Bardzo chciałabym spotkać się ze znajomymi blogerami. Wszak targi to przede wszystkim ludzie! Jednak na tę chwilę jakoś nie umiem określić, czy jakieś spotkanie będzie organizowane. Drodzy blogerzy ze stolicy, wiecie coś na ten temat?
Archive for kwietnia 2015
posted by Sardegna on stos 2015
Bardzo chciałabym spotkać się ze znajomymi blogerami. Wszak targi to przede wszystkim ludzie! Jednak na tę chwilę jakoś nie umiem określić, czy jakieś spotkanie będzie organizowane. Drodzy blogerzy ze stolicy, wiecie coś na ten temat?
posted by Sardegna on 3, 4, literatura dla dzieci, literatura polska, współczesna literatura polska, Wydawnictwo SBM
Piętnaście dość długich wierszyków, na temat konkretnych krajów, świetnie przekazują dzieciakom najważniejsze informacje o danym państwie, jego kulturze czy zabytkach. Wierszyki są humorystyczne, napisane prostym językiem, zrozumiałe dla małych czytelników. Wydaje mi się, że nie będą też sprawiały kłopotu przy uczeniu się ich na pamięć (to tak w kwestii tego przedstawienia).
"Co kraj to obyczaj" to sympatyczna, edukacyjna książeczka, przeznaczona właśnie dla 6-8 latków. Starsi mogą być trochę znudzeni, a młodsi znowu nie w temacie. Dzięki niej można w prosty i zabawny sposób przemycić dziecku informacje, na temat innych krajów i ich kultury, co może okazać się świetną zabawą!
Pozytywne na pewno jest to, że wierszyk składa się z wyrazów z dominującą literką, która do tego jest jeszcze wytłuszczona. Niestety są one na tyle krótkie i banalne, że nie zainteresują szczególnie dziecka, które w temacie jest już choć trochę obeznane. Może książka sprawdzi się u dzieci mniejszych (choć mój Czterolatek w ogóle nie podjął tematu, a większość liter zna), dla których odkrywanie alfabetu jest nowością.
posted by Sardegna on 4, literatura amerykańska, Między Słowami, powieść obyczajowa, romans, współczesna literatura zagraniczna
posted by Sardegna on 6, literatura faktu, literatura polska, przedpremierowo, współczesna literatura polska, Znak
posted by Sardegna on ŚBK
Telewizyjna 1: 21.04.2015
- serię kryminałów Cobena, którą mam już w komplecie (na zdjęciu brakuje kilku tomów, zwłaszcza tych najnowszych, więc musicie mi uwierzyć na słowo, że mam całość)
- książki Katarzyny Zyskowskiej - Ignaciak, Hanny Kowalewskiej i Olgi Tokarczuk (nie mam w prawdzie wszystkich wydanych powieści Autorek, ale pracuję nad tym)
- serię Literatura XX wieku z Gazety Wyborczej - również niekompletna, ale bardzo skrupulatnie kupowana za pierwsze zarobione pieniądze. Tomów mam więcej, ale pozostałe stoją w drugim rzędzie
A Wy, jeżeli mielibyście wybrać tę jedną jedyną? Jesteście w stanie dokonać takiego wyboru?
posted by Sardegna on imprezy książkowe
12 kwietnia 2015 spotkaliśmy się więc w całkiem sporym gronie i zabraliśmy się za dyskusję o "Mistrzu i Małgorzacie". Jak miło było poznać i posłuchać prawdziwych pasjonatów, nie tylko twórczości Bułhakowa, ale i kultury rosyjskiej. Takie spotkania są bardzo inspirujące, a ja dzięki temu mogłam spojrzeć na mojego ukochanego MiM zupełnie nowymi oczyma.
Zachęciłam Was wystarczająco? Z kim będę miała przyjemność się spotkać? Przybywajcie tłumnie! Dyskusji o książkach nigdy za wiele!
posted by Sardegna on stos 2015
"Tajemnice Diabelskiego Kręgu" Anna Kantoch - z wymiany
"Heretycy Diuny" i "Bóg Imperator Diuny" Franka Herberta
"Tehanu" czwarty tom cyklu Ziemiomorze Ursuli K. LeGuin - ocalone w bibliotece, po złotówce
"Łódź" Clara Salaman - od Wydawnictwa Akurat
"Kołysanka dla Rosalie" Renaty Kosin - od Naszej Księgarni
"Spadkobiercy" i "Wszystko w porządku" Hołowni i Prokopa kupiła w promocji na stronie internetowej Znaku. Za obie z przesyłką zapłaciłam 10 zł (interes życia, nie?)
"Lato w Jagódce" też wyprzedaż, ale w markecie
"Kiedy ciebie zabraknie" Laura Lippman - od GWF
"5 sekund do IO" Małgorzaty Warda - od Media Rodzina
"Umarli mają głos" Marka Krajewskiego i Jerzego Kaweckiego - przedpremierowo od Znaku (już przeczytałam i potwierdzam: jest świetna!)
W marcu przybyło więc do mnie tylko 12 książek. No świat się kończy...
posted by Sardegna on 4, literatura dla dzieci, literatura polska, Nasza Księgarnia, współczesna literatura polska
I tak sobie właściwie myślę, że słowem najlepiej oddającym charakter tej książki, będzie właśnie WESOŁA TWÓRCZOŚĆ, bo poza pracami plastyczno - technicznymi, dziecięcy bohaterowie sami piszą opowiadania (Zosia), fotografują (Iga), projektują i szyją swoje ubranka (Penelopka) czy konstruują (Mania). Nie nudzą się, zawsze mają coś fajnego do zrobienia, pomysły wręcz same pukają do ich drzwi. I fajnie! Dzięki temu książka jest bardzo zakręcona, momentami aż za bardzo. W każdym razie dla mojej Sześciolatki taka okazała się być. Może starsze dzieci znajdą w niej więcej pozytywów, poza tym na własnej skórze odczują frajdę z czytania przekręconych wyrażeń Mani.
Dlatego polecam Zosię dziewczynkom w wieku 9-12 lat, które same są artystycznymi duszami. W książce tej znajdą swoje pokrewne dusze, a przy okazji będą się świetnie bawić.
posted by Sardegna on Kalendarz Książkowych Wydarzeń
- 8 kwietnia 2015, godz. 17:00 - 20:00, Biblioteka Śląska, Katowice
- 9 kwietnia 2015, godz. 17.00, Kryminaliści w Bibliotece w Katowicach, Katowice - Ligota ul. Franciszkańska 25
- 10 kwietnia 2015, godz.10.00, MBP w Świętochłowicach, Filia nr 2
- 12 kwietnia 2015, godz. 17.00, Księgarnia i antykwariat Kocham Książki, Tadeusza Kościuszki 47, Katowice
- 14 kwietnia 2015, godz. 17:00 - 20:00, Biblioteka Śląska, Katowice
- 18 kwietnia 2015, godz. 12:00 - 15:00, Księgarnia i antykwariat Kocham Książki, Tadeusza Kościuszki 47, Katowice
- 21 kwietnia 2015, godz. 17.00, Biblioteka Główna, ul. Szafranka 7 Rybnik
- 22 kwietnia 2015, Katowice
- 23 - 25 kwietnia 2015, Księgarnia Victoria Zabrze
- 23 kwietnia 2015, godz. 12.00, Biblioteka Śląska, Katowice
- 24 kwietnia 2015, godz. 18.00, MBP w Filii nr 16, Ruda Śląska
- 24 - 26 kwietnia 2015, Bytom, Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów
posted by Sardegna on 4, literatura japońska, Muza, powieść obyczajowa, współczesna literatura zagraniczna