych i życiowych dylematach kobiet po czterdziestce.
Główna bohaterka, Anna, to czterdziestolatka, która z dnia na dzień decyduje się porzucić swoje dotychczasowe życie i przenieść się na drugi koniec Polski. Znajduje pracę w kancelarii adwokackiej jako sekretarka i stara się odciąć od przeszłości. Czytelnik nie zna tajemnic bohaterki, gdyż będą one odkrywane stopniowo. Na początku nie wiadomo też, co zmusiło Annę do tak radykalnego kroku. Obserwujemy za to nowe życie Anny. to, jak nawiązuje nowe znajomości – zaprzyjaźnia się z koleżanką z pracy i zacieśnia relacje z szefostwem. Jej życie zawodowe układa się dobrze, podobnie, jak życie prywatne. Kobieta buduje więź z Igorem, synem swojego szefa. Mimo iż mężczyzna jest od niej młodszy o niemal 20 lat, a Anna ma za sobą trudne doświadczenia i nie jest gotowa na nowy związek, to daje szansę tej znajomości.
Równolegle poznajemy historię Aleksandry, mieszkanki Krakowa, która znika w tajemniczych okolicznościach. Aleksandra przez lata była żoną despotycznego Krzysztofa, dyrektora wielkiej firmy, który traktował ją przedmiotowo i otwarcie zdradzał. W ich małżeństwie brakowało miłości, a Aleksandra była jedynie kurą domową, dbającą o dzieci, dom i męża. Nastolatkowie, Amelka i Filip, przejęli od ojca brak szacunku dla matki i traktowali ją z dystansem, wykorzystując do własnych celów. Zniknięcie mamy nie wzbudza w nich właściwie większych emocji. Choć córka, pod fasadą zbuntowanej nastolatki, skrywa fakt, że jest zagubionym dzieckiem i zaczyna szukać odpowiedzi, co stało się z jej mamą i zmusza ojca do zgłoszenia sprawy na policję.
Śledztwo odsłania trudną prawdę o życiu Aleksandry. Policja podejrzewa, że mogła ona po prostu odejść, zmęczona despotyzmem męża i brakiem wsparcia ze strony rodziny. Jednak kolejne dowody, w tym biologiczne ślady w domu i samochodzie, wskazują na bardziej dramatyczny przebieg wydarzeń.
Obie kobiety, choć zupełnie różne, mają swoje tajemnice, podejmują trudne, życiowe decyzje i potrafią bez mrugnięcia okiem wskazać tytułowy moment pęknięcia, w którym ich dotychczasowe życie się załamało. Autorka zręcznie łączy dwie pozornie niezwiązane historie, odsłaniając stopniowo przed czytelnikami, co tak naprawdę wydarzyło się w życiu bohaterek doprowadzając ich do aktualnej sytuacji.
"Moment pęknięcia" to poruszające studium kobiecej psychiki, które w szczególności przypadnie do gustu czytelniczkom w wieku 40+. Autorka dotyka tematów, które są bliskie chyba każdej kobiecie w tym punkcie życia. Próbuje również odpowiedzieć na pytania: czy coś może się jeszcze zmienić w mojej codzienności? Czy po latach stagnacji można spróbować zbudować nową rzeczywistość? Czy stać mnie na coś więcej?
Chociaż sama na szczęście nie znajduję się w podobnej sytuacji, potrafię zrozumieć rozterki bohaterek i wczuć się w ich emocje. Poczułam autentyczne wzruszenie, czytając o trudnych relacjach rodzinnych – zwłaszcza o odwróceniu się dzieci od matki. Dla mnie, to jeden z najbardziej poruszających wątków tej historii.
Kasia Magiera zaskoczyła mnie zupełnie nowym obliczem swojej twórczości. "Moment pęknięcia" to nie tylko wciągająca powieść obyczajowa, ale również analiza problemów współczesnych czterdziestoletnich kobiet. Audiobook był dość długi, ale cieszę się, że udało mi się go przesłuchać. Było to na pewno ciekawe, czytelnicze doświadczenie.
Sardegna
posted by Sardegna on Trójka e-pik 2024
Kochane uczestniczki Trójki e-pik! W tym miesiącu po raz pierwszy od bodajże 15 lat, nie przeczytałam ani jednej książki. Ledwo dycham, w przenośni i na serio. Pracuję w szkole już 18 lat, ale nigdy jeszcze nie miałam tylu obowiązków, co w tym roku szkolnym. Gonię własny ogon, na nic nie starcza mi czasu, a czytanie spadło w mojej liście priorytetów na sam koniec. Stąd też moja znikoma aktywność w grupie. I tutaj chciałam Wam bardzo podziękować! Mimo iż mnie nie ma, Wy jesteście, zostawiacie tytuły, komentujecie, dajecie znaki. Wielkie dzięki!!! Mam nadzieję, że moja sytuacja się jakoś unormuje i wrócę do mojej aktywności książkowej, nie chciałabym bowiem z niej rezygnować. Mam też nadzieję, że będziemy kontynuować nasze wyzwanie w nowym roku, choćby w nie za dużym składzie.
Co do listopada, w wyzwaniu wzięło udział 14 uczestników, z czego 5 wykonały całe zadanie i wszystkie znalazły się na podium, 3 osoby zrobiły 2/3 zadania, a 6 zrealizowało 1/3. W tym miesiącu na podium ulokowały się Anna Sych, która ukończyła wyzwanie 11, Maryla - 25, Małgorzata DL i Katarzyna Magdalena Marczewska - 26 listopada. Bardzo Wam gratuluję Dziewczyny!
Anna Sych - nie prowadzi bloga
- Listopadowy kalendarz świąt nietypowych - Platon "Obrona Sokratesa"
- Książka z biało-czerwoną okładką - Adrian Bednarek "Stella. Narodziny psychopatki"
- Echa PRLu - Joanna Chmielewska "Klin"
Maryla - nie prowadzi bloga
- Listopadowy kalendarz świąt nietypowych - Jędrzej Pasierski "Kły"
- Książka z biało-czerwoną okładką - "Staniszkis: Życie umysłowe i uczuciowe" Jadwiga Staniszkis, Cezary Michalski
- Echa PRLu - Stanisława Fleszarowa-Muskat "Most nad rwącą rzeką"
Małgorzata DL - nie prowadzi bloga
- Listopadowy kalendarz świąt nietypowych - "Obserwator śmierci" Chris Carter
- Książka z biało-czerwoną okładką - Margaret Atwood "Opowieści podręcznej"
- Echa PRLu - "Zły" Leopold Tyrmand
Katarzyna Magdalena Marczewska - nie prowadzi bloga
- Listopadowy kalendarz świąt nietypowych - Tomasz Wandzel – „ Dziwny wypadek”
- Książka z biało-czerwoną okładką - K. Gacek, A. Szczepańska – „Zabójczy spadek uczuć”
- Echa PRLu - Maciej Siembieda – „Kairos”.
Tuż za podium ustawiły się:
Iwona - nie prowadzi bloga
- Listopadowy kalendarz świąt nietypowych - „Sekret drzewa oliwnego” Courtney Miller Santo
- Książka z biało-czerwoną okładką - „Czerwień i amarant” Melchior Wańkowicz
- Echa PRLu - „Klachy z Koszutki” Barbara Romer-Kukulska
2/3 zadania wykonały:
Agnesto - Agnestariusz
- Listopadowy kalendarz świąt nietypowych - "Wieczorne gody. Saga o ludziach ziemi" Anna Fryczkowska
- Książka z biało-czerwoną okładką ---
- Echa PRLu - "Zboże rosło jak las. Pamięć o pegeerach" Bartosz Panek
Agnieszka Najman - nie prowadzi bloga
- Listopadowy kalendarz świąt nietypowych - "Moment pęknięcia" Kasia Magiera
- Książka z biało-czerwoną okładką - "Krakowianki" Alicja Zioło
- Echa PRLu ---
Karolina Sosnowska - Tanayah czyta
- Listopadowy kalendarz świąt nietypowych - "Fałszerze pieprzu" M. Sznajderman
- Książka z biało-czerwoną okładką - Maryla Szymiczkowa "Śmierć na Wenecji"
- Echa PRLu ---
1/3 wyzwania zrealizowały:
- Listopadowy kalendarz świąt nietypowych - „Dotyk” Adanii Shibli
Aine - Czytanie przy kominku
- Listopadowy kalendarz świąt nietypowych - Ludka Skrzydlewska "Do zakochania jeden urok"
Magda - Maniaczytania
- Listopadowy kalendarz świąt nietypowych - "Koalicja Szpiegów. Luminariusz" Agnieszka Stelmaszyk
Monotema - nie prowadzi bloga
- Listopadowy kalendarz świąt nietypowych - "Sprawy, na które przyszedł czas" Petra Soukupova
Mięta - Zapiski poplątane
- Echa PRLu - " Trzy światy" - Urszula Kozioł
monweg - Zwyczajnie i szaro
- Listopadowy kalendarz świąt nietypowych - "Dunder albo kot z zaświatu" Radek Rak
Na moje wyzwanie w tym miesiącu złożyło się okrągłe zero...
- Listopadowy kalendarz świąt nietypowych ---
- Książka z biało-czerwoną okładką ---
- Echa PRLu ---
Zaległości z poprzednich miesięcy nadrobiły:
Maniaczytania
- książka pachnąca bzem - "Kwiat kalafiora" Małgorzata Musierowicz
- siedem grzechów głównych - "Smugi" Małgorzata Starosta
monweg
- Lipcowy Kalendarz Świąt Nietypowych "Sklep Pory Deszczowej" You Yeong Gwang, "Starość. O tym co najważniejsze" Linn Skåber, Lisa Aisato
- Patrząc na wschód - "Koło wojny" Czarnohuz Jaryn
- Październikowy kalendarz świąt nietypowych - "Menopauza. Instrukcja obsługi" Anna Kopańczyk, "Sekrety Sawanny" Delia i Mark Owens
- Zaimek - "Strzeż się damy" Elizabeth Fremantle
- Siedem Grzechów Głównych - "Siostry zdrady" Elizabeth Fremantle
- Solenizanci - "Kroniki Czasu Ziemi" Andrzej Góral
- Sierpniowy Kalendarz Świąt Nietypowych - "Teściowa" - Moa Herngren
- W jak wrzesień - "Wyspy na Golfsztromie" - Ernest Hemingway
- po prostu... bestseller - "Zbędni" Wojciech Chmielarz
Zapraszam do grudniowej Trójki e-pik
Cel:
Celem wyzwania będzie zapoznanie się z nieznanymi lub omijanymi przez nas szerokim łukiem, gatunkami powieści.
Zasady:
* wyzwanie trwa miesiąc kalendarzowy
* w zabawie wziąć udział może każdy bloger oraz każda osoba nie posiadająca bloga, która ma ochotę przyłączyć się do zabawy. Przyłączyć się można w dowolnym momencie
* wyzwanie będzie polegało na przeczytaniu trzech książek z trzech wybranych gatunków.
* jeden z tych gatunków zostanie zaproponowany przeze mnie, wybór drugiego i trzeciego będzie zależał od Was
* w trzecim tygodniu miesiąca umieszczę post, pod którym będziecie mogli zaproponować dowolne gatunki czy kategorie lektur. O wyborze zadecyduje ankieta.
* wybór książki, kwalifikującej się do podanego gatunku, jest zupełnie dowolny i zależeć będzie tylko od Was
* osoby posiadające bloga, po napisaniu opinii, na temat wybranej książki, proszone są o wpisanie informacji, że książka została przeczytana w ramach wyzwania "Trójka e-pik" i podanie linka do TEGO posta.
* w podsumowaniu, które nastąpi pod koniec miesiąca wystarczy, aby osoby które wzięły udział w wyzwaniu, w komentarzach pod postem tematycznym, podały trzy linki do swoich opinii.
* miło będzie, jeśli podlinkujecie poniższy plakat moim blogiem, jako organizatora wyzwania
***
Grudniowy kalendarz świąt nietypowych
Idealny prezent dla kogoś lub samej siebie
Mroźne klimaty w tytule
Pierwsza kategoria to Grudniowy kalendarz świąt nietypowych. Pod poniższym linkiem TUTAJ znajdziecie spis świąt nietypowych, które mogą posłużyć, jako inspiracja do szukania lektur na nadchodzący miesiąc.
Kategoria druga to Idealny prezent dla kogoś lub siebie samej. Jako że grudzień to czas wręczania i otrzymywania upominków, czytamy książki, które otrzymaliśmy w prezencie (niekoniecznie w tym roku), lub takie, którymi chcielibyśmy się podzielić z bliskimi
Kategoria trzecia Mroźne klimaty w tytule, na ten moment niezbyt pasuje do sytuacji, jednak nie wiemy, co przyniesie nam grudniowa pogoda, więc puśćmy wodze fantazji. Czytamy książki z zimą, śniegiem, mrozem, śnieżycą, lodem i innymi mroźnymi rzeczami w tytule.
Tradycyjnie, TUTAJ znajduje się nasza Trójkowa grupa na FB, do której można w każdej chwili dołączyć. Do czego zachęcam. Proszę o podmienienie banera na aktualny i zapraszania znajomych do zabawy. Nie trzeba mieć bloga, nie trzeba pisać notek na temat przeczytanych książek, wystarczy czytać, podzielić się opiniami i dobrze bawić!
Sardegna
Subskrybuj:
Posty (Atom)