Archive for marca 2024

Blogowe podsumowanie miesiąca - marzec 2024


posted by Sardegna on

1 comment

Dzień dobry! Ależ intensywny miesiąc za mną! Sporo się działo, ale ja uwielbiam taki czas, kiedy mogę się realizować na wielu płaszczyznach. Marzec obfitował w fajne wydarzenia i świetne lektury. Nieco gorzej wypadły filmy i seriale, a ich słaby wynik jest efektem rezygnacji z subskrypcji Netflixa. Rozważam jej odnowienie, ale póki co, jeszcze do tego nie dotarłam. 

Przeczytane:


1. "Ciemność duszy" Kasia Magiera - 5
2. "Wniebogłos" Aleksandra Tarnowska - 6
3. "Slammed" Colleen Hoover - 5
4. "Pieniądze, albo kasa" Paweł Beręsewicz - 6
5. "Z pierwszej piłki" Remigiusz Mróz - 6
6. "Reunion" Kit Frick - 5
7. "Youpreneur. Jak zbudować i rozwinąć firmę opartą na marce osobistej"  Chris Ducker - ?

Imprezy kulturalne:

Na początku marca w szkole mojej Córki miał miejsce koncert charytatywny, czyli wspaniała inicjatywa organizowana i wykonana w całości przez uczniów. To wydarzenie kolejny raz potwierdza, że wybór tej szkoły ponadpodstawowej przez moje dziecko był strzałem w dziesiątkę!

W tym miesiącu zmierzyłam się także z kolejnym wyzwaniem związanym z wystąpieniem publicznym. Otóż, wzięłam udział w wydarzeniu online organizowanym przez Regionalny Ośrodek Metodyczno-Edukacyjny „Metis” w Katowicach. Na "Miszungu edukacyjnym" zaprezentowałam temat  "Triathlon czytelniczy, czyli jak zachęcić dzieci do czytania nie będąc bibliotekarzem", czyli coś, co lubię najbardziej: książki i dzielenie się z młodymi ludźmi swoją pasją. Ciekawe doświadczenie, z którego na pewno wyciągnę wnioski na przyszłość.


Natomiast końcówka marca to kolejne spotkanie naszego klubu czytelniczego. Tym razem dyskutowaliśmy o książce Anny Cieplak "Ciało huty".


Nowości:

W marcu nie przybyła do mnie żadna książka. Oby tak dalej!

Serialowo:

Serial "Czy mogę ci wyznać tajemnicę?" - mini dwuodcinkowy serial Netflixa, w którym przedstawiono sprawę tajemniczego stalkera, opartą na autentycznych materiałach dowodowych. Zagadkowy prześladowca niszczy życie kilku młodych kobiet popularnych w mediach społecznościowych. Relacja dziewczyn wydaje się nieprawdopodobna, pokazuje, jak wiadomości w sm mogą zniszczyć poczucie bezpieczeństwa w realnym życiu.

[zdjęcia okładek pochodzą ze strony Filmweb] 

Filmowo:

W marcu obejrzałam tylko 4 filmy, co daje mi ostatecznie 24 filmy w ciągu 3 miesięcy (styczeń 11+ luty 9 + marzec 4 = 24). 

[zdjęcia okładek pochodzą ze strony Filmweb] 

1. "Zjawiska" reż. Carlos Theron - trzy kobiety zajmujące się baniem zjawisk paranormalnych muszą zmierzyć się z najtrudniejszą, jak do tej pory, zagadką nawiedzonego antykwariatu. Hiszpański horror, który nadrabia atmosferą i mrocznymi kadrami.  

2. "Stillwater" reż. Tom McCarthy - nieco leniwie rozpoczynająca się obyczajówka, ale rozwinięcie i finał mi to zrekompensowały. Nieco gburowaty ojciec, który nie miał nigdy dobrego kontaktu ze swoją córką, leci do Marsylii, aby pomóc jej wydostać się z więzienia. Allison została oskarżona o morderstwo swej dziewczyny, utrzymuje jednak, że jest niewinna, a za zabójstwo wini chłopaka poznanego na imprezie. Bill z pomocą sąsiadki i jej córki Mayi stara się znaleźć dowody na niewinność córki. Przy okazji angażuje się w związek z kobietą i autentycznie troszczy się o Mayę. Kiedy perspektywa nowego życia wydaje mu się całkiem przyjemna, winny morderstwa pojawia się na horyzoncie.

3. "Zabij mnie, kochanie" reż. Filip Zylber - polska komedia Netflixowska. Małżonkowie wygrywają 5 milionów na loterii, ale nie mogą dogadać się w kwestii wydania pieniędzy. Zaczynają podejrzewać druga stronę o niecne zamiary i próbę wyeliminowania konkurencji. 

4. "Ruiny" reż. Carter Smith - horror z 2008 roku. Grupa przyjaciół będąca aktualnie na wakacjach w Meksyku, daje się namówić na wycieczkę w głąb dżungli, aby obejrzeć ruiny pradawnej świątyni Majów. Na miejscu zostają zaatakowani przez miejscowych i osaczeni w ruinach. Jednak niebezpieczeństwo, które im grozi nie pochodzi od tubylców, tylko tego, co czai się w ich wnętrzu. 

Muzycznie:

W marcu odkryłam (i mam wrażenie, że nie tylko ja) "Beautiful Things" Bensona Boone. Genialna piosenka, która wyjątkowo przypadła mi do gustu. Mogę słuchać jej non stop. 


Drugim kawałkiem jest starsza piosenka Shakiry & Rihanny "Remember I forget you", odsłuchiwana ostatnio dość często przez moją Córkę. Przy okazji ja też sobie ją słucham, co bardzo mi odpowiada.


A jak Wam minął marzec?

Sardegna

"Uwolnij swój talent" Malwina Faliszewska


posted by Sardegna on , , , , ,

No comments


Wydawnictwo: Znak
Liczba stron: 294
Moja ocena : 5/6

Kiedyś, będąc na fali popularności odkrywania swoich talentów, głównie tych z zakresu talentów Gallupa, zainteresowałam się literaturą związaną z tym tematem. Było to w czasie mojego dłuższego urlopu, kiedy to mogłam poświęcić czas i energię na odkrywanie zagadnień samorozwoju, szukania różnych nowych ścieżek życiowych i źródeł inspiracji. Miałam nawet pomysł wykupienia sobie pakietu i sprawdzenia, jakimi talentami Gallupa mogę się pochwalić, ale jakoś jeszcze do tego nie dotarłam. Choć mama nadzieję, że kiedyś mi się to uda.

W każdym razie, w tamtym czasie trafiła do mnie książka Malwiny Faliszewskiej "Uwolnij swój talent". Stwierdziłam, że będzie to idealna pozycja, żeby się z tematem zapoznać i przyjrzeć się mu nieco bliżej.

Kiedy sięgałam po tę książkę, nie znałam pani Malwiny Faliszewskiej. Zrobiłam więc mały research, z którego wynikało, że autorka jest coachem szkolącym w zakresie talentów Gallupa (idealnie trafiłam w sedno), jest też ekspertką, mentorką wspierającą świadomy rozwój kariery i budowanie pewności siebie, prowadzi także popularny podcast, działa aktywnie w social mediach i miała swoje wystąpienia na Tedex Warsaw Woman. Ponieważ jest to osoba, która w swojej codziennej pracy bazuje na talentach i uczy, jak je rozwijać, stwierdziłam, że lepszej książki na rozpoczęcie przygody z tym zagadnieniem, nie będzie.

Na wstępie zaznaczę jeszcze, że rzadko sięgam po poradniki, bo nie za bardzo lubię, kiedy autor tłumaczy mi, jak mam zmieniać swoje życie. Ale czasami lubię wyjść ze strefy swojego czytelniczego komfortu, bo, jak mówią, jeżeli chce się coś zmienić ciągle robiąc to samo, to nie ma co liczyć na zmianę.

Na początku autorka dzieli się z czytelnikami swoją historią, opisując krętą drogę, jaką przeszła, od pracy nie sprawiającej jej radości, do satysfakcjonującego zajęcia, jakiemu aktualnie się oddaje. Przyjemność zawodową znalazła w dziedzinie, po której zupełnie się tego nie spodziewała. Okazało się jednak, że wszelkie, zbierane przez lata doświadczenia zawodowe, choć często w niekoniecznie satysfakcjonującej pracy, są dla niej przydatne i może w jakiś sposób na nich bazować, kreując swoją nową, zawodową rzeczywistość.

Na swoim przykładzie, w bardzo życiowy sposób opowiada o talentach, mocnych stronach, zmianie, jakiej można dokonać w swym życiu. Często przytacza także przykłady innych osób, które w jakiś sposób zmieniły swoje nastawienie, a co za tym idzie, swą ścieżkę zawodową. Pokazuje drogę, jaką te osoby przeszły, aby rozwijać swoje umiejętności i świadomie korzystać z posiadanych talentów.

Z treści poradnika wyłaniają się dla czytelnika konkretne porady, z których można oczywiście skorzystać i wyciągnąć z nich coś dla siebie, jednak to na ile zostaną one wykorzystane i wcielone w życie zależy tylko i wyłącznie od odbiorcy.

Jak korzystać ze swojego potencjału, jak wytrwać w byciu indywidualistą, a nie wzorować się na innych, jak znaleźć pomysł na siebie, co blokuje nas przed osiąganiem sukcesu, co jest hamulcem sprawiającym, że nie idziemy do przodu w realizowaniu swoich celów. O tym, i o wielu innych zagadnieniach przeczytamy w "Uwolnij swój talent".

Pierwszy rozdział jest trochę teoretyczny, zadający sporo pytań retorycznych o to, co nas blokuje, nad czym warto popracować i jak to możliwe, że powiedzenie: "sukces przychodzi wtedy, gdy stajemy się najlepszą wersją samych siebie", jest jak najbardziej aktualne.

Rozdział drugi o tytule "Poznaj siebie" to krótki test pokazujący, czy jesteśmy aktualnie w dobrym miejscu zawodowym. Autorka podsuwa nam wskazówki, kiedy warto pomyśleć o zmianie pracy, jakie symptomy mogą świadczyć o tym, że zajęcie, które aktualnie wykonujemy nie do końca nas satysfakcjonuje.

Fajną opcją są zadania praktyczne w formie tabelek, notatek, zapisek, jakie proponuje nam autorka, mogące pomóc nam poznać siebie lub po prostu odkryć, co lubi się w swojej pracy, a czego nie znosi. Ciekawe są także podpowiedzi, jak można swoją pracę ułatwić, lub w jakiś sposób udoskonalić, aby, może nie od razu, ale w dłuższym przedziale czasu, poprawić swoją sytuację zawodową.

W rozdziale tym przeczytamy także, czym jest wypalenie zawodowe i co można zrobić, aby sobie z nim poradzić, co to jest syndrom poniedziałku i kiedy się z nim spotykamy oraz jak ważna jest diagnoza swojego miejsca pracy i określenie, co nas powstrzymuje przed ewentualną zmianą, a także, które przekonania nas sabotują i sprawiają, że odkładamy ciekawe pomysły mogące posunąć nas do przodu, na później.

Autorka posiłkuje się przykładami kolejnych osób, przytaczając konkretne przekonania, często pochodzące z dzieciństwa lub codziennych obserwacji, namawiając do budowania nowych. Do tej części również przeznaczone są zadania praktyczne i pytania, które można sobie zadać, aby rozjaśnić sytuację: jak walczyć z wewnętrznym krytykiem, jak nie generalizować, co zrobić, kiedy nie ma się pomysłu na siebie, co to jest bezpieczna złota klatka lub, co można zrobić, aby reanimować swój zawód?

Bardzo ważna w samorozwoju jest diagnoza własnych mocnych i słabych stron. Cenna jest także umiejętność szukania feedbacku od bliskich i przeanalizowania konstruktywnych opinii na swój temat. Podobnie, jak znajomość wartości, których realizowanie sprawiało, że działanie sprawiało nam radość. Rozdział ten autorka kończy przedstawieniem narzędzi diagnostycznych, z których można skorzystać, aby profesjonalnie określić swoje talenty.

Ostatnia część książki o znamiennym tytule "Czas-start!" to porady wskazujące na to, jak praktycznie wykorzystać zdobytą wiedzę i wskazówki zawarte w poprzednich rozdziałach.

"Uwolnij swój talent" to idealna propozycja dla osób, które interesują się tematem samorozwoju, rozwijania pewności siebie, czy poznawania własnych mocnych stron. Lektura może też przysłużyć się osobom mającym aktualnie kryzys zawodowy, przeżywający wypalenie zawodowe lub szukających jakichś nowych źródeł zarobku lub pomysłów na siebie. Świadomość własnych talentów, połączenie ich z hobby oraz doświadczeniem zawodowym, może zapewnić oczekiwaną satysfakcję i sukces zawodowy. Fajna inspiracja. Może nie wykorzystam wszystkich podpowiedzi zawartych w książce, ale część na pewno!
 
Sardegna

"Uciekaj z Kijowa!" Artur Pacuła


posted by Sardegna on , , , , , ,

No comments


Wydawnictwo: 4eM
Liczba stron:  352
Moja ocena : 5/6

Odkąd pierwszy raz sięgnęłam po książki Artura Pacuły, a było to tuż przed katowickimi Targami Książki w roku 2017, kiedy premierę miała powieść młodzieżowa "Gdzie jest skrzynia z karabinami?", wiem, że każda kolejna będzie gwarancją emocjonującej lektury. Miłośnikom przygodowej klasyki, czyli fanom przygód Pana Samochodzika, historie stworzone przez autora powinny wyjątkowo przypaść do gustu. Zawierają bowiem wszystko to, co dobre przygodówki mieć powinny, czyli zagadkę do rozwiązania, ukryty skarb, którego bohaterowie uporczywie szukają, a wszystko to w towarzystwie zawziętych przeciwników, nie cofających się przed niczym, aby osiągnąć swój cel.

Seria "Gdzie jest..." skierowana jest typowo do młodego czytelnika. Zresztą bohaterowie to czwórka nastolatków, którzy pod wodzą charyzmatycznego nauczyciela historii odkrywają kolejne zaginione dobra kultury. Seria o Aleksandrze Dobrowolskim ("Dobrowolski i skarb z Meroe" oraz "Dobrowolski i diament imperalny") przeznaczona jest już dla starszych czytelników, gdyż w tej opowieści, oprócz zagadki do rozwiązania, bardzo istotne jest tło społeczne, historyczne i miejsce akcji, czyli pełne szczegółów fakty, bardziej wymagające dla odbiorcy.

Natomiast powyższa książka ma zupełnie inny charakter, niż wyżej przeze mnie przytoczone serie. Choć ma wątek poszukiwania skarbu, ta dokładnie zaginionych na początku XX wieku insygniów carskich, to całość jest bardziej powieścią sensacyjną, niż przygodową.

Okładka i tytuł tej książki są trochę mylące, bowiem na pierwszy rzut oka kojarzą się czytelnikowi z powieścią polityczną lub wojenną, zwłaszcza w świetle ostatnich wydarzeń na Ukrainie. Nic bardziej mylnego! To emocjonująca powieść przygodowo-sensacyjna, choć jak dla mnie zawiera zbyt wiele szczegółów historycznych, które na dłuższą metę mogą być męczące, zwłaszcza dla takiego laika, jak ja (stąd moja ocena 5/6). 

Główni bohaterowie to Oksana, świeżo upieczona studentka historii na Uniwersytecie w Kijowie, która przy okazji swej pracy naukowej wpada na trop zaginionych insygniów cesarskich cara Michała Romanowa. Tuż przed ucieczką za granicę, klejnoty zabrała ze sobą i prawdopodobnie ukryła w jakimś bezpiecznym miejscu, jego żona, Natasza Brasowa, a wskazówkę na ten temat zapisała w swej ulubionej książce, pierwszym wydaniu "Wojny Światów" H.G.Wellsa.

Kiedy Oksana dociera do tych informacji, postanawia przejrzeć oryginalne, pierwsze, angielskie wydanie książki, które znajduje się w kijowskiej bibliotece uniwersyteckiej, i być może natrafić na jakieś wskazówki. Wie jednak, że sama nie będzie umiał zdziałać zbyt wiele, stawia więc wszystko na jedną kartę i zaczyna współpracę z ukraińską mafią, korzystając z faktu, że jej dawny kolega ze szkoły wstąpił do jej szeregów. Plan Oksany zakłada tylko wsparcie mafii przy kradzieży książki z uniwersyteckiej biblioteki. Dziewczyna zupełnie nie bierze pod uwagę tego, że szajka może mieć wobec niej zupełnie inne plany, prowadzące do przejęcia carskich klejnotów.

Młoda kobieta, oprócz tego, że ma olbrzymią wiedzę, jest też diabelnie sprytna. Umyka depczącemu jej po piętach pościgowi i wyrusza do Polski, do Krakowa, aby skontaktować się z Jakubem Burskim, znanym na Uniwersytecie Jagiellońskim specjalistą od interesującego ją okresu historycznego. 

Spotkanie szanowanego i poważnego doktora z nieznajomą, mocno zakręconą młodą dziewczyną z Ukrainy nie obywa się bez nieufności. Ostatecznie jednak Kuba da się przekonać Oksanie do współpracy, zauważając potencjał w zebranych przez nią informacjach.

Tak zaczyna się niesamowita podróż bohaterów w poszukiwaniu skarbu. Jako że oboje dysponują wiedzą historyczną pozwalającą im na prześledzenie losów Nataszy Brasowej i jej męża, usilnie szukają także wskazówek w "Wojnie światów", stąd też wydaje się, że ich misja prędzej, czy później zakończy się sukcesem. Co jednak w momencie, kiedy książka, w której są posiadaniu nie jest tą, zawierającą rozwiązanie tajemnicy? 

Jakby tego było mało, bohaterowie są śledzeni przez ukraińskich mafiosów, którzy zaczynają traktować tę sprawę ambicjonalnie, nie mogąc pogodzić się z faktem, że zostali oszukani przez młodą kobietę. Na szczęście, tropem poszukiwaczy podąża ukraiński policjant, dla którego sprawa ta ma charakter priorytetowy. A jego pomoc, może okazać się w pewnym momencie dla bohaterów, nieoceniona.

W wyścigu do carskich insygniów będzie wiele się działo. Strzelanina, ucieczka łodzią, porwanie, a nawet wyprawa do Czerwonej Strefy w Czarnobylu, to tylko kilka z wątków. Musicie mi uwierzyć na słowo, że w czasie lektury najnowszej książki pana Artura Pacuły, nuda Wam nie grozi!

Jedyny zarzut, jaki mam, co do tej opowieści, to wyżej wspomniana szczegółowość i mnogość faktów historycznych, która dla mnie osobiście okazała się zbyt zawiła, a przez to mniej ciekawa, niż część przygodowa. Sądzę jednak, że miłośnicy historii będą czuli się, jak ryba w wodzie, klucząc pomiędzy faktami z przeszłości rodziny carskiej, historii Ukrainy, i łącząc ją z losami ówczesnej Europy.  

Sardegna

Trójka e-pik - marzec 2024. Podsumowanie lutego


posted by Sardegna on

10 comments

Dzień dobry w pierwszym dniu marca! Nie ukrywam, że początek tego miesiąca nastraja mnie bardzo pozytywnie. Budzi się we mnie jakaś nowa energia do działania i ochota do wszystkich aktywności. Oby taki stan trwał, jak najdłużej!

Z nową energią zapraszam Was do marcowej i podsumowania lutowej, Trójki e-pik. Przypominam, że do zabawy można się przyłączyć w dowolnym momencie, a jedynie, co trzeba robić, to dobrze się bawić.

W wyzwaniu lutowym wzięło udział 27 uczestników, z czego 18 wykonało całe zadanie, 5 osobom udało się zrobić 2/3 zadania, natomiast 4 zrealizowały 1/3. W tym miesiącu na podium ulokowało się sporo osób: Katarzyna Abramova, Agnesto, które ukończyły wyzwanie kolejno 7, 13 lutego oraz ex aequo brzydula13, Anna Sych i Małgorzata DL, które ukończyły 15 lutego. Gratulacje Dziewczyny

Katarzyna Abramova Kącik z książką 
Agnesto Agnestariusz 
  • Lutowy Kalendarz Świąt Nietypowych - "Zjadacz czerni 8" Katarzyna Grochola
  • W poszukiwaniu skarbów - "Poszukiwacze skarbów"Edith Nesbit
  • Młodzieniaszek - "Tak miało być" Julia Żugaj, Przemek Corso
  • Lutowy Kalendarz Świąt Nietypowych - "Głodne. Reportaże o (nie)jedzeniu" - Klaudia Stabach
  • W poszukiwaniu skarbów - "Bal wszystkich nieświętych" - Alek Rogoziński
  • Młodzieniaszek - "Żar" - Weronika Mathia 
Anna Sych  - nie prowadzi bloga 
  • Lutowy Kalendarz Świąt Nietypowych - Taylor Jenkins Reid "Siedmiu mężów Evelyn Hugo"
  • W poszukiwaniu skarbów - Wojciech Kulawski "Syryjska legenda"
  • Młodzieniaszek - Weronika Mathia "Żar"
Małgorzata DL - nie prowadzi bloga 
  • Lutowy Kalendarz Świąt Nietypowych - "Bractwo wielkiej żaby" Edgar Wallace 
  • W poszukiwaniu skarbów - "Siostra perły" Lu­cin­da Riley 
  • Młodzieniaszek - "Polski SOR" Yanek Świtała 
Tuż za podium ustawiły się:

  • Lutowy Kalendarz Świąt Nietypowych - Catherine Ashley Morgan "Noc rudego kota"
  • W poszukiwaniu skarbów - Marcin Mortka -" Wyspy Plugawe"
  • Młodzieniaszek - Olga Rudnicka "Zacisze 13"
 Katarzyna Magdalena Marczewska  - nie prowadzi bloga
  • Lutowy Kalendarz Świąt Nietypowych - Beata i Eugeniusz Dębscy „Siódmy koci żywot”
  • W poszukiwaniu skarbów - Krzysztof Bochus „Lista Lucyfera”
  • Młodzieniaszek - Weronika Mathia "Żar"
Jenny Jenny Dawid 
  • Lutowy Kalendarz Świąt Nietypowych - "Siostry. O nadużyciach w żeńskich klasztorach" Monika Białkowska
  • W poszukiwaniu skarbów - "Gorączka złota. Jak upadała Wenezuela" Tomáš Forró
  • Młodzieniaszek - "Oliver Twist" Charles Dickens
Marjory  - nie prowadzi bloga
  • Lutowy Kalendarz Świąt Nietypowych - "Ciała obce: Opowieści o transpłciowości" Paula Szewczyk
  • W poszukiwaniu skarbów - "Baśnie i Legendy Gór Złotych" Maciej Dziczkowski, Małgorzata Szumska, Aleksandra Zapotoczna
  • Młodzieniaszek - "Tam, gdzie las spotyka się z niebem" Glendy Vanderah 
  • Lutowy Kalendarz Świąt Nietypowych - Ali Novak "Miłość w stereo, czyli Heartbreakers"
  • W poszukiwaniu skarbów - Weronika Anna Marczak "Rodzina Monet. Diament"
  • Młodzieniaszek - Ali Novak "Moje życie z Walterami"
  • Lutowy Kalendarz Świąt Nietypowych - Terry Pratchett "Zadziwiający Maurycy i jego edukowane gryzonie"
  • W poszukiwaniu skarbów -  "Skarby" Joanna Chmielewska
  • Młodzieniaszek - Anna Brzezińska "Plewy na wietrze"
Blanka - Kulturazja
  • Lutowy Kalendarz Świąt Nietypowych - „Nie mówię żegnaj” Han Kang
  • W poszukiwaniu skarbów - „Rycerz” Bernard Cornwell
  • Młodzieniaszek - „Witajcie w księgarni Hyunam-dong” Hwang Bo-reum
Ela Inny czas
  • Lutowy Kalendarz Świąt Nietypowych - "Jestem kotem" Natsume Soseki 
  • W poszukiwaniu skarbów - "Perła Szanghaju" Antoni Marczyński
  • Młodzieniaszek - "Performens" Karolina Wilczyńska
Iwona - nie prowadzi bloga
  • Lutowy Kalendarz Świąt Nietypowych - Krasińska A. "Odroczone nadzieje", Zielińska M., "Poniedziałki zakochują się jesienią"
  • W poszukiwaniu skarbów - Nienacki Z., "Pan Samochodzik i święty relikwiarz"
  • Młodzieniaszek - McAnulty D. "Dziki rok. Zapiski młodego przyrodnika"
Paulina Guzek - nie prowadzi bloga
  • Lutowy Kalendarz Świąt Nietypowych - "Sekret pacjentki" Loreth Anne White
  • W poszukiwaniu skarbów - "Polowanie na skarb" Andrea Camilleri
  • Młodzieniaszek - "Pomidory w cukrze" Marta Bijan
Natasza Ch - nie prowadzi bloga
  • Lutowy Kalendarz Świąt Nietypowych - Anna Kasiuk, Alek Rogoziński - "Dom (nie)spokojnej starości"
  • W poszukiwaniu skarbów - Clive Cussler - "Złoto Inków"
  • Młodzieniaszek - Ina Nacht - "Sprawdź, czy ktoś za Tobą nie stoi"
makomt - nie prowadzi bloga
  • Lutowy Kalendarz Świąt Nietypowych - "Trupia Farma" Bill Boss
  • W poszukiwaniu skarbów - "Bursztynowa komnata" Steve Berry 
  • Młodzieniaszek - Olga Rudnicka "Cichy wielbiciel"
2/3 wyzwania zrealizowały:

Maryla - nie prowadzi bloga
  • Lutowy Kalendarz Świąt Nietypowych - Agatha Christie "Dwanaście prac Herkulesa"
  • W poszukiwaniu skarbów ---
  • Młodzieniaszek - Karolina Kuszyk "Poniemieckie"
Karolina Sosnowska -  Tanayah czyta
  • Lutowy Kalendarz Świąt Nietypowych ---
  • W poszukiwaniu skarbów - Alek Rogoziński "Przeklęta szkatułka"
  • Młodzieniaszek - Szczepan Twardoch "Epifania Wikarego Trzaski"
  • Lutowy Kalendarz Świąt Nietypowych - "Witajcie w księgarni Hyunam-Dong" Hwang Bo-reum
  • W poszukiwaniu skarbów ---
  • Młodzieniaszek - "Jak pokochać centra handlowe" Natalia Fiedorczuk 
Urszula Zimoląg - nie prowadzi bloga
  • Lutowy Kalendarz Świąt Nietypowych - „Pełnia miłości” Sigrid Nunez
  • W poszukiwaniu skarbów - „Biały kruk” Andrzej Stasiuk
  • Młodzieniaszek ---
Dobromiła  - edobromila
  • Lutowy Kalendarz Świąt Nietypowych -  Bonnie Garmus "Lekcje chemii"
  • W poszukiwaniu skarbów - Maciej Siembieda "444"
  • Młodzieniaszek --- 
1/3 zadania wykonały:

Kasia Roszczenko - nie prowadzi bloga
  • Lutowy Kalendarz Świąt Nietypowych - "Zjedz tę żabę!" Brian Tracy
Magda Maniaczytania
  • Lutowy Kalendarz Świąt Nietypowych - "Daisy Jones & The Six" Taylor Jenkins Reid
Monotema - nie prowadzi bloga
  • Lutowy Kalendarz Świąt Nietypowych - "Samosiejki" Dominika Słowik
James - Na poddaszu
  • Lutowy Kalendarz Świąt Nietypowych - Lucy Ribchester "Sufrażystki" 
Na moje wyzwanie złożyły się:
  • Lutowy Kalendarz Świąt Nietypowych - "Krwawa kąpiel nad Krutynią" Marta Matyszczak
  • W poszukiwaniu skarbów - "Uciekaj z Kijowa" Artur Pacuła 
  • Młodzieniaszek - "Slammed" Colleen Hoover
Wyzwanie z poprzednich miesięcy nadrobiły:

Marjory
  • na kole - "Kobieta w Watykanie: Jak żyje się w najmniejszym państwie świata" Magdalena Wolińska-Riedi
Maryla
  • na kole - Muriel Barbery "Elegancja jeża"
Maniaczytania
  • Styczniowy Kalendarz Świąt Nietypowych - "Kobieta na brzegu" Margit Sandemo
monweg
  • Styczniowy Kalendarz Świąt Nietypowych – "Szare pszczoły" Andriej Kurkow, "Jeden dzień" David Nicholls 
Aine
  • Spójnik w tytule - Franciszek M. Piątkowski "Trzej Maszkaronowie, czyli legendarna komedia" 
Zapraszam do marcowej Trójki e-pik
 
Cel:

Celem wyzwania będzie zapoznanie się z nieznanymi lub omijanymi przez nas szerokim łukiem, gatunkami powieści.

Zasady:

*  wyzwanie trwa miesiąc kalendarzowy
*  w zabawie wziąć udział może każdy bloger oraz każda osoba nie posiadająca bloga, która ma ochotę przyłączyć się do zabawy. Przyłączyć się można w dowolnym momencie
*  wyzwanie będzie polegało na przeczytaniu trzech książek z trzech wybranych gatunków.
Pierwsza kategoria będzie stała i wiązać się będzie z Kalendarzem Świąt Nietypowych. Za każdym razem podam Wam link, gdzie znaleźć można luźne inspiracje do szukania lektur. Druga kategoria pochodzić będzie z uzupełnianego na bieżąco, Banku Pomysłów, natomiast trzecia - będzie moją inicjatywą
*  wybór książki, kwalifikującej się do podanego gatunku, jest zupełnie dowolny i zależeć będzie tylko od Was
* osoby posiadające bloga, po napisaniu opinii, na temat wybranej książki, proszone są o wpisanie informacji, że książka została przeczytana w ramach wyzwania "Trójka e-pik" i podanie linka do TEGO posta.
*  w podsumowaniu, które nastąpi pod koniec miesiąca wystarczy, aby osoby które wzięły udział w wyzwaniu, w komentarzach pod postem tematycznym, podały trzy linki do swoich opinii.
* miło będzie, jeśli podlinkujecie poniższy plakat moim blogiem, jako organizatora wyzwania 

***


Marcowy Kalendarz Świąt Nietypowych
Książka z dedykacją
Dzień kobiet - książka z kobiecym imieniem z tytule

Pierwsza kategoria to Marcowy kalendarz świąt nietypowych. Pod poniższym linkiem TUTAJ znajdziecie spis świąt nietypowych, które mogą posłużyć, jako inspiracja do szukania lektur na nadchodzący miesiąc.

Kategoria druga z Banku pomysłów to książka z dedykacją. Może to być dedykacja autora, wydrukowana na początku książki, zbądź osobista dedykacja zdobyta na spotkaniu autorskim bądź targach książki.

Trzecia opcja to Dzień kobiet - książka z kobiecym imieniem z tytule. Tutaj chyba wszystko jasne, jedynym ograniczeniem jest to, że nie bierzemy pod uwagę imienia autorki książki.

Tradycyjnie, TUTAJ znajduje się nasza Trójkowa grupa na FB, do której można w każdej chwili dołączyć. Do czego zachęcam. Proszę o podmienienie banera na aktualny i zapraszania znajomych do zabawy. Nie trzeba mieć bloga, nie trzeba pisać notek na temat przeczytanych książek, wystarczy czytać, podzielić się opiniami i dobrze bawić! 

Sardegna