Poniedziałek dla skrzatów Kolorowanki cz.1


posted by Sardegna on , ,

2 comments

Wydawnictwo: Ameet
Liczba stron: 16-20
Moja ocena : 6/6

Każdy znany mi trzy latek przeżywa fascynację bajką, albo bohaterem jakieś kreskówki. Nie ważne, czy jest to Teletubiś, Hello Kitty, Zig Zag McQuin czy Świnka Peppa, istotne jest, aby wyposażenie pokoju, skład kosza z zabawkami, kolor szczoteczki do zębów, talerzyk, koszulka i rękawiczki, były zgodne z aktualną fascynacją.
Nas też nie ominął kreskówkowy szał, ale na całe szczęście obyło się bez różowych wzorków Hello Kitty. U nas królowała Myszka Miki!  A dokładnie mówiąc, cały Klub Przyjaciół Myszki Miki.

Pozytywnym aspektem fascynacji mojej trzylatki powyższą bajką, jest fakt, że w kreskówce Myszka i Przyjaciele bohaterowie uczą dzieciaki pożytecznych rzeczy. W bajce jest liczenie, porównywanie wielkości, rozpoznawanie kształtów i wiele edukacyjnych treści. Dzieci wzbogacają swoje słownictwo, gdyż bajkowi bohaterowie potrzebują czasami, do swych zajęć, nietypowych przedmiotów. Po dwudziestym obejrzeniu odcinka o kolorach, trzylatek świetnie te kolory zna i potrafi zaśpiewać całą tęczową piosenkę. Podobnie jak mama, która też zna cały repertuar Klubowych piosenek.

W związku z miłością mojego dziecka do Myszki Miki, również kolorowanki muszą być w odpowiednim stylu. Na szczęście Wydawnictwo Ameet dysponuje świetnym zestawem bajkowych kolorowanek, w których każda strona to inne zadanie do wykonania, dla Przyjaciół z Mysiego Klubu.

Świetna grafika, fajne polecenia, w sam raz na poziomie trzy, czterolatka. Poza rozwijaniem zdolności manualnych dziecko kształtuje umiejętności logicznego myślenia i spostrzegawczości.
Poza Myszką Miki, wypróbowaliśmy kolorowankę z Mańkiem Złotą Rączką, który znany jest pewnie bliżej mamom trzyletnich majsterkowiczów. Ania nie pogardziła Mańkiem i narzędziami, więc i ta kolorowanka zdobyła jej uznanie.
Cena książeczki jest dość przystępna (3-4 zł) a Wydawnictwo Ameet, w ofercie ma jeszcze wiele innych bohaterów Disneya. Polecam Małym Fanom Gatunku oraz szukającym inspiracji Mamom.
Sardegna

2 komentarze:

  1. Przepiękne książeczki i cena rzeczywiście niska. Chętnie je zakupię dla mojego skarbka. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń