Mój dzień w książkach - edycja 2023


posted by Sardegna on

2 comments

Co roku w grudniu, od 2018 roku, na moim blogu pojawiają się wpisy zatytułowane "Mój dzień w książkach". Jest to zabawa zainicjowana dawno temu, bo przed 2011 rokiem, przez Lirael, i choć dziś Lirael już nie udziela się w sieci, czego strasznie żałuję, jej pomysł wciąż żyje w blogosferze i ma się naprawdę dobrze!  
 
Jeśli ktoś ma ochotę przyłączyć się do zabawy, zapraszam do zapoznania się z zasadami i dokonania swoich książkowych podsumowań rocznych, w ten nietypowy sposób. 
 
ZASADY ZABAWY:

Uzupełnij poniższe zdania tytułami książek, przeczytanych w 2023 roku. Tytuły można opatrzyć linkami do własnych recenzji czy opinii na ich temat. Po uzupełnieniu tekstu, powstanie obraz "mojego dnia w książkach". Zdania są następujące (tekst skopiowałam ze strony Lirael):


Zaczęłam dzień (z) _____. 
W drodze do pracy zobaczyłam _____
i przeszłam obok _____,
żeby uniknąć _____ ,
ale oczywiście zatrzymałam się przy _____.
W biurze szef powiedział: _____.
i zlecił mi zbadanie _____.
W czasie obiadu z _____
zauważyłam _____
pod _____ .
Potem wróciłam do swojego biurka _____.
Następnie, w drodze do domu, kupiłam _____
ponieważ mam _____.
Przygotowując się do snu, wzięłam _____
i uczyłam się _____,
zanim powiedziałam dobranoc _____ .

Mój dzień w książkach 2023:
 
Zaczęłam dzień z "Upiornym zegarem".  W drodze do pracy zobaczyłam "Nowy dom na Wyrębach" i przeszłam obok "Nieznajomej z Sekwany"żeby uniknąć "Zjazdu absolwentów", ale oczywiście zatrzymałam się przy "Drzewko szczęścia"W biurze szef powiedział: "To wszystko dla ciebie" i zlecił mi zbadanie "Głosów z zaświatów". W czasie obiadu z "Obserwatorką" zauważyłam "Lawendę w chodakach" pod "Domkiem z kart"Potem wróciłam do swojego biurka "W szponach". Następnie, w drodze do domu, kupiłam "Rolady i romanse" ponieważ mam "Glukozową rewolucję"Przygotowując się do snu, wzięłam "Klin" i uczyłam się "Rocker Project", zanim powiedziałam dobranoc "Michałowi Jakiemuśtam".

Poniżej zostawiam Wam wpisy z poprzednich lat:
 
2022:

Zaczęłam dzień z "Czekoladą z chili"W drodze do pracy zobaczyłam "Gabinet osobliwości" i przeszłam obok "Sztauwajerów"żeby uniknąć "Demana"ale oczywiście zatrzymałam się przy "Chacie na Siwym Groniu" W biurze szef powiedział: "Nie odpuszczaji zlecił mi zbadanie "Sopotu w trzech aktach". W czasie obiadu z "Siostrą" zauważyłam "Nadciągającą burzę" pod "Laboratorium". Potem wróciłam do swojego biurka "Odnaleźć marzenia". Następnie, w drodze do domu, kupiłam "Tiramisu z truskawkami", ponieważ mam "Czerwoną gorączkę"Przygotowując się do snu, wzięłam "Listy pełne marzeń" i uczyłam się "Przekrętu"zanim powiedziałam dobranoc "Draniowi".

2021:

Zaczęłam dzień "W jednej chwili". W drodze do pracy zobaczyłam "Ukochanego z piekła rodem" i przeszłam obok "Ostatniej Arystokratki"żeby uniknąć "Małżeństwa we troje", ale oczywiście zatrzymałam się przy "Małej zielarnii w Paryżu". W biurze szef powiedział: "Przyjdę, gdy zaśniesz" i zlecił mi zbadanie "Anatomii grzechów". W czasie obiadu z "Wielbicielem" zauważyłam "Jedwabne rękawiczki" pod "Dywanem z wkładką". Potem wróciłam do swojego biurka w "Efekcie pandy". Następnie, w drodze do domu, kupiłam "Kawę z kardamonem" ponieważ mam "Najkrótszą noc". Przygotowując się do snu, wzięłam "Biały pył"  i uczyłam się "Gdyby miało nie być jutra" , zanim powiedziałam dobranoc "Nocą na blokowisku".

2020:

Zaczęłam dzień (z) Pozłacaną rybką. W drodze do pracy zobaczyłam Dom na kurzych łapach i przeszłam obok Paprocan, żeby uniknąć Istoty zła, ale oczywiście zatrzymałam się przy Osiedlu RZNiw. W biurze szef powiedział: Wypocznij i zgiń i zlecił mi zbadanie Listów zza grobu. W czasie obiadu z Tatarką zauważyłam Księgę bezimiennej akuszerki pod Taśmami rodzinnymi. Potem wróciłam do swojego biurka W paszczy lwa. Następnie, w drodze do domu, kupiłam Gorzką czekoladę ponieważ mam Koszmary przeszłości. Przygotowując się do snu, wzięłam Wskazówki i uczyłam się Szczęścia all inclusive, zanim powiedziałam dobranoc Chłopcu znikąd.

Sardegna

2 komentarze:

  1. Ciekawe zdania, podoba mi się taka gra.

    OdpowiedzUsuń
  2. Twoja wersja z tego roku bardzo mi się podoba. Ja w tym roku również kontynuuję zabawę:
    https://bormisdbr.blogspot.com/2023/12/moj-dzien-w-ksiazkach-2023.html
    Pozdrawiam serdecznie :)

    OdpowiedzUsuń